Jesteś tutaj
Strona główna > NEWS > Dawid Hanzel przeszedł do historii

Dawid Hanzel przeszedł do historii

Dawid Hanzel zdobywając we wczorajszym meczu z Rafako Racibórz w dniu swoich 28 urodzin 5 bramek zdystansował na liście najlepszych strzelców w historii naszego klubu liczonej od 1970 roku popularnego „Generała” czyli Mirosława Miszczaka, który przewodził tej klasyfikacji z dorobkiem 91 bramek. Po wczorajszym spotkaniu Dawid ma ich na koncie 93, a do tego by je zdobyć potrzebował 124 meczów, co daje rewelacyjną średnią 0,75 bramki na mecz. Nasz nowy rekordzista debiutował w Unii prawie dokładnie 4 lata temu 21 marca 2015 roku w meczu IV ligi ze Szczakowianką Jaworzno przegranym przez Unię 1:3 i dosyć długo kazał czekać na pierwszego gola w naszych barwach. Stało się to bowiem dopiero 12 maja 2015 roku w zaległym wyjazdowym meczu z Drzewiarzem Jasienica, który Unia dzięki jego bramce wygrała 1:0. Była to najdłuższa seria bez zdobytego gola Dawida w całej historii jego występów w Unii, a liczyła siedem meczów. Dwie bramki w meczu Dawid zdobywał 16 razy, trzy razy zaliczył hattricka, dwa razy „czteropaka”, no i wczoraj po raz pierwszy zdobył w jednym meczu 5 goli. Z tych 93 bramek, 21 padło z rzutów karnych, a 17 po strzałach głową. Najwięcej asyst przy jego bramkach zaliczyli Paweł Polak, Dariusz i Dawid Pawlusińscy oraz Bartłomiej Sikorski po 6, a Sławomir Musiolik 5 razy. Jeśli dodamy do tego 40 bramek zdobytych przez Dawida w meczach sparingowych i jedną w Pucharze Polski, to widzimy jak znakomite statystyki towarzyszą jego występom w naszym klubie. W sezonie 2015/2016 z dorobkiem 24 goli został królem strzelców II grupy IV ligi, a w tym sezonie ma szansę zostać nim po raz drugi, bowiem z 27 bramkami na koncie zdecydowanie prowadzi w tej klasyfikacji w naszej grupie klasy okręgowej. Gratulujemy Dawidowi tego wspaniałego osiągnięcia i życzymy mu, aby dalej śrubował ten rekord dla dobra swojej drużyny.

2 thoughts on “Dawid Hanzel przeszedł do historii

  1. brawo Dawid ! Superstrzelec ! i tylko trzeba się cieszyć że taki zawodnik reprezentuje nasz klub już kilka lat i oby grał jeszcze dla Turzy jak najdłużej przy okazji strzelając drugą setkę bramek – powodzenia !!

  2. Bardzo utalentowany, bramkostrzelny piłkarz, wielokrotnie jego bramki decydowały o zdobyciu punktów przez Unię. Żywa legenda Klubu z Turzy, życzę udanych występów w kolejnych meczach i zdobycia łącznie już ponad 100 goli dla Unii. Powodzenia

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top