Unia wygrywa po raz czwarty

W rozegranym wczoraj meczu IV kolejki rozgrywek ZINA klasy okręgowej Unia Turza pokonała 2:0 Gwiazdę Skrzyszów. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, ale konsekwentna gra przyniosła dwie bramki w ostatnim kwadransie meczu, na które goście nie potrafili odpowiedzieć. Wczorajsze spotkanie miało podobny przebieg jak to sprzed tygodnia z Gorzycami, goście cofnęli się głęboko do defensywy wyprowadzając co jakiś czas kontrataki, a turzanie w ataku pozycyjnym mieli kłopoty z tworzeniem sobie dogodnych sytuacji strzeleckich, a te które sobie wypracowali, nie potrafili zamienić na gola. Tak było np.w 15 min. kiedy to doskonałe dośrodkowanie w pole karne Dariusza Pawlusińskiego na bramkę powinien zamienić niepilnowany Oskar Stanik, ale źle trafił w piłkę głową i ta poleciała daleko od lewego słupka skrzyszowskiej bramki. W 26 min. po kolejnej szarży starszego z Pawlusińskich z 13 metrów uderzał jego syn Dawid, ale Szymon Wątroba sparował to kąśliwe uderzenie na rzut rożny. Piętnaście minut później golkiper Gwiazdy w podobny sposób zatrzymał strzał Dawida Hanzela. W doliczonym czasie pierwszej połowy jeszcze raz uratował gości Wątroba, który instynktownie obronił strzał z bliska …własnego obrońcy, który przecinał dośrodkowanie Dariusza Pawlusińskiego. Skrzyszowianie w pierwszej części gry mieli jedną groźną akcję, gdy po przechwycie w środkowej strefie boiska wyszli z kontrą dwóch na jednego, ale Grzegorz Porwoł niedokładnie podał do Mateusza WoźnicyArkadiusz Lalko zdołał w porę zażegnać niebezpieczeństwo. Na przerwę zawodnicy schodzili tym samym z rezultatem bezbramkowym, co powinno się zmienić już po kilku sekundach drugiej połowy, ale Marek Gładkowski zmarnował doskonałą okazję na objęcie prowadzenia strzelając z 10 metrów obok lewego słupka. W 59 min. po akcji prawą stroną Gładkowskiego powstało w polu karnym gości ogromne zamieszanie, strzelali Hanzel i młodszy Pawlusiński, ale skrzyszowianie zablokowali najpierw uderzenie naszego napastnika, a dobitka Pawlusińskiego trafiła w Wątrobę. Jeszcze lepszą okazję miał młody „Plastik”65 min. kiedy to obsłużony przez swojego ojca niepotrzebnie przekładał piłkę na prawą nogę zamiast strzelać od razu lewą, przez co uderzenie było oddane pod presją rywala i było za słabe by pokonać dobrze dysponowanego bramkarza Gwiazdy. W 70 min. po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Dariusza Pawlusińskiego spod opieki obrońców uwolnił się Bartosz Suszek, ale kozłująca piłka przeleciała nad jego głową i kibice wciąż musieli czekać na pierwszego gola. Ten padł w 76 min. z rzutu karnego, po tym jak Paweł Mołdrzyk sfaulował w polu karnym Hanzela, a sam poszkodowany pewnie wykorzystał „jedenastkę”. Obrońca gości zobaczył w tej sytuacji drugą żółtą kartkę i musiał przedwcześnie opuścić boisko, co skrzętnie wykorzystali gospodarze. Najpierw w 79 min. najlepszy na boisku Dariusz Pawlusiński trafił w słupek skrzyszowskiej bramki, ale trzy minuty później po prostopadłym podaniu Roberta Marynioka precyzyjniej uderzył Gładkowski i tym samym Unia powiększyła prowadzenie. To mógł jeszcze podwyższyć w doliczonym czasie gry Hanzel, ale po dokładnym podaniu Gładkowskiego strzelił nad poprzeczką. Po trzech zwycięskich meczach na własnym boisku, za tydzień zmierzymy się na wyjeździe z Granicą Ruptawa i liczymy na kontynuowanie doskonałej passy zwycięstw.

KS UNIA TURZA – LKS GWIAZDA SKRZYSZÓW 2:0 (0:0)

1 – 0  Dawid Hanzel 76 min. (rzut karny)
2 – 0  Marek Gładkowski 82 min. asysta Robert Maryniok

Sędziowali: Tomasz Kuźniarz (główny), Ireneusz Golda, Sebastian Hutny (asystenci). Widzów: 250. Czerwona kartka: Paweł Mołdrzyk (75 min.). Żółte kartki: Kamil Kuczok – Paweł Mołdrzyk (2), Bartosz Hudek, Karol Szuła, Michał Szczerbiak

KS UNIA TURZA: Kamil Główka – Robert Maryniok, Arkadiusz Lalko (35` Paweł Staniczek), Kamil Kuczok, Piotr Glenc – Dariusz Pawlusiński, Kamil Kostecki (86` Jan Krupiński), Dawid Pawlusiński (74` Gabriel Szkatuła), Marek Gładkowski, Oskar Stanik (60` Bartosz Suszek) – Dawid Hanzel. Pozostali rezerwowi: Tomasz Lewandowski. Trener: Jacek Gorczyca
LKS GWIAZDA SKRZYSZÓW: Szymon Wątroba – Karol Szuła, Paweł Mołdrzyk, Bartosz Hudek, Michał Szczerbiak – Kamil Baranek (86` Mateusz Łozowski), Mirosław Stabla, Bartosz Lubszczyk, Wojciech Oślizło (89` Wojciech Jureczko), Mateusz Woźnica (78` Tomasz Tomiczek) – Grzegorz Porwoł. Trener: Bartosz Hudek

2 thoughts on “Unia wygrywa po raz czwarty

1. dobry twardy mecz zespołów które powinny zameldować się w czołówce tabeli na koniec rozgrywek, martwić może tylko wąska ławka Unitów co może decydować w ostatecznej rozgrywce o awans chyba że uda się kogoś sciągnąć w trybie awaryjnym

2. W pełni zasłużona wygrana KS Unii Turza, wygrana mogła być okazała, jednak brak wykończonych akcji i bardzo dobra dyspozycja bramkarza Gwiazdy Skrzyszow sprawiły, że się tylko skończyło na 2:0 dla Unii. Gratuluję zwycięstwa i zdobycia 3 punktów