Trzecia dwucyfrówka Unii

Po raz trzeci w tym sezonie unici zaaplikowali swoim rywalom dziesięć goli, tym razem pogromem zakończyło się spotkanie na własnym boisku z KS Kornowac. Turzanie, choć w mocno okrojonym składzie, od początku meczu narzucili swój styl gry i długo nie kazali czekać na pierwszego gola. W 6 min. Kamil Kuczok dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, tam najwyżej wyskoczył Kaper Krupiński, który zgrał piłkę głową do Piotra Glenca, a ten również głową pokonał z bliska Michała Radeckiego. W 11 min. bliski podwyższenia prowadzenia był Dawid Hanzel, ale po zblokowanym lekko strzale Marka Gładkowskiego starał się dobić futbolówkę do bramki, lecz strzelił zbyt słabo i bramkarz gości złapał piłkę. Pięć minut później nie zdołał jednak zatrzymać króla strzelców naszej grupy okręgówki, który wykorzystał idealne dośrodkowanie Glenca i trafił głową z 5 metrów. W kolejnych minutach meczu unici w dalszym ciągu przeważali, ale goście umiejętnie się bronili i dopiero w 34 min. stracili trzeciego gola. Szybka wymiana podań na prawym skrzydle po której w pole karne dośrodkował, zastępujący pauzującego za kartki Dariusza Pawlusińskiego, Robert Maryniok, na „krótkim”słupku czyhał Hanzel, który w dość ekwilibrystyczny sposób zamienił tę centrę na gola. Po stracie bramki nasi rywale zupełnie się pogubili i jeszcze przed przerwą stracili dwa kolejne gole, oba zdobył Maryniok, najpierw wykorzystując sytuację sam na sam z Radeckim po efektownym podaniu Kuczoka, a chwilę później obsłużony przez Hanzela trafił z narożnika pola karnego płaskim strzałem w „długi” róg. W przerwie trener Marcin Malinowski dokonał trzech zmian, na boisku pojawił się m.in. Piotr Paś, który zagrał po raz pierwszy od 9 czerwca ubiegłego roku. Te roszady nie wpłynęły na poziom naszej gry i już po kilkunastu sekundach cieszyliśmy się z kolejnej bramki. Zdobył ją Hanzel, który nabiegał na dośrodkowanie Marynioka z prawego skrzydła, piłka po palcach Radeckiego trafiła go w udo i odbijając się jeszcze od słupka wpadła do bramki. W 58 min. było już 7:0 po tym jak precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Kuczok. Futbolówka podobnie jak przy poprzednim golu również odbiła się od słupka i zatrzepotała w siatce. 63 min. to popisowa akcja Dawida Pawlusińskiego, który minął kilku rywali po czym podał do Gładkowskiego, a ten „objechał” jeszcze bramkarza i strzałem do pustej bramki podwyższył na 8:0. Unici nie zamierzali na tym poprzestawać i dalej szturmowali bramkę Radeckiego, ale długo brakowało im precyzji przy dograniu „ostatniego” podania i dopiero po kwadransie zdobyli dziewiątą bramkę, którą strzelił Pawlusiński po zagraniu Gładkowskiego. W 83 min. padła ostatnia bramka w tym spotkaniu, którą zapisano ostatecznie na konto Dawida Pawlusińskiego, który będąc sam przed golkiperem Kornowaca trafił w jego nogi, piłka jednak toczyła się do pustej bramki, próbował jeszcze interweniować Sławomir Bugla, ale nie trafił w piłkę i ta wtoczyła się do siatki. W relacji z tego spotkania skupiliśmy się, co zrozumiałe, głównie na bramkowych akcjach, ale tych unici mogli strzelić jeszcze przynajmniej kilka. O przewadze unitów świadczy choćby liczba oddanych strzałów, podopieczni Marcina Malinowskiego uderzali w kierunku kornowackiej bramki aż 26 razy (po 13 celnych i niecelnych strzałów), a goście oddali przez 90 minut tylko jeden strzał, ale Piotr Paś pewnie obronił uderzenie z 15 metrów Błażeja Dzierżawy. W środę czeka unitów trudne wyjazdowe spotkanie z Silesią Lubomia i pamiętając zaciekły pojedynek w półfinale Pucharu Polski zakończony serią rzutów karnych możemy być pewni, że emocji nie zabraknie.

10 – 0 Dawid Pawlusiński 83 min.

Sędziowali: Andrzej Chudy (główny), Mariusz Goriwoda, Bartłomiej Górnik (asystenci). Widzów: 100. Żółte kartki: Błażej Dzierżawa

KS UNIA TURZA: Tomasz Lewandowski (46. Piotr Paś) – Kacper Krupiński, Jan Krupiński, Marcin Malinowski (46. Gabriel Szkatuła), Piotr Glenc – Robert Maryniok, Kamil Kuczok, Kamil Kostecki (46. Paweł Staniczek), Marek Gładkowski, Dawid Pawlusiński – Dawid Hanzel (67. Bartosz Suszek). Trener: Marcin Malinowski
KS KORNOWAC: Michał Radecki – Daniel Komorek, Michał Koczor, Sławomir Bugla, Dawid Cieślik – Jakub Gatnar (46. Dawid Dzierżęga), Michał Goralczyk (80. Dominik Maciaszek), Jerzy Chrobok (44. Sylwester Garbacik), Błażej Dzierżawa, Wojciech Błaszczyk (77. Mateusz Niestrój) – Marek Pawlus. Pozostali rezerwowi: Dawid Sowa. Trener: Michał Goralczyk

One thought on “Trzecia dwucyfrówka Unii

1. bardzo wysokie zwycięstwo – brawo !!!! – przeciwnik nie zawiesił za wysoko poprzeczki powiem nawet że była to jedna z najsłabszych drużyn jakie gościły w Turzy – następny mecz o wiele trudniejszy w Lubomii- powodzenia !!!