Młodziki młodsze uległy Krzyżkowicom

Pomimo momentami sporej przewagi nasze młodziki młodsze musiały uznać wyższość rywali i uległy w Krzyżkowicach miejscowemu Naprzodowi 1:2. Po wysokiej wygranej przed tygodniem z Pstrążną, tym razem przeciwnik okazał się dużo groźniejszy, przewyższał podopiecznych Dariusza Pawlusińskiego warunkami fizycznymi, co w efekcie przyniosło im trzy punkty. W pierwszej połowie oba zespoły nie potrafiły poważnie zagrozić bramce swojego rywala, unici starali się długo rozgrywać swoje akcje, ale brakowało strzałów, zaś gospodarze grający z kontry na minutę przed końcem tej części gry wyszli na prowadzenie, a gola po indywidualnej akcji zdobył Marcin Korobejko. Po przerwie turzanie osiągnęli jeszcze większą przewagę, wykonywali bodaj 11 rzutów rożnych, ale nie potrafili ich zamienić na bramki. Tę zdobył w 33 min. strzałem z rzutu wolnego najlepszy w naszym zespole Kacper Osyda. W 39 min. kolejna kontra Naprzodu zakończyła się odzyskaniem prowadzenia, a na listę strzelców wpisał się ponownie Korobejko. Unici chcąc doprowadzić do wyrównania ryzykowali i gospodarze mieli kilka szans na podwyższenie prowadzenia, ale razili nieskutecznością. Z nią kłopoty mieli też turzanie, w dodatku brakowało im szczęścia, bowiem Osyda trafił w słupek, a w ostatniej minucie Igor Rek ostemplował poprzeczkę. W dzisiejszym meczu unici grali bez kontuzjowanego Sebastiana Materzoka oraz Bartosza Kuczy, przez co na pewno ucierpiała nasza gra ofensywna. Za tydzień naszych zawodników czeka pojedynek na własnym boisku z UKS Gracz Lyski.

LKS NAPRZÓD 37 KRZYŻKOWICE – KS UNIA TURZA 2:1 (1:0)

1 – 0 Marcin Korobejko 29 min.
1 – 1 Kacper Osyda 33 min. (rzut wolny)
2 – 1 Marcin Korobejko 39 min.
Sędziował: Antoni Krybus

LKS NAPRZÓD 37 KRZYŻKOWICE: Bartosz Napiórkowski – Marcin Pieczka, Cyprian Chłodek, Paweł Mandrysz, Kacper Ochwat, Oliwier Barcikowski, Oliwier Kowacz, Marcin Korobejko, Fabian Głowiński. Na zmiany wchodzili: Adrian Słomian, Radek Głowiński, Bartłomiej Manderla, Mikołaj Pieczka. Trener: Bogusław Margeciok
KS UNIA TURZA: Piotr Pendziałek – Igor Rek, Błażej Marcol, Sylwester Marcol, Filip Marcol – Filip Mazur, Kacper Osyda, Oskar Godulla – Nikodem Mazur. Na zmiany wchodzili: Jakub Pilipiec, Nataniel Wawrzyńczak, Cezary Dziedzic, Błażej Komar. Trener: Dariusz Pawlusiński