Turzanie zatrzymali „rycerzy wiosny”

W meczu XXVIII kolejki klasy okręgowej Unia Turza pokonała na wyjeździe rewelacyjnie spisujący się wiosną LKS Krzyżanowice 3:1. Gospodarze, którzy mogli poszczycić się serią siedmiu zwycięstw z rzędu, nastawili się na uważną obronę i długo taka taktyka przynosiła efekty, ale po przerwie unici udokumentowali swoją przewagę zdobyciem trzech bramek, i nawet cudowny gol Radosława Żbikowskiego na niewiele się zdał. W pierwszej połowie z boiska wiało nudą, turzanie owszem posiadali optyczną przewagę, ale grali zbyt apatycznie i cofnięci na własną połowę gospodarze nie mieli problemów z powstrzymaniem nielicznych akcji zaczepnych naszego zespołu. Najlepsze okazje unici mieli w 11 min. kiedy to po dośrodkowaniu Dariusza Pawlusińskiego nad poprzeczką główkował Dawid Hanzel i w 33 min. kiedy po prostopadłym podaniu Kamila Kosteckiego szarżował Dariusz Pawlusiński, ale jego ni to strzał i to dośrodkowanie minęło o centymetry prawy słupek bramki strzeżonej przez Mateusza Kuhna. Wcześniej gospodarze domagali się w 25 min. podyktowania rzutu karnego, ale w myśl obowiązujących przepisów piłka odbita najpierw od nogi, a potem od ręki obrońcy w polu karnym, w tym przypadku naszego trenera Marcina Malinowskiego, nie skutkuje wskazaniem na „wapno” i arbiter słusznie „puścił” grę. Od początku drugiej połowy unici wzięli się z impetem do pracy, a sygnał do ataków dał Robert Maryniok, który zastąpił w przerwie Dawida Pawlusińskiego, ale z jego mocnym płaskim strzałem poradził sobie golkiper gospodarzy. Minutę później był już jednak bezradny wobec kapitalnego woleja Kamila Kuczoka z 20 metrów. Nasz defensywny pomocnik wiosną imponuje skutecznością, to jego szóste trafienie w tej rundzie i czwarte w ostatnich pięciu meczach. Gospodarze pomimo straty bramki nie zmienili taktyki i dalej byli schowani za podwójną gardą, ale unici grali znacznie szybciej niż w pierwszej części gry i stwarzali sobie kolejne okazje. W 54 min. po zagraniu Hanzela przed szansą stanął Arkadiusz Lalko, ale jego strzał minął prawy słupek krzyżanowickiej bramki. W 63 min. swoją 45 bramkę w tym sezonie strzelił za to Hanzel, który po prostopadłym zagraniu Kuczoka wyszedł na pozycję sam na sam z Kuhnem, „nawinął” jeszcze goniącego go Arkadiusza Stycznia i strzałem w „krótki” róg pokonał golkipera Krzyżanowic. Turzanie zupełnie opanowali sytuację na boisku i nic nie wskazywało, aby miały być w nim jakiekolwiek emocje. Takowe dał przepiękny gol Radosława Żbikowskiego, który idealnie złożył się do dośrodkowania z rzutu wolnego Łukasza Skrobacza i efektownym strzałem głową zdobył kontaktową bramkę. Gospodarze jakby się ożywili, wygrali kilka indywidualnych pojedynków, ale nie byli w stanie poważnie zagrozić naszemu bramkarzowi. Za to unici w 90 min. potwierdzili swój triumf trzecim trafieniem, którego autorem był Jan Chlebik. Mateusz Kuhn sparował co prawda do boku strzał Kuczoka z rzutu wolnego, dobitkę Chlebika zablokowali najpierw obrońcy, ale nasz defensor „poszedł” za swoim strzałem, dopadł do futbolówki i umieścił ją w siatce. To premierowy gol 21-latka w pierwszej drużynie naszego klubu, do tej pory cieszył się bowiem jedynie z trzech bramek zdobytych w rezerwach. Spodziewaliśmy się trudnego meczu i długo takim był, ale jednak „jakość” piłkarska unitów wzięła górę i odnieśliśmy w pełni zasłużone zwycięstwo.

LKS KRZYŻANOWICE – KS UNIA TURZA 1:3 (0:0)

0 – 1 Kamil Kuczok 51 min.
0 – 2 Dawid Hanzel 63 min. asysta Kamil Kuczok
1 – 2 Radosław Żbikowski 79 min. (głową)
1 – 3 Jan Chlebik 90 min.

Sędziowali: Mariusz Goriwoda (główny), Bartosz Słysz, Jakub Medoń (asystenci). Widzów: 150. Żółte kartki: Radosław Żbikowski – Arkadiusz Lalko, Gabriel Szkatuła, Dawid Hanzel

LKS KRZYŻANOWICE: Mateusz Kuhn – Adam Burakiewicz (58. Robert Żbikowski), Radosław Minta, Dawid Michalak, Arkadiusz Styczeń – Radosław Żbikowski, Adam Turkiewicz, Szymon Gardawski, Łukasz Musioł, Mateusz Kiljan (81. Przemysław Szewieczek) – Łukasz Skrobacz. Pozostali rezerwowi: Bartłomiej Pawłowski, Piotr Gołąbek. Trener: Robert Żbikowski
KS UNIA TURZA: Piotr Paś – Kacper Krupiński (76. Jan Chlebik), Arkadiusz Lalko, Marcin Malinowski, Gabriel Szkatuła – Dariusz Pawlusiński, Kamil Kuczok, Paweł Staniczek, Kamil Kostecki (60.Marek Gładkowski), Dawid Pawlusiński (46. Robert Maryniok) – Dawid Hanzel (87. Bartosz Suszek). Pozostali rezerwowi: Tomasz Lewandowski. Trener: Marcin Malinowski