Premierowe zwycięstwo orlików

W rozegranym dzisiaj meczu orlików Unia Turza pokonała KS AP United Rydułtowy 4:3. Mecz rozegrano na nowo oddanym orliku przy Szkole Podstawowej w Turzy i na razie ten piękny obiekt okazał się szczęśliwy. Pierwszy gol padł już w 4 min. a zdobył go po ładnej indywidualnej akcji Nikodem Mazur. Goście jednak nie załamali się szybką stratą bramki i równie szybko wyrównali za sprawą Dawida Kutka. Do przerwy pomimo kilku dobrych sytuacji z obu stron więcej goli nie padło. Za to po przerwie nie mogliśmy narzekać na brak emocji. Podobnie jak w pierwszej części gry tak i w drugiej unici szybko wyszli na prowadzenie. Tym razem strzelcem bramki okazał się Igor Rek, który na raty pokonał Mateusza Erazmusa. Potem kilka razy w naszej bramce „błysnął” Sylwester Marcol, który kilkoma świetnymi paradami pomógł swojej drużynie w zachowaniu prowadzenia. W 49 min. po zagraniu Reka po raz drugi w tym meczu do siatki trafił Mazur, a dwie minuty później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Reka plasowanym strzałem pokonał bramkarza rywala Kacper Osyda. W końcówce ambitnie grający rydułtowianie zmniejszyli straty za sprawą błędów naszej defensywy i dwukrotnie pokonali bezradnego Marcola. Na szczęście po chwili arbiter zakończył to emocjonujące spotkanie i unici mogli się cieszyć ze zwycięstwa.

KS UNIA TURZA – KS AP UNITED RYDUŁTOWY 4:3 (1:1)

1 – 0 Nikodem Mazur 4 min.
1 – 1 Dawid Kutek 8 min.
2 – 1 Igor Rek 33 min.
3 – 1 Nikodem Mazur 49 min.
4 – 1 Kacper Osyda 51 min.
4 – 2 Tadeusz Kowalski 55 min.
4 – 3 Wiktor Witoszek 60 min.

Sędziował: Krzysztof Tomas

KS UNIA TURZA: Sylwester Marcol – Igor Rek, Błażej Marcol, Bartosz Kurzydem – Oskar Godulla, Kacper Osyda, Nikodem Mazur. Ponadto grali: Kamil Tkaczyk, Bartosz Kucza, Cezary Dziedzic, Filip Mazur, Filip Marcol, Jakub Pilipiec. Trener: Dariusz Pawlusiński
KS AP UNITED RYDUŁTOWY: Mateusz Erazmus – Grzegorz Głazik, Szymon Szymiczek, Tobiasz Banach – Tadeusz Kowalski, Wiktor Witoszek, Dawid Kutek. Ponadto grali: Kacper Demel, Piotr Szymura. Trener: Paweł Styrnol