„Tylko” remis młodzików

W rozegranym w piątkowe popołudnie meczu trzeciej kolejki rozgrywek młodzików młodszych podopieczni Dariusza Pawlusińskiego zremisowali na własnym boisku z UKS Gracz Lyski 2:2. W pierwszej połowie unici zdecydowanie przeważali, ale zdołali wykorzystać tylko jedną dogodną sytuację do zdobycia gola, a uczynił to w 13 min. Nikodem Mazur. Później nasz najlepszy strzelec wyraźnie się „zaciął” i zmarnował kilka wyśmienitych okazji na podwyższenie rezultatu. Uczynił to za to w 43 min. kapitalnym strzałem pod poprzeczkę Igor Rek i wydawało się, że już nic złego nie może się turzanom przytrafić. Niestety w ostatnich 10 minutach roztrwonili cały swój dorobek, bowiem w 51 min. z rzutu wolnego trafił Mikołaj Tlołka, a w ostatniej minucie meczu wyrównującego gola zdobył Daniel Markowicz. Szkoda straconych punktów, choć niewątpliwie cieszyć musi styl gry jaki demonstrują w dotychczasowych meczach nasi młodzi zawodnicy, którzy starają się „grać piłką”, na razie nie zawsze przynosi to punktowe efekty, ale to nie jest obecnie najważniejsze. Po świątecznej przerwie naszych młodzików czeka wyjazdowe spotkanie z Salosem Pogrzebień.

KS UNIA TURZA – UKS GRACZ LYSKI 2:2 (1:0)

1 – 0 Nikodem Mazur 13 min.
2 – 0 Igor Rek 43 min.
2 – 1 Mikołaj Tlołka 51 min. (rzut wolny)
2 – 2 Daniel Markowicz 60 min.

Sędziował: Krzysztof Tomas

KS UNIA TURZA: Sylwester Marcol – Igor Rek, Błażej Marcol, Bartosz Kurzydem, Filip Marcol – Filip Mazur, Kacper Osyda, Oskar Godulla – Nikodem Mazur. Ponadto grali: Jakub Pilipiec, Bartosz Kucza, Nataniel Wawrzyńczak. Trener: Dariusz Pawlusiński
UKS GRACZ LYSKI: Bartek Czerny – Jakub Cyran, Mateusz Fronsz I, Łukasz Mańka, Daniel Markowicz, Mateusz Porwoł, Mikołaj Tlołka, Tomasz Zarzycki, Mateusz Fronsz II. Ponadto grali: Franciszek Zdziebczok, Sławomir Biegański, Patryk Belkius, Sebastian Markowicz, Sylwester Nowak, Bartosz Piecha, Dominik Nowak. Trener: Kamil Dziok