Drugi sparing, druga wygrana

W rozegranym dzisiaj meczu sparingowym Unia Turza pokonała na własnym boisku Czarnych Gorzyce 2:1 po bramkach zdobytych przez Marka Gładkowskiego i Kamila Kuczoka. Zaczęło się jednak od prowadzenia gości, bowiem w 10 min. po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dawida Bobera na „krótkim”słupku najszybciej do piłki dopadł Kamil Oślizło i w trochę szczęśliwy sposób pokonał naszego młodziutkiego golkipera. Do momentu zdobycia bramki nasi rywale zaskoczyli nas niezwykle agresywną grą, ale potem jakby zadowoleni z prowadzenia nieco cofnęli się do obrony i to unici zaczęli dominować. W 23 min. indywidualną akcją lewym skrzydłem popisał się Kamil Brzoska, zwodem minął Patryka Panica i dośrodkował wprost pod nogi Gładkowskiego, który jednak uderzył z woleja nad poprzeczką. W 39 min. świetną dwójkową akcją popisali się Dominik Zganiacz i Marek Gładkowski na której końcu po zagraniu piętą „Gładzia” uderzał z 12 metrów „Domin”, ale kapitalną paradą popisał się Mateusz Szczotok i unici wywalczyli tylko rzut rożny. W 43 min. kapitalną okazję na wyrównanie zmarnował Dariusz Pawlusiński, który obsłużony przez Gładkowskiego z 8 metrów strzelił obok lewego słupka. W ostatniej minucie pierwszej połowy turzanie wreszcie doprowadzili do remisu. Stało się tak po próbie prostopadłego zagrania Zganiacza do Gładkowskiego, które przeciął obrońca naszych rywali, ale futbolówka i tak trafiła pod nogi „Gładzia” i ten po rykoszecie trafił nad próbującym interweniować bramkarzem Czarnych. Pierwszy kwadrans drugiej części gry nie przyniósł żadnych okazji na zmianę rezultatu, dopiero w 61 min. po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dariusza Pawlusińskiego spod opieki obrońców uwolnił się Kacper Krupiński, ale jego „główka” minęła o dobry metr górne obramowanie gorzyckiej bramki. W 65 min. znów dał o sobie znać rozgrywający dobre spotkanie Brzoska, który przedarł się lewym skrzydłem aż pod linię końcową, skąd wycofał piłkę na 10 metr do nadbiegającego Gładkowskiego, ale ten podobnie jak w pierwszej połowie strzelił wysoko nad poprzeczką. Turzanie do końca walczyli o zwycięskiego gola, bliski jego zdobycia był w 88 min. Zganiacz, ale z bliska „na wślizgu” strzelił minimalnie obok prawego słupka. Minutę później jednak unici dopięli swego, po tym jak faulowany w polu karnym był Dawid Pawlusiński, a pewnym wykonawcą „jedenastki” okazał się doświadczony Kamil Kuczok. Zwycięstwo musi cieszyć, gdyż przebudowany zespół Czarnych, dowodzony przez nowego trenera Piotra Haudera pokazał, że w tym sezonie klasa okręgowa będzie niezwykle silna i wyrównana, i raczej nie będzie tak jednostronnych pojedynków jak w ubiegłych rozgrywkach. W sobotę unitów czeka kolejne sparingowe spotkanie, tym razem na wyjeździe podejmować będziemy spadkowicza z IV ligi Dąb Gaszowice, a początek meczu o godz.16.00.

KS UNIA TURZA – KS CZARNI GORZYCE 2:1 (1:1)

0 – 1 Kamil Oślizło 10 min. asysta Dawid Bober
1 – 1 Marek Gładkowski 45 min.
2 – 1 Kamil Kuczok 89 min. (rzut karny)

Sędziowali: Mateusz Piszczelok (główny), Dariusz Lenort, Kamil Jureczko (asystenci). Widzów: 80. Żółta kartka: Patryk Panic

Skład Unii: Bartosz Kowalski (46. Przemysław Cieśla) – Dawid Skrzyszowski (46. Jan Chlebik), Kacper Krupiński, Gabriel Szkatuła, Szymon Sosna (46. Marcin Malinowski) – Dariusz Pawlusiński (69. Dawid Skrzyszowski), Paweł Staniczek (46. Bartosz Łyczko), Patryk Gałązka (46. Kamil Kuczok), Marek Gładkowski (71. Dominik Zganiacz), Kamil Brzoska – Dominik Zganiacz (46. Dawid Pawlusiński). Trener: Marcin Malinowski

One thought on “Drugi sparing, druga wygrana

1. każdy mecz w okresie przygotowawczym wiąże się z dużą rotacją w składzie dlatego gra się trudno ale po to są sparingi żeby to wszystko poukładać jak należy – powodzenia w kolejnych meczach !