Jesteś tutaj
Strona główna > klasa okręgowa > Podsumowanie zimowych przygotowań

Podsumowanie zimowych przygotowań

Meczem sparingowym z Unią Racibórz zakończył się okres zimowych przygotowań naszego zespołu do rundy wiosennej. Przed nami już „operacja” Rafako, z którym to zainaugurujemy wiosnę w najbliższą niedzielę na własnym boisku. Czas na krótkie podsumowanie dwóch miesięcy przepracowanych przez unitów pod wodzą nowego trenera Marcina Malinowskiego, który 7 stycznia zastąpił Jacka Gorczycę. Po trzech tygodniach treningów przyszedł czas na mecze kontrolne, które musieliśmy trochę skorygować, bowiem spotkanie z Płomieniem Połomia w pierwotnym terminie nie doszło do skutku, z drugim sparingiem też było trochę zamieszania, ale w końcu zagraliśmy z Rymerem Rybnik ogrywając go 3:2. Potem przyszło zwycięstwo 3:0 z rezerwami ROW-u Rybnik i minimalna porażka 0:1 z trzecioligowym Gwarkiem Tarnowskie Góry. Tak zakończył się pierwszy miesiąc zajęć, a drugi rozpoczął się od transferu Kacpra Krupińskiego z MKP Odra Centrum Wodzisław. W kolejnym sparingu, po bardzo ciekawym spotkaniu pokonaliśmy lidera I grupy IV ligi Polonię Bytom 3:1, a kilka dni później zremisowaliśmy z Połomią 2:2, gdzie jedną z bramek zdobył nasz trzeci nowy nabytek tej zimy Vadym Pradunets, który swego czasu grał w młodzieżowych drużynach Szachtara Donieck, a ostatnio próbował swoich sił w Prądniczance Kraków. Luty zakończyliśmy ponowną wygraną z Rymerem Rybnik 3:2, a dwa marcowe sparingi zagraliśmy już na naturalnej trawie pokonując wysoko Naprzód Borucin 5:0 oraz w ubiegłą sobotę zremisowaliśmy 1:1 z naszą imienniczką z Raciborza. Bilans zimowych sparingów to 5 zwycięstw, 2 remisy i jedna porażka przy stosunku bramkowym 20:9. W meczach tych zagrało 22 zawodników, z których większość stanowić będzie kadrę naszej drużyny w rundzie rewanżowej. W porównaniu z jesienią zabraknie w niej Oskara Stanika, który zdecydował się na wyjazd do Niemiec, a o losach Mikołaja Szewczyka zadecydują w tym tygodniu lekarze. Pod koniec marca do zajęć powróci też po operacji więzadeł krzyżowych Jan Chlebik i jeżeli wszystko będzie przebiegać zgodnie z planem, to Janek być może w tym sezonie jeszcze pojawi się na boisku. W meczach sparingowych, podobnie jak jesienią w lidze, bramki zdobywała spora ilość zawodników, najwięcej strzelił ich Dawid Hanzel pięć, trzy dołożył Dariusz Pawlusiński, a po dwie Arkadiusz Lalko, Kamil Kostecki, Marek Gładkowski i Bartosz Suszek. Wśród asystentów prym wiódł nasz nieoceniony kapitan Dariusz Pawlusiński, który „maczał” palce przy sześciu zdobytych golach, dzielnie wtórował mu Marek Gładkowski, który ma na koncie trzy ostatnie podania. Z 20 zdobytych bramek 1/4 padła po uderzeniach głową, a trzy po wykorzystanych rzutach karnych. Postawa naszych zawodników w meczach sparingowych napawa umiarkowanym optymizmem, na pewno posiadamy wielką siłę w działaniach ofensywnych, jeśli do tego dojdzie jeszcze pewna gra w obronie to powinno być dobrze. W niedzielnym meczu z Rafako powinniśmy wystąpić w optymalnym zestawieniu, choć na przeziębienie narzekają Dawid Hanzel i Vadym Praduntes, ale mamy nadzieję, że do niedzieli uporają się z chorobą.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top