Cenny remis orlików

W dzisiejszym derbowym meczu orlików Unia Turza zremisowała 3:3 w Czyżowicach z miejscowym Naprzodem. Mecz miał dwa oblicza, w pierwszej połowie znacznie lepiej prezentowali się gospodarze, którzy już w pierwszej minucie po golu Filipa Gawliczka wyszli na prowadzenie, w drugiej połowie zaś sporą przewagę osiągnęli turzanie, którzy zdołali odrobić straty poniesione w pierwszych 30 minutach gry. Unici co prawda po strzale Nikodema Mazura w 13 min. doprowadzili na chwilę do remisu, ale gospodarze jeszcze przed przerwą zdobyli dwie bramki po składnych akcjach, a zdobyli je Oliwier Szermuszyn i Nikodem Błaut. Turzanie próbowali się odgryzać, ale Sebastian Materzok trafił z dystansu w słupek, a Kacper Osyda uderzył zbyt słabo i Kacper Jendrowiak obronił jego strzał. Bardzo dobrze spisywał się w naszej bramce w tej części gry Sylwester Marcol, który zanotował kilka udanych interwencji. Druga połowa przebiegała pod dyktando naszych zawodników, ale długo nie potrafiliśmy tego udokumentować golami. Dwa razy blisko zdobycia bramki był Oskar Godulla, ale za każdym razem obrońcy wybijali piłkę tuż sprzed linii bramkowej. Chwilę wcześniej Nikodem Mazur trafił w poprzeczkę, aż wreszcie w 51 min. Igor Rek wykorzystał niedokładne wybicie bramkarza Naprzodu i strzałem z 20 metrów trafił do pustej bramki. Unici uwierzyli, że jeszcze nie wszystko stracone i dalej atakowali, co przyniosło efekt w ostatniej minucie regularnego czasu gry, kiedy to strzałem z pola karnego wyrównał Nikodem Mazur. Ten sam zawodnik mógł w ostatniej akcji meczu przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę, ale piłka w ostatniej chwili skoczyła na nierównej murawie i gospodarze odetchnęli z ulgą. Mecz jak na derby przystało był emocjonującym widowiskiem, obie drużyny udowodniły, że należą do czołówki zespołów w tej kategorii wiekowej na szczeblu naszego Podokręgu i będą się liczyć w walce o pierwsze miejsce w tabeli. Po świątecznej przerwie unici podejmować będą na naszym orliku swoją imienniczkę z Raciborza, która na razie przegrała oba spotkania.

LKS NAPRZÓD CZYŻOWICE – KS UNIA TURZA 3:3 (3:1)

1 – 0 Filip Gawliczek 1 min.
1 – 1 Nikodem Mazur 13 min.
2 – 1 Oliwier Szermuszyn 21 min.
3 – 1 Nikodem Błaut 27 min.
3 – 2 Igor Rek 51 min.
3 – 3 Nikodem Mazur 60 min.

Sędziował: Grzegorz Gajda

LKS NAPRZÓD CZYŻOWICE: Kacper Jendrowiak – Kamil Juszczyk, Tomasz Gajda, Filip Gawliczek, Wojciech Goły, Oliwier Szermuszyn, Nikodem Błaut. Ponadto grali: Miłosz Szermuszyn, Bartosz Duda, Maciej Kolorz, Piotr Zdunek, Sebastian Juszczyk. Trener: Sebastian Grycman
KS UNIA TURZA: Sylwester Marcol – Igor Rek, Błażej Marcol, Bartosz Kurzydem – Oskar Godulla, Kacper Osyda, Nikodem Mazur. Ponadto grali: Filip Mazur, Bartosz Kucza, Sebastian Materzok, Filip Marcol, Kamil Tkaczyk, Martin Kolek. Trener: Dawid Pawlusiński