Derby dla Unii

W rozegranym dzisiaj meczu XVIII kolejki klasy okręgowej Unia Turza pokonała na wyjeździe w derbowym pojedynku Czarnych Gorzyce 3:0. Gospodarze długo skutecznie się bronili i dopiero w ostatnim kwadransie musieli uznać wyższość znacznie wyżej notowanych unitów. Cieszyć musi na pewno determinacja z jaką turzanie dążyli do przechylenia szali na swoją korzyść, co w końcówce meczu przyniosło bramkowe efekty. Jeszcze bardziej cieszy fakt, iż turzanie od 334 minut nie stracili w rozgrywkach bramki, co jest efektem poprawy funkcjonowania gry obronnej, a że w ofensywie potencjał mamy spory, stąd wiosenny imponujący stosunek bramkowy 17:0! Derby Gminy Gorzyce zgromadziły na trybunach sporą liczbę kibiców, którzy zobaczyli interesujące widowisko. Mecz przebiegał pod dyktando faworyzowanych unitów, ale konsekwentna gra w defensywie podopiecznych trenera Tomasza Cieluska sprawiała sporo kłopotów turzanom, w dodatku dobrze spisywał się w gorzyckiej bramce były zawodnik Unii Mateusz Szczotok. W pierwszej połowie zanotował przynajmniej trzy dobre interwencje po strzałach z dystansu Dariusza Pawlusińskiego, a w ostatniej minucie tej części gry sparował na rzut rożny uderzenie z narożnika pola karnego Dawida Hanzela. Dysponujący „wysokim”składem gospodarze starali się zagrażać głównie po stałych fragmentach gry, ale w pierwszych 45 minutach meczu nasi obrońcy skutecznie eliminowali to zagrożenie. Na początku drugiej połowy nie upilnowaliśmy jednak Tomasza Kukli, który wyskoczył najwyżej do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego przez Patryka Panica, ale Tomasz Lewandowski przerzucił nad poprzeczkę główkę defensywnego pomocnika Czarnych. Rozochoceni gospodarze coraz śmielej atakowali, ale niewiele na szczęście z tych wypadów wynikało. Dwie groźne kontry gospodarzy zdołali zatrzymać nasi defensorzy dyrygowani przez grającego trenera Marcina Malinowskiego. Kiedy na zegarze zbliżała się 75 minuta meczu wreszcie unici udokumentowali swoją przewagę zdobyciem bramki. Dariusz Pawlusiński dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, rywale nie potrafili oddalić niebezpieczeństwa, a w powstałym zamieszaniu kapitalnym uderzeniem popisał się Piotr Glenc, zdobywając swoją pierwszą bramkę w historii swoich występów w naszych barwach, nie licząc gola zdobytego w meczu rezerw. Turzanie nie zamierzali na tym poprzestać i już w następnej akcji mogli podwyższyć swoje prowadzenie, ale Marek Gładkowski trafił z 15 metrów tylko w poprzeczkę. Dwie minuty później „Gładziu” pokazał kunszt swoich niemałych umiejętności, przechwycił piłkę na własnej połowie i rozpoczął szalony rajd raz po raz podbijając sobie piłkę, to stopą, to kolanem, po czym zagrał do Hanzela, który wykorzystał sytuację sam na sam ze Szczotokiem. Sporo ożywienia w grę unitów wnieśli wpuszczeni na boisko Kamil Kostecki i Robert Maryniok i ten duet mógł przyczynić się w 88 min. do zdobycia kolejnej bramki. „Kostek” uruchomił na prawym skrzydle Dariusza Pawlusińskiego, ten zagrał idealnie w pole karne do niepilnowanego Marynioka, ale piłka podskoczyła przed naszym zawodnikiem i ten w efekcie spudłował. Trzy minuty później unici skopiowali swoją akcję sprzed kilku chwil, ale tym razem przed szansą po zagraniu Darka stanął inny rezerwowy Bartosz Suszek, i choć nie trafił czysto w piłkę, ta jednak wtoczyła się do gorzyckiej bramki. Tym samym unici powtórzyli wynik z tym rywalem z rundy jesiennej, zresztą oba mecze miały podobny przebieg, choć w sierpniu turzanie nieco szybciej „złamali” opór gorzyckiej defensywy. Za tydzień kończymy serię trzech meczów wyjazdowych mierząc swoje siły z 11 w tabeli Gwiazdą Skrzyszów.

KS CZARNI GORZYCE – KS UNIA TURZA 0:3 (0:0)

0 – 1 Piotr Glenc 74 min.
0 – 2 Dawid Hanzel 77 min. asysta Marek Gładkowski
0 – 3 Bartosz Suszek 90+1 min. asysta Dariusz Pawlusiński
Sędziowali: Tomasz Izydorczyk (główny), Rafał Fischer, Tomasz Wanicki (asystenci). Widzów: 400. Żółte kartki: Tomasz Kukla, Rafał Ganita, Szymon Panic, Dawid Skrzyszowski – Arkadiusz Lalko, Dariusz Pawlusiński
KS CZARNI GORZYCE: Mateusz Szczotok – Dawid Skrzyszowski (76. Krzysztof Warło), Paweł Wojtala, Witold Lamczyk, Rafał Wala- Kamil Benauer (27. Rafał Ganita), Tomasz Kukla, Szymon Panic (83. Dominik Zganiacz), Dawid Zychma, Patryk Panic (84. Daniel Durka) – Kamil Kucharski. Pozostali rezerwowi: Mateusz Chłapek, Rafał Pietrzyk, Grzegorz Łukasiak. Trener: Tomasz Cielusek
KS UNIA TURZA: Tomasz Lewandowski – Kacper Krupiński, Arkadiusz Lalko, Marcin Malinowski, Piotr Glenc – Dariusz Pawlusiński, Kamil Kuczok, Paweł Staniczek (60. Kamil Kostecki), Marek Gładkowski, Dawid Pawlusiński (67. Robert Maryniok) – Dawid Hanzel (88. Bartosz Suszek). Pozostali rezerwowi: Kamil Główka, Jan Krupiński, Gabriel Szkatuła, Vadym Pradunets. Trener: Marcin Malinowski

One thought on “Derby dla Unii

1. brawo Unia trudny derbowy mecz chwała za walkę i determinację do końca co zostało nagrodzone w postaci 3 pkt. – gratulacje !!!!!!!!!!!