Unia pokonuje outsidera

Pomimo niepełnego składu młodziki młodsze Unii pokonały na wyjeździe LKS Pstrążna 9:2, a „królem polowania” okazał się niezawodny Nikodem Mazur autor aż sześciu goli. Z powodu szkolnych wycieczek unici udali się na piątkowe spotkanie tylko w ósemkę, ale mając na uwadze poziom prezentowany przez rywali liczyliśmy na pewną wygraną. Tak też się stało, choć to gospodarze zdobywając pierwszą bramkę w tej rundzie nieco sensacyjnie wyszli na prowadzenie. Ale już w kolejnej akcji unici za sprawą Nikodema Mazura szybciutko wyrównali, a przed przerwą piłka jeszcze cztery razy wpadała do bramki gospodarzy. W drugiej połowie trwał koncert strzelecki starszego z Mazurów, który w 55 min. skompletował sześciopaka. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale Sebastian Materzok zmarnował karnego, a ostatnie kilka minut turzanie grali w siódemkę, po tym jak poturbowany w jednym ze starć został Filip Mazur. Mecz ogólnie nie stał na wysokim poziomie, ale najważniejsze, że nasi zawodnicy „zrobili” swoje i pomimo osłabienia odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo.

LKS PSTRĄŻNA – KS UNIA TURZA 2:9 (1:5)

1 – 0 Paweł Hałacz 13 min.
1 – 1 Nikodem Mazur 14 min.
1 – 2 Martin Kolek 19 min.
1 – 3 Nikodem Mazur 21 min.
1 – 4 Martin Kolek 26 min.
1 – 5 Filip Mazur 29 min.
1 – 6 Nikodem Mazur 37 min.