Porażka w grze kontrolnej

Po 10 dniach „wyciszenia” seniorzy Unii wrócili do zajęć, a wczoraj rozegrali na sztucznej murawie bytomskiego OSiR-u  grę kontrolną z IV-ligowymi Szombierkami. Spotkanie wygrali 3:2 gospodarze, którzy szczególnie w pierwszej połowie grali znacznie lepiej od unitów. U podopiecznych trenera Jacka Gorczycy było widać, że wczoraj po raz pierwszy od pucharowego meczu z Silesią Lubomia mieli kontakt z piłką, bo ta nie chciała ich słuchać, stąd też mnóstwo strat w środkowej strefie boiska, jak również zmarnowane okazje strzeleckie. W 6 min. mieliśmy pierwszą szansę na objęcie prowadzenia, ale po dobrej indywidualnej akcji Oskar Stanik strzelił nad poprzeczką, a mógł jeszcze podawać do lepiej ustawionego Dariusza Pawlusińskiego. Zmarnowana okazja od razu się zemściła, bowiem minutę później Amadeusz Zając po długim podaniu od swojego partnera z defensywy uprzedził wybiegającego z bramki Tomasza Lewandowskiego i pomimo interwencji Piotra Glenca piłka wpadła do siatki. Podobnie było w 26 min. kiedy to po podaniu starszego z Pawlusińskich w sytuacji sam na sam z golkiperem Szombierek stanął jego syn Dawid, ale strzelił obok prawego słupka, a w następnej akcji to gospodarze pokazali jak należy strzelać i po wrzutce z lewej strony  na „długim” słupku akcję zamknął Dominik Cieszyński i z bliska wpakował futbolówkę do bramki. Bytomianie do końca pierwszej połowy przeprowadzili jeszcze kilka ciekawych akcji, a najlepszej okazji na podwyższenie prowadzenia nie wykorzystał Zając, który tym razem fatalnie przestrzelił nad poprzeczką będąc sam przed Lewandowskim. Druga część meczu (grano dwa razy po 40 minut) wyglądała już z naszej strony dużo lepiej, choć zaczęło się od zmarnowanej szansy Marka Gładkowskiego, którego dwukrotnie zatrzymał rezerwowy bramkarz Szombierek. Niestety po kilku minutach straciliśmy trzecią bramkę, kiedy to nieporozumienie pomiędzy Arkadiuszem Lalko i Lewandowskim doprowadziło do faulu tego pierwszego na Remigiuszu Malickim, a rzut karny na gola zamienił Karol Pstuś, choć nasz golkiper był bliski obrony jego strzału. Gospodarze rozochoceni wysokim prowadzeniem trochę zapominali o obronie i w ostatnich 20 minutach mogli nawet stracić wysokie prowadzenie. Najpierw jednak unici nie wykorzystali kontry trzech na jednego, bo nasz kapitan zdecydował się zakończyć ją strzałem, ale uderzył jednak nad poprzeczką i dopiero w  65 min. akcja Dawida Pawlusińskiego przyniosła nam pierwszą bramkę, po tym jak próbujący przeciąć jego dośrodkowanie Gaspar Bomba wpakował futbolówkę do własnej bramki. W 70 min. przed znakomitą okazją stanął Bartosz Suszek, który po dośrodkowaniu Dariusza Pawlusińskiego znalazł się sam przed bramkarzem, ale trafił wprost w niego i gospodarze dalej prowadzili różnicą dwóch goli. Sytuacja zmieniła się w 77 min. kiedy to po akcji prawym skrzydłem Mikołaja Szewczyka ładnym strzałem pod poprzeczkę trafił Gładkowski i wydawało się, że możemy jeszcze doprowadzić do remisu. Tak się jednak nie stało, choć mieliśmy kilka stałych fragmentów gry i głównie gra toczyła się na połowie gospodarzy, ale ci zdołali się obronić i w efekcie to kontrolne spotkanie zakończyło się ich zwycięstwem. Unici przyjechali do Bytomia mocno osłabieni, nie grali kontuzjowani Dawid Hanzel, Kamil Główka i Jan Krupiński, zabrakło też będącego w pracy Kamila Kuczoka, a Arkadiusz Lalko dojechał dopiero na drugą połowę meczu. W czwartek naszych zawodników czekają testy szybkościowo-wydolnościowe na hali sportowej w Syrynii, a okres roztrenowania zakończymy zajęciami na naszym obiekcie 11 grudnia, po których zawodnicy wszystkich drużyn, trenerzy i działacze klubowi spotkają się na tradycyjnej „wigilijce”. Do zajęć powrócimy dokładnie po upływie miesiąca w piątek 11 stycznia, a pierwszy sparing zagramy z Płomieniem Połomia 26 stycznia na nowo otwartym obiekcie w Nieboczowach.

TS SZOMBIERKI BYTOM – KS UNIA TURZA 3:2 (2:0)

1 – 0  Amadeusz Zając 7 min.
2 – 0  Dominik Cieszyński 26 min.
3 – 0  Karol Pstuś 56 min. (rzut karny)
3 – 1  Gaspar Bomba 65 min. (samobójcza)
3 – 2  Marek Gładkowski 77 min. asysta Mikołaj Szewczyk

Skład Unii: Tomasz Lewandowski – Robert Maryniok (48` Arkadiusz Lalko), Paweł Staniczek, Gabriel Szkatuła, Piotr Glenc – Dariusz Pawlusiński, Kamil Kostecki, Marek Gładkowski, Mikołaj Szewczyk (24` Bartosz Suszek, 72` Mikołaj Szewczyk), Dawid Pawlusiński – Oskar Stanik (41` Mikołaj Szewczyk, 60` Oskar Stanik). Trener: Jacek Gorczyca.