Jesteś tutaj
Strona główna > klasa okręgowa > W sobotę gramy w Ruptawie

W sobotę gramy w Ruptawie

Przed nami piąta kolejka rozgrywek w ZINA klasie okręgowej, a w niej czeka naszych zawodników potyczka z Granicą Ruptawa. Nasi sobotni rywale zajmują w tabeli 5 miejsce z dorobkiem 7 punktów i stosunku bramkowym 10:4, a w tym sezonie odnieśli dwa zwycięstwa, raz zremisowali i ponieśli też jedną porażkę (na własnym boisku z Lubomią 1:2). Zespół Granicy stanowią głównie bardzo młodzi zawodnicy wspierani przez kilku bardziej doświadczonych piłkarzy takich jak Przemysław Adamczyk, Adrian Bielecki, Kamil Kowal czy też bramkarz Łukasz Promny. To właśnie oni pamiętają ostatnie mecze jakie rozegrały ze sobą oba zespoły w sezonach 2013/2014 i 2015/2016. Te cztery spotkania były niezwykle zacięte, a ich wynik był do końca sprawą otwartą. Trzy z nich zakończyły się wynikiem remisowym, a w jednym gola na wagę zwycięstwa Unii zdobył w doliczonym czasie gry Dawid Hanzel, który obok Kamila Kuczoka i Pawła Staniczka grał w ostatnim naszym spotkaniu 8 maja 2016 roku. Na uwagę zwraca fakt, że ruptawianie zdobyli już w obecnych rozgrywkach 10 bramek, ale lwią część ich dorobku stanowi wygrana nad Przyszłością Rogów 6:1. Po trzy bramki w tym sezonie dla Granicy strzelili  niespełna 21-letni Daniel Zielonka i o dwa lata młodszy Krzysztof Konopacki, a dwie dołożył jego rówieśnik Wiktor Kapturski. W sobotę przekonamy się jak ci młodzi zawodnicy radzić sobie będą z naszą doświadczoną defensywą, mamy nadzieję, że Arkadiusz Lalko i spółka nie pozwolą na zbyt dużo ruptawskiej młodzieży. Turzanie nie stracili gola w tym sezonie już od 286 minut stąd nasza wiara, że i tym razem nasi rywale będą mieli spore problemy ze sforsowaniem zasieków obronnych postawionych przez unitów. Jeżeli jeszcze turzanie poprawią skuteczność, która od początku sezonu nie jest naszą najmocniejszą stroną, to powinniśmy ze spokojem oczekiwać wieści z Estadio Libowiec, jak popularnie kibice Granicy nazywają swój stadion. Czy unici po raz piąty w tym sezonie schodzić będą z boiska jako zwycięzcy przekonamy się już w najbliższą sobotę tuż przed 18-tą, kiedy to powinno zakończyć się to spotkanie. Zapraszamy kibiców do niedalekiej Ruptawy i prosimy o wsparcie dopingiem naszych zawodników.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top