Jesteś tutaj
Strona główna > klasa okręgowa > Karuzela transferowa, klasa okręgowa grupa III – część druga

Karuzela transferowa, klasa okręgowa grupa III – część druga

Tak jak obiecaliśmy, pora na przedstawienie zmian w kadrach pozostałych dziewięciu zespołów rywalizujących z naszą drużyną w rozgrywkach III grupy klasy okręgowej:
UNIA RACIBÓRZ: po kilku latach wrócił do Unii napastnik Sebastian Kapinos, który w poprzednim sezonie w barwach Naprzodu Borucin do momentu kontuzji zdobył 14 bramek i wraz z Mateuszem Kocotem będzie stanowił jeden z najniebezpieczniejszych ofensywnych duetów w naszej grupie. Ponadto naszą imienniczkę z Raciborza zasiliło czterech zawodników z pobliskiego Rafako, a są to grający trener Grzegorz Jakosz, Damian Gawryluk, Patryk Moneta i Kacper Ziemkiewicz.
RYMER RYBNIK: brak awansu w poprzednim sezonie sprawił, że kadra rybniczan uległa drastycznym zmianom, na grę w Rymerze zdecydowała się tylko trójka zawodników, która stanowiła o sile Rymera w minionych rozgrywkach, a w dodatku w ubiegłym tygodniu Beniamin Pyszny uległ wypadkowi i został na dłużej wyłączony z gry. Większość kadry stanowią więc zawodnicy, którzy w ubiegłym sezonie grali w drużynie rezerw w rybnickiej C klasie, a doszła na razie dwójka Jan Romańczyk z KS Leszczyny i Krzysztof Pierchała z KP Kamień.
DĄB GASZOWICE: To drugi po Rymerze zespół, który przeszedł sporą metamorfozę. Po spadku z IV ligi z pracą w Gaszowicach pożegnał się trener Marek Hanzel, którego zastąpił Grzegorz Dziuk, były piłkarz Górnika Zabrze. Na pewno największym sukcesem transferowym Prezesa Wojciecha Kubka jest ściągnięcie do zespołu doświadczonego bramkarza Grzegorza Kasprzika, a wśród 11 nowych zawodników widzimy także Dominika Siedlaczka z Rafako Racibórz, Oliwera Podeszwę z Naprzodu Czyżowice, doświadczonych Tomasza Sobeczko i Tomasza Wardęgę, nieco młodzieży w postaci zawodników Górnika Zabrze Pawła Ziaji i Kacpra Kubika oraz Dawida Szymika z ROW-u Rybnik, a także nieco starszych Piotra Bergera z Raszczyc, Daniela Malgraba z Naprzodu Rydułtowy czy też Dawida Gibkiego z Dramy Kamieniec.
SILESIA LUBOMIA: przed nowym sezonem z drużyną Silesii pożegnał się trener Piotr Hauder, którego zastąpił na tym stanowisku Jarosław Wieczorek, który „trenerkę” łączył będzie z grą na boisku. W zespole pojawiło się sporo nowych twarzy, lubomianie pozyskali trójkę piłkarzy MKP Odry Centrum Łukasza Reinharda, Kajetana Florkowskiego i Macieja Kocztorza, z drugiej wodzisławskiej Odry przyszli Kacper Świerzewski, Kacper Bujalski i wypożyczony ostatnio do Dalina Myślenice Karol Wacławiec. W składzie Silesii na nowy sezon zobaczyć możemy także dwójkę zawodników z Przyszłości Rogów Łukasza Kubicę i Doriana Leśniewskiego oraz młodziutkiego Jakuba Fibica z MKS Gmina Lubomia.
NAPRZÓD BORUCIN: małe zmiany nastąpiły za to w Borucinie, Przemysława Cieślę, który został nowym bramkarzem naszego klubu zastąpił Dariusz Bedronka ze Zgody Zawada Książęca, z Lubomi przyszedł Szymon Zacharko, a z Rafako Piotr Cerkowniak. W okresie przygotowawczym sporo zawodników Naprzodu borykało się z kontuzjami, stąd początek sezonu dla trenera Jerzego Halfara i jego podopiecznych może być trudny.
MKS CZERWIONKA: podobna sytuacja jak w Borucinie ma miejsce również w Czerwionce, gdzie jak na razie największą stratą jest brak znakomitego strzelca Piotra Byśca, który waha się czy pozostać w ekipie trenera Piotra Sowisza. Działacze MKS-u nie byli aktywni na rynku transferowym, kluczowym zadaniem dla nich było zatrzymanie czołowych zawodników, którzy w poprzednim sezonie wywalczyli 4 miejsce w II grupie okręgówki.
PIERWSZY CHWAŁOWICE: nasz wczorajszy rywal dokonał przed sezonem czterech transferów wzmacniając defensywę i środek pomocy. Do zespołu dołączyli środkowi obrońcy Bartłomiej Flis z Czerwionki i Michał Piotrowicz z Sośnicy Gliwice oraz dwóch pomocników Rymera Rybnik Grzegorz Piełka i Szymon Adam.
GRANICA RUPTAWA: do ekipy trenera Tomasza Ciemięgi doszło pięciu nowych graczy, rywalizację z Łukaszem Promnym o miejsce w bramce toczył będzie Szymon Riabowski, który wiosną grał w MKP Odra Centrum, z Pniówka Pawłowice przyszedł Kacper Budniok, ze Spójni Zebrzydowice doświadczony Paweł Pańta. Trener Ciemięga sięgnął też po zawodnika KS 1905 Krzanowice Dawida Słysza oraz Maćka Kantykę z GKS-u Jastrzębie.
ROW II RYBNIK: jak zawsze drużyny rezerw posiadają szeroki skład, rybniczanie zgłosili do rozgrywek ponad 50 zawodników. Trudno się spodziewać by w rezerwach grali pozyskani latem Dawid Plizga czy Piotr Pacholski, ale w meczu z Unią Racibórz zagrali np. Paweł Kapusta, który grał ostatnio w … Unii Racibórz, czy też Robert Sitko z Rymera Rybnik. Poza tym do zespołu trenera Rolanda Buchały dołączyło sporo młodzieży, która będzie się starać ogrywać na boiskach klasy okręgowej.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top