Jesteś tutaj
Strona główna > III liga > Podsumowanie sezonu – III liga

Podsumowanie sezonu – III liga

Jak dobrze wiemy, nasz zespół pomimo dobrej gry w ostatnim okresie nie zdołał jednak utrzymać się w III lidze. Zabrakło 5 punktów, gdzie mogliśmy je zdobyć, każdy może mieć na ten temat inne zdanie, ale nie ulega wątpliwości, że porażka na własnym boisku z Polonią Głubczyce, czy remisy u siebie z rezerwami Górnika Zabrze i Skrą Częstochowa to typowe przykłady niepotrzebnych strat punktowych naszego zespołu. Zresztą takich meczów było więcej, choćby w samej końcówce sezonu, gdzie dominowaliśmy nad rywalami, a w meczach z BKS-em Bielsko-Biała i rezerwami Miedzi Legnica schodziliśmy z boiska pokonani. W ubiegłym sezonie do utrzymania wystarczyły 34 punkty, teraz trzeba było ich mieć na koncie aż 40. To pokazuje, jak po reformie rozgrywek podniósł się poziom III-ligowych zmagań. Mocni byli beniaminkowie z Gwarkiem Tarnowskie Góry na czele, dużo lepiej spisywały się też zespoły z województwa dolnośląskiego, które w ubiegłym sezonie w większości zajęły miejsca w drugiej połowie tabeli, w dodatku aż trzy spadły do IV ligi. Spory postęp zanotowała też Skra Częstochowa, która poprzednie rozgrywki zakończyła na 7 miejscu, a teraz po świetnym finiszu awansowała do II ligi. W dalszej części newsa prezentujemy garść statystycznych informacji dotyczących gry naszego zespołu w niedawno zakończonym sezonie.

Średnia punktów na mecz: 1,06
Średnia bramek strzelonych na mecz: 1,47
Średnia bramek straconych na mecz: 1,82
Średnia bramek strzelonych na własnym boisku na mecz: 1,65
Średnia bramek straconych na własnym boisku na mecz: 1,41
Średnia bramek strzelonych na wyjeździe na mecz:1,29
Średnia bramek straconych na wyjeździe na mecz: 2,24
Liczba goli strzelonych z rzutów karnych: 2
Liczba goli straconych z rzutów karnych: 12
Liczba goli strzelonych bezpośrednio z rzutów wolnych: 1
Liczba goli straconych bezpośrednio z rzutów wolnych: 0
Liczba goli zdobytych po strzałach głową: 7
Liczba goli straconych po strzałach głową: 9
Bramki zdobyte w I połowie: 21
Bramki stracone w I połowie: 29
Bramki zdobyte w II połowie: 29
Bramki stracone w II połowie: 33
Liczba oddanych strzałów: 498 (rywale: 513)
Liczba strzałów celnych: 189 (rywale: 229)
Liczba wykonywanych rzutów rożnych: 171 (rywale: 158)
Liczba wykonanych dośrodkowań: 622 (rywale: 635)
Liczba fauli naszych zawodników: 432 (rywale: 349)
Liczba spalonych: 51 (rywale: 47)
Liczba czerwonych kartek: 2
Liczba żółtych kartek: 61
Najwyższe zwycięstwo: dwa razy po 4:0 (z Piastem Żmigród u siebie i Polonią Głubczyce na wyjeździe)
Najwyższa porażka: 0:6 na wyjeździe z Polkowicami

Tak wyglądają statystyki drużynowe, możemy zauważyć, że ogólnie są one bardzo wyrównane, jedynie w meczach na obcych boiskach traciliśmy za dużo goli, trochę za mało oddaliśmy uderzeń w światło bramki no i znacznie częściej faulowaliśmy przeciwnika. Miało to także odzwierciedlenie w liczbie podyktowanych rzutów karnych, tylko trzy dla Unii i aż 13 przeciwko naszemu zespołowi. Jak wiemy Unię w minionym sezonie prowadziło trzech, a właściwie czterech trenerów. W pierwszych czterech spotkaniach szkoleniowcem był Piotr Hauder, którego bilans był fatalny. We wspomnianych 4 meczach nie zdobyliśmy punktu, a bilans bramkowy wynosił 3:10. W porównaniu z pracą pozostałych trenerów za czasów Piotra Haudera najczęściej faulowaliśmy i znajdowaliśmy się na spalonym, a rywale oddawali najwięcej strzałów zarówno ogółem jak i celnych. Rywale najczęściej też dośrodkowywali oraz najczęściej łapaliśmy ich na spalonym. Po nim schedę przejął trener Józef Dankowski, który prowadził Unię w 23 spotkaniach w których zdobyliśmy 26 punktów przy ujemnym stosunku bramkowym 35:46. W tym okresie wykonywaliśmy najwięcej rzutów rożnych, a rywale najmniej. Po porażce 1:5 w Zdzieszowicach trener Dankowski został urlopowany, a jego obowiązki na jeden mecz przejął dyrektor sportowy Jan Adamczyk pod którego wodzą ulegliśmy na wyjeździe 0:1 Lechii Dzierżoniów. W ostatnich sześciu meczach Unię prowadził trener Jacek Gorczyca i znacznie odmienił styl gry unitów. Jego bilans nie jest może rewelacyjny, ale i tak najlepszy z całej czwórki trenerów, bowiem zdobyliśmy 10 punktów przy dodatnim stosunku bramkowym 12:5. Pod jego okiem zdecydowanie częściej strzelaliśmy zarówno ogółem jak i celnie oraz wykonywaliśmy najwięcej dośrodkowań, rywale zaś mieli w strzałach najgorsze średnie. W całym sezonie kłopoty mieliśmy z odwróceniem losów meczu, udało nam się to tylko raz, w Zielonej Górze, kiedy już od 9 min. przegrywaliśmy 0:1, a całe spotkanie skończyło się naszą wygraną 3:1. Trzy razy udało nam się po stracie pierwszej bramki doprowadzić do remisu, ale też trzykrotnie straciliśmy wszystkie punkty pomimo prowadzenia. Gdyby mecze kończyły się po I połowie mielibyśmy na koncie 40 punktów. W sezonie 2017/2018 na III-ligowych boiskach pojawiło się 25 naszych zawodników. Statystyki indywidualne można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce Drużyny – III liga 

 

One thought on “Podsumowanie sezonu – III liga

  1. Unia spadła no trudno byle tylko wystartowała na szczeblu 4-ligi nie ma rozpaczy wg. moich statystyk sezon zakończyliśmy na 106 miejscu w kraju co uważam za sukces wobec ok.6000 istniejących klubow piłkarskich w Polsce

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top