Jesteś tutaj
Strona główna > klasa okręgowa > Podsumowania, podsumowania

Podsumowania, podsumowania

Wczoraj oficjalnie zakończył się sezon 2018/2019, więc przyszedł czas na podsumowanie dokonań drużyn naszego klubu. W jubileuszowym roku unici mieli za zadanie awansować do IV ligi, niestety operacja “III liga w okręgówce” nie przyniosła pozytywnych efektów i turzanie musieli się zadowolić drugim miejscem w tabeli. To niewątpliwie bolesna porażka dla kibiców Unii, którzy liczyli, że zespół, w którym pozostało aż 9 zawodników z podstawowego składu z III-ligowych rozgrywek w cuglach wygra rywalizację na poziomie klasy okręgowej. Niestety trafiliśmy na mocnego rywala, który wykorzystał nasze chwile słabości i o dwa punkty zdystansował Unię w walce o awans do IV ligi. Niewiele dobrego można też powiedzieć o naszych juniorach, którzy jesienią grali przyzwoicie i zajmowali trzecie miejsce w tabeli, ale w przerwie zimowej naszym zawodnikom w większości “odechciało” się grać i byliśmy zmuszeni wycofać drużynę z wiosennych rozgrywek. Nieco więcej optymizmu wlały w serca klubowych działaczy zespoły młodzików młodszych i orlików, które należały do czołówki drużyn Podokręgu Racibórz i wiosną solidarnie zajęli czwarte miejsca w swojej kategorii wiekowej. W kratkę za to grali nasi najmłodsi adepci futbolu, czyli drużyna żaków, która w swoich turniejach wygrała kilka spotkań, ale z tymi najlepszymi zespołami w swoich rozgrywkach nie miała większych szans. Akurat w tej kategorii wiekowej naszym największym problemem jest stabilizacja składu, bo ten na razie zmienia się jak w kalejdoskopie.
Nasi seniorzy zakończyli sezon przed tygodniem jubileuszowym towarzyskim meczem z I-ligowym GKS-em Jastrzębie któremu ulegliśmy 1:5, a honorowe trafienie z rzutu karnego zaliczył Dawid Pawlusiński. W meczu tym w barwach Unii zagrało kilku zawodników przymierzanych do naszego klubu przed nowym sezonem, ale o transferach będziemy na bieżąco informować na naszej stronie internetowej i na Facebooku.
Na koniec, jak co roku, statystyczne podsumowanie naszych dokonań w klasie okręgowej:
Średnia punktów na mecz: 2,63
Liczba bramek strzelonych: 122
Liczba bramek straconych: 20
Średnia bramek strzelonych na mecz: 4,07
Średnia bramek straconych na mecz: 0,67
Średnia bramek strzelonych na własnym boisku na mecz: 4,67
Średnia bramek straconych na własnym boisku na mecz: 0,40
Średnia bramek strzelonych na wyjeździe na mecz: 3,47
Średnia bramek straconych na wyjeździe na mecz: 0,93
Liczba bramek strzelonych/straconych w I połowie: 55/13
Liczba bramek strzelonych/straconych w II połowie: 65/7
Liczba bramek strzelonych/straconych z rzutów karnych: 10/2
Liczba bramek strzelonych/straconych z rzutów wolnych: 5/0
Liczba bramek strzelonych/straconych po strzałach głową: 26/4
Czyste konta bramkarzy: 17
Liczba oddanych strzałów (Unia/rywale): 668/198
Liczba strzałów celnych (Unia/rywale): 297/76
Rzuty rożne (Unia/rywale): 192/64
Dośrodkowania (Unia/rywale): 743/243
Faule (Unia/rywale): 397/340
Spalone (Unia/rywale): 89/84
Czerwone kartki: 0
Żółte kartki: 39
Najwyższe zwycięstwo: trzy razy 10:0 (z Nędzą na wyjeździe oraz z Rafako i Kornowacem u siebie)
Najwyższa porażka: dwa razy 0:3 (na wyjeździe z Marklowicami i APN Odra Wodzisław)
Statystyki indywidualne poszczególnych zawodników znaleźć można na naszej stronie internetowej w zakładce drużyny-klasa okręgowa – statystyki.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top