Jesteś tutaj
Strona główna > klasa okręgowa > Dziewięciu nowych zawodników w Unii

Dziewięciu nowych zawodników w Unii

Dobiega końca okres letnich przygotowań, unitów czekają jeszcze dwa treningi i już w sobotę 3 sierpnia meczem z MKS-em Czerwionka rozpoczynamy sezon 2019/2020. W kadrze naszego zespołu, tak jak zapowiadaliśmy doszło do sporych zmian, odeszło z drużyny dziewięciu zawodników, w ich miejsce pojawiło się na razie także dziewięć nowych twarzy, a jutro „dopinamy” jeszcze jeden transfer. Najpierw o tych którzy odeszli. Niewątpliwie największą stratą jest odejście zdecydowanego króla strzelców okręgówki minionego sezonu Dawida Hanzela do Pniówka Pawłowice, odeszli też Arkadiusz Lalko do APN Odry Wodzisław i Kamil Kostecki do Unii Książenice. Z Unią pożegnała się też cała trójka bramkarzy, Kamil Główka wylądował w APN Odrze Wodzisław, Tomasz Lewandowski w IV-ligowej Dramie Zbrosławice, a Piotr Paś, po „awaryjnym” zastępstwie kontuzjowanego Główki, powrócił do pracy trenerskiej w ROW-ie Rybnik. Nowy klub znalazł też Jan Krupiński, który w przyszłym sezonie występował będzie w Starcie Mszana, niejasna jest na razie przyszłość Bartosza Suszka i Vadyma Praduntsa. A teraz czas na tych, którzy dołączyli do Unii w letniej przerwie w rozgrywkach. Przedstawimy ich każdego z osobna.
Przemysław Cieśla – 26-letni bramkarz trafił do nas z Naprzodu Borucin. To wychowanek MOSiR-u Jastrzębie, który miał okazję grać już w takich klubach jak Granica Ruptawa, Polonia Marklowice, Unia Racibórz, Przyszłość Rogów czy Naprzód Zawada. To jeden z lepszych bramkarzy minionego sezonu w III grupie klasy okręgowej.
Bartosz Kowalski – ten niespełna 18-letni golkiper przyszedł do Unii z pobliskiego Interu Krostoszowice, gdzie głównie bronił w rezerwach tego klubu występujących w rybnickiej C klasie, ale w meczach sparingowych pokazał, że warto było na niego postawić.
Rafał Ganita – po kilku latach spędzonych w Czarnych Gorzyce, Rafał powraca do naszego klubu, dla którego rozegrał wcześniej 26 spotkań w których zdobył jednego gola. To uniwersalny 25-letni zawodnik, który może występować na każdej pozycji w linii obrony, obdarzony niezwykłą ambicją.
Szymon Sosna – to kolejny po Ganicie zawodnik, który powraca po czterech latach do Unii. W sezonie 2015/2016 miał swój udział w awansie unitów do III ligi, ale wiosną 2016 roku został wypożyczony do Krupińskiego Suszec, a później do Granicy Ruptawa. Ostatnie dwa sezony był zawodnikiem Naprzodu Syrynia, gdzie był podstawowym graczem, co widać w jego obecnej postawie na boisku.
Jakub Malinowski – syn naszego trenera w listopadzie skończy 19 lat i jest wychowankiem UKS Ruch Chorzów, gdzie w czasach początków jego przygody z piłką grał jego ojciec. W 2013 roku przeniósł się do MKP Odry Wodzisław, gdzie grał w trampkarzach, a potem w juniorach. W końcówce ubiegłego sezonu zagrał kilka spotkań w IV lidze, a teraz w barwach Unii będzie rywalizował o miejsce na środku obrony m.in. ze swoim ojcem.
Dawid Skrzyszowski – długoletni kapitan naszej drużyny, który przeszedł drogę od A klasy do III ligi powraca na „stare śmieci”. Ostatnio „wędrował” pomiędzy Czarnymi Gorzyce a Unią, ale to w rodzinnej Turzy zdecydował się powoli kończyć swoją przygodę z piłką, choć wciąż pomimo 39 lat imponuje nienaganną sylwetką i wrodzoną szybkością. Dotychczas zagrał dla Unii 123 razy, zdobywając 11 goli.
Bartosz Łyczko – 19 -letni pomocnik w ubiegłym sezonie grał w IV-ligowym Płomieniu Połomia, ale jest wychowankiem MOSiR-u Jastrzębie, skąd trafił do Stali Mielec, gdzie występował w młodzieżowych drużynach tego klubu. Teraz, podobnie jak młodszy Malinowski, będzie łączył grę w Unii z pracą w firmie „Rekpol” głównego sponsora naszego klubu.
Kamil Brzoska– ten 21-letni skrajny pomocnik dołączył do Unii z Silesii Lubomia, gdzie w poprzednim sezonie był autorem 13 ligowych bramek. Popularny”Lasio” jest wychowankiem MKP Odry Centrum, gdzie przeszedł wszystkie szczeble młodzieżowych rozgrywek. W ofensywnie grającym zespole Unii powinien być wiodącą postacią i będzie mógł swobodnie zaprezentować swoje nieprzeciętne umiejętności.
Dominik Zganiacz – to czwarty z graczy, który powraca do naszego klubu. Od ostatniego występu popularnego”Domina” w Unii minie niedługo 5 lat. W sparingach pokazał, że nie zapomniał jak strzela się bramki, zresztą w minionym sezonie zdobył ich 17, co prawda 15 z nich strzelił w rezerwach Czarnych Gorzyce w raciborskiej B klasie, ale teraz liczymy, że w Unii z łatwością”dobije” do 50-tki, bo na razie w 74 meczach zdobył 47 goli.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top