Okazały początek wiosny

Efektownym zwycięstwem 10:0 nad Rafako Racibórz rozpoczęli rundę rewanżową podopieczni grającego trenera Marcina Malinowskiego. Połowę goli zapisał na swoje konto Dawid Hanzel, który zrobił sobie wspaniały prezent na 28 urodziny. Od początku meczu unici ruszyli do ataku i już w 3 min. powinni prowadzić, ale Arkadiusza Lalko zatrzymał Maciej Kacperski, a minutę później Hanzel strzelił obok prawego słupka. W 15 min. Kamil Kuczok wyłuskał piłkę spod nóg Szymona Niedzieli, piłka trafiła do Hanzela, który tym razem nie zmarnował okazji. Na 2:0 podwyższył Paweł Staniczek, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najpierw został zablokowany, ale poprawka była już skuteczna. W 30 min. Hanzel został sfaulowany w polu karnym przez Pawła Kowacza i sam z 11metrów wymierzył sprawiedliwość. Trzy minuty później „Denzel” znalazł się sam przed Kacperskim, ale przy próbie mijania bramkarza zbyt daleko wypuścił sobie piłkę i skończyło się tylko na rzucie rożnym. W 39 min. lepiej w podobnej sytuacji zachował się Kuczok i po minięciu golkipera Rafako umieścił futbolówkę w pustej bramce. Tuż przed przerwą przed szansą na gola stanęli goście, ale Dominik Siedlaczek w dobrej sytuacji nie trafił w światło bramki. Unici nie zamierzali zadowalać się wysokim prowadzeniem i dalej dążyli do podwyższenia prowadzenia. Powinien to zrobić w 46 min. Marek Gładkowski, ale fatalnie przestrzelił z 5 metrów. „Gładziu” zrehabilitował się w pełni w 53 min. kiedy to po solowym rajdzie z własnej połowy boiska pokonał Kacperskiego. W 61 min. Hanzel wycofał piłkę przed pole karne do Dariusza Pawlusińskiego, a ten efektownym uderzeniem zewnętrzną częścią stopy trafił po raz szósty. Kanonada unitów trwała dalej, a pomiędzy 70 i 75 minutą Hanzel trzykrotnie umieścił piłkę w siatce. Najpierw obsłużył go Piotr Glenc, apotem dwukrotnie przy jego golach asystował Dawid Pawlusiński. W 83 min. po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Siedlaczka główkował Niedziela, ale futbolówka zatrzymała się na górnej siatce. Skuteczniejszy był drugi ze stoperów Rafako Paweł Kowacz, ale niestety trafił nie do tej bramki co trzeba. To drugie dwucyfrowe zwycięstwo unitów w tym sezonie po tym wyjazdowym z października ubiegłego roku w Nędzy. Teraz unitów czeka seria wyjazdowych spotkań, w których poprzeczka pójdzie w górę, a w dodatku dwa z nich to spotkania derbowe, które jak wiemy rządzą się swoimi prawami.

KS UNIA TURZA – KS RAFAKO RACIBÓRZ 10:0 (4:0)

10 – 0 Paweł Kowacz 83 min. (samobójcza) asysta Piotr Glenc

Sędziowali: Paweł Dziopak (główny), Łukasz Kruk, Marcin Stoń (asystenci). Widzów: 250. Żółte kartki: Marek Gładkowski – Maciej Pendzich, Paweł Kowacz

KS UNIA TURZA: Tomasz Lewandowski – Kacper Krupiński (65. Gabriel Szkatuła), Arkadiusz Lalko, Marcin Malinowski (46. Jan Krupiński), Piotr Glenc – Dariusz Pawlusiński (65. Robert Maryniok), Kamil Kuczok, Paweł Staniczek, Marek Gładkowski (60. Kamil Kostecki), Dawid Pawlusiński – Dawid Hanzel (76. Bartosz Suszek). Pozostali rezerwowi: Kamil Główka, Vadym Pradunets. Trener: Marcin Malinowski
KS RAFAKO RACIBÓRZ: Maciej Kacperski – Łukasz Zajda, Szymon Niedziela, Paweł Kowacz, Konrad Fedyn – Mateusz Krasicki (70. Michał Zawitkowski), Damian Gawryluk, Kamil Koczor, Dominik Siedlaczek, Maciej Pendzich (65. Filip Brzostek) – Piotr Cerkowniak (65. Grzegorz Wojda). Pozostali rezerwowi: Dawid Lewkowicz, Łukasz Stecko. Trener: Remigiusz Danel

2 thoughts on “Okazały początek wiosny

1. znakomicie rozpoczęta runda rewanżowa ale też przeciwnik wiele nie mógł w tym meczu teraz trzy wyjazdy i zobaczymy na co tak naprawdę stać podopiecznych Marcina Malinowskiego oczywiście liczę na komplet zwycięstw czego życzę drużynie !

2. Duże brawa dla całej drużyny za wysokie, okazałe zwycięstwo z zespołem KS Rafako Racibórz. Życzę powodzenia w kolejnych meczach i zdobycia pełnej puli punktów