Drugi sparing – druga wygrana

Unia Turza wygrała dzisiaj swój drugi tej zimy mecz sparingowy tym razem ogrywając 3:0 rezerwy ROW-u Rybnik. Po dwóch dniach ciężkich treningów, być może nogi naszych zawodników ich tak dobrze nie niosły, ale taka dyspozycja podopiecznych trenera Marcina Malinowskiego wystarczyła by pokonać rybnicką młodzież. Ta rozpoczęła spotkanie ze sporym impetem, atakując głównie lewą stroną, gdzie spore problemy z upilnowaniem rywala miał Gabriel Szkatuła, ale dośrodkowania w pole karne na szczęście nie znalazły adresata. Turzanie zagrozili po raz pierwszy w 6 min. kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marka Gładkowskiego uderzał z 7 metrów Kacper Krupiński, ale piłka minęła lewy słupek rybnickiej bramki. Dalsze minuty pierwszej połowy toczyły się pod znakiem lekkiej przewagi unitów, ale nie potrafiliśmy sobie stworzyć żadnej dogodnej sytuacji do zdobycia gola, a ponieważ podobne problemy mieli gospodarze, to pierwsza część gry zakończyła się bezbramkowym rezultatem. W przerwie trener Malinowski mobilizował swoich podopiecznych do bardziej agresywnej gry i ci wyraźnie go posłuchali, bo nie dość, że szybko „otworzyli” wynik spotkania, to grali zdecydowanie szybciej niż w pierwszych 45 minutach. Bramka dająca unitom prowadzenie padła w 47 min. po akcji prawą stroną boiska Dariusza PawlusińskiegoRobertem Maryniokiem, który wycofał piłkę na 13 metr do Gładkowskiego, a ten uderzył z „dużego” palca i futbolówka po nodze jednego z rybniczan wpadła do bramki. W 54 min. powinno być 2:0, ale po dośrodkowaniu starszego z Pawlusińskich z rzutu rożnego Arkadiusz Lalko nie skopiował swojego wyczynu z meczu z Rymerem i tym razem nie trafił w bramkę główkując z 5 metrów. Drugi gol dla Unii wypracowali obaj Pawlusińscy, najpierw syn uruchomił na prawym skrzydle ojca, ten dośrodkował na „długi” słupek gdzie czyhał niepilnowany Bartosz Suszek, który głową zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Unii. W 84 min. świetną indywidualną akcję prawym skrzydłem przeprowadził Oskar Stanik, który spod końcowej linii dośrodkował do Dawida Hanzela, ale ten strzelił wysoko nad poprzeczką. Dwie minuty później było już jednak 3:0, po tym jak długie podanie Dariusza Pawlusińskiego opanował w polu karnym Hanzel, ładnie wypatrzył wychodzącego na czystą pozycję Dawida Pawlusińskiego, który bez problemów wykorzystał sytuację sam na sam z rybnickim bramkarzem. Ponieważ do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, turzanie odnieśli drugie sparingowe zwycięstwo w tym zimowym okresie przygotowawczym. Już w sobotę czeka ich poważna próba, gdyż rywalem będzie czwarty zespół do niedawna naszej grupy III ligi Gwarek Tarnowskie Góry.

KS ROW 1964 II RYBNIK – KS UNIA TURZA 0:3 (0:0)

0 – 1  Marek Gładkowski 47 min. asysta Robert Maryniok
0 – 2  Bartosz Suszek 73 min. (głową) asysta Dariusz Pawlusiński
0 – 3  Dawid Pawlusiński 86 min. asysta Dawid Hanzel

Sędziowali: Andrzej Gorzawski (główny), Janusz Syrek, Zbigniew Słota (asystenci)

Skład Unii: Tomasz Lewandowski (46` Kamil Główka) – Gabriel Szkatuła (46` Robert Maryniok), Arkadiusz Lalko (71` Kacper Krupiński), Kacper Krupiński (46` Marcin Malinowski), Piotr Glenc (71` Gabriel Szkatuła) – Mikołaj Szewczyk (46` Oskar Stanik), Kamil Kuczok (46` Paweł Staniczek), Kamil Kostecki (46` Dariusz Pawlusiński), Marek Gładkowski (71` Bartosz Suszek), zawodnik testowany (46` Dawid Pawlusiński) – Bartosz Suszek (46` Dawid Hanzel). Trener: Marcin Malinowski