Bramki w końcówce dały zwycięstwo

W rozegranym dzisiaj meczu XXIV kolejki klasy okręgowej Unia Turza na własnym boisku pokonała Naprzód Syrynia 3:1. Rozstrzygnięcie nastąpiło w ostatnich dziesięciu minutach spotkania, kiedy to bramki Kamila Kuczoka i Dawida Hanzela zapewniły Unii trzy punkty. Kiedy w 10 min. Robert Maryniok wyprowadził Unię plasowanym strzałem z 14 metrów na prowadzenie nic nie wskazywało, że unici tak długo będą męczyć się z trzynastym zespołem w tabeli. Niestety turzanie w dalszym przebiegu meczu marnowali swoje sytuacje, często dając się wykazać bramkarzowi Naprzodu. Ten bronił jak w transie m.in. w 33 min. sparował na rzut rożny strzał z półobrotu Hanzela, dziesięć minut później wyłapał mocne uderzenie głową Kamila Kosteckiego, a w 44 min. wygrał pojedynek jeden na jednego z Pawłem Staniczkiem. Goście niezbyt często zagrażali naszej bramce, choć w 12 min. Lewandowskiego próbował pokonać Artur Kuczera, ale jego „główka” była zbyt słaba i nasz golkiper nie miał problemów z jej obroną. W 36 min. błąd w rozegraniu Tomasza Lewandowskiego próbował wykorzystać szybki Mateusz Sowa, ale zbyt daleko wypuścił sobie piłkę i trudno mu było z ostrego kąta trafić w światło bramki. Kiedy wydawało się, że unici zejdą na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem, w doliczonym czasie gry goście trochę niespodziewanie wyrównali. Kamil Nowak dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, tam futbolówkę zgrał głową Dawid Bober, a najszybciej doskoczył do niej kapitan Naprzodu Artur Kuczera i z bliska wpakował ją do bramki. Pierwszy kwadrans drugiej połowy nie przyniósł zbyt wielu emocji. Turzanie próbowali spokojnie budować swoje akcje licząc na błędy swoich rywali, ale ci grali uważnie w defensywie, a „swoje” w bramce robił też Lupa. W 59 min. w świetnym stylu obronił on strzał z rzutu wolnego Kamila Kuczoka, nieco później zatrzymał też uderzenie z ostrego kąta Hanzela. Znakomitą okazję zmarnował też Dawid Pawlusiński, który co prawda strzelił mocno po „długim” rogu, ale piłka minęła w sporej odległości prawy słupek. Sporo zamieszania pod bramką Naprzodu stwarzały dośrodkowania z rzutów rożnych, których Unia wykonywała aż 13 (rekord sezonu), ale piłka nie chciała wpaść do bramki. W 77 min. przed szansą stanął młodszy z Pawlusińskich, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem i ostatecznie został zablokowany przez obrońcę. Wreszcie w 83 min. dośrodkowanie z prawej strony Dariusza Pawlusińskiego zamknął na „długim” słupku Kuczok i dał Unii prowadzenie. W 88 min. jeszcze raz „błysnął” Lupa, który w efektownym stylu obronił „bombę” z rzutu wolnego naszego kapitana, ale dwie minuty później zasłonięty bramkarz Naprzodu musiał skapitulować po technicznym uderzeniu z 15 metrów Hanzela. Nasz napastnik mógł jeszcze w doliczonym czasie „dobić” rywali, ale jego „główka” po świetnej dwójkowej akcji Marcina Malinowskiego z Dawidem Pawlusińskim, minimalnie przeleciała nad poprzeczką. Po chwili dobrze prowadzący spotkanie arbiter zagwizdał po raz ostatni i unici, z kłopotami, ale odnieśli 20 zwycięstwo w tym sezonie.

KS UNIA TURZA – LKS NAPRZÓD 32 SYRYNIA 3:1 (1:1)

1 – 0 Robert Maryniok 10 min. asysta Dawid Hanzel
1 – 1 Artur Kuczera 45+2 min.
2 – 1 Kamil Kuczok 83 min. asysta Dariusz Pawlusiński
3 – 1 Dawid Hanzel 90 min. asysta Piotr Glenc

Sędziowali: Jakub Kołodziejczyk (główny), Sławomir Sobiesiak, Tomasz Żmuda (asystenci). Widzów: 150. Żółta kartka: Arkadiusz Lalko

KS UNIA TURZA: Tomasz Lewandowski – Gabriel Szkatuła (70. Kacper Krupiński), Arkadiusz Lalko, Marcin Malinowski, Piotr Glenc – Robert Maryniok (61. Dawid Pawlusiński), Kamil Kuczok, Kamil Kostecki, Marek Gładkowski (41. Paweł Staniczek), Dariusz Pawlusiński – Dawid Hanzel. Pozostali rezerwowi: Piotr Paś, Jan Krupiński, Bartosz Suszek. Trener: Marcin Malinowski
LKS NAPRZÓD 32 SYRYNIA: Rafał Lupa – Patryk Dyrcz, Łukasz Dzierżęga (37. Damian Bugla), Konrad Kochan, Szymon Sosna – Sebastian Duczek, Kamil Nowak, Patryk Gałązka, Dawid Bober, Mateusz Sowa – Artur Kuczera. Pozostali rezerwowi: Dominik Balcerkowski, Kacper Mielańczyk, Sebastian Walenko, Przemysław Sosna. Trener: Bogdan Kałuża