Drugie zwycięstwo młodzików

Młodziki młodsze Unii Turza pokonały dzisiaj na wyjeździe po niezwykle zaciętym meczu SALOS Pogrzebień 3:2. To druga wygrana unitów w tych rozgrywkach, przy jednym remisie i porażce. Turzanie rozpoczęli spotkanie w kapitalnym stylu i już po czterech minutach prowadzili 2:0, a obie bramki zdobył strzałami z dystansu Nikodem Mazur. Gospodarze dosyć szybko doprowadzili do wyrównania wykorzystując dwa stałe fragmenty gry, najpierw Michał Knura dobił strzał w poprzeczkę z rzutu wolnego Dawida Puterczaka, a w 18 min. po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafił głową najlepszy wśród gospodarzy Puterczak. Unitów ponownie na prowadzenie mógł wyprowadzić Nikodem Mazur, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem SALOS-u trafił wprost w jego nogi. Tuż przed przerwą jednak podopieczni Dariusza Pawlusińskiego dopięli celu i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kacpra Osydy trafił Sebastian Materzok. W drugiej połowie pomimo zaciekłej walki i kilku szans na zmianę rezultatu, najlepszą zmarnował Puterczak który przegrał pojedynek jeden na jednego z Piotrem Pendziałkiem na początku drugiej części gry, obie drużyny nie zdobyły już bramek i unici tym razem nie stracili w końcówce meczu punktów i mogli się cieszyć chyba jednak z zasłużonego zwycięstwa. We wtorek czeka ich kolejne starcie, tym razem na własnym boisku podejmować będą UKS Zryw Rudnik.

SALOS POGRZEBIEŃ – KS UNIA TURZA 2:3 (2:3)

0 – 1 Nikodem Mazur 2 min.
0 – 2 Nikodem Mazur 4 min.
1 – 2 Michał Knura 12 min.
2 – 2 Dawid Puterczak 18 min. (głową)
2 – 3 Sebastian Materzok 29 min.

Sędziował: Dariusz Kowacz

SALOS Pogrzebień: Kacper Borszcz – Bartosz Pojda, Dawid Dorna, Patryk Primus, Franciszek Wałach, Dawid Kozielski, Michał Knura, Dawid Puterczak, Oliwier Szpilski. Ponadto grali: Patrick Wolny, Oliwier Duliński, Bartosz Wardęga, Paweł Gruszczyk, Brian Piechula, Kacper Nowak. Trener: Remigiusz Puterczak
KS UNIA TURZA: Piotr Pendziałek – Igor Rek, Błażej Marcol, Sylwester Marcol, Bartosz Kurzydem – Filip Mazur, Kacper Osyda, Sebastian Materzok – Nikodem Mazur. Ponadto grali: Oskar Godulla, Bartosz Kucza, Filip Marcol. Trener: Dariusz Pawlusiński