Jesteś tutaj
Strona główna > NEWS > Zmarł Frydolin Płaczek

Zmarł Frydolin Płaczek

Jutro o godz.9.00 w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej odbędzie się pogrzeb Frydolina Płaczka długoletniego Prezesa naszego klubu, zawodnika, sędziego piłkarskiego, sołtysa Turzy. Ś.p. Frydolin w latach 50-tych ubiegłego wieku zaczął swoją przygodę z piłką w barwach Unii, a już w 1955 roku został po raz pierwszy jej Prezesem. Funkcję tę sprawował przez 13 lat. W latach 60-tych ś.p. Frydolin był wraz z dwoma swoimi kolegami z Turzy Janem Dudzikiem ( Prezes Unii w latach 1970-1973) i Jerzym Fulkiem  sędzią piłkarskim. Na przełomie lat 70-tych i 80-tych został on ponownie Prezesem naszego klubu, a później długo sprawował funkcję sołtysa naszej miejscowości. Przed tygodniem popularny „Fridek” skończył 83 lata. Cześć Jego Pamięci !

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top