Jesteś tutaj
Strona główna > III liga > Unia lepsza tylko do przerwy

Unia lepsza tylko do przerwy

Pomimo bramki strzelonej równo z gwizdkiem arbitra kończącym pierwszą połowę przez Dawida Hanzela dającą nam prowadzenie 1:0, Unia przegrała swoje wyjazdowe spotkanie z rezerwami Zagłębia Lubin1:4. W końcówce meczu dało znać o sobie zmęczenie naszych zawodników sobotnim spotkaniem z Piastem Żmigród i w ostatnich 20 minutach straciliśmy trzy bramki.Co prawda Zagłębie też grało w sobotę mecz ze Ślęzą Wrocław, ale większa rotacja składu pozwoliła im zachować znacznie więcej sił. Do 70 minuty meczu unici spisywali się całkiem przyzwoicie, bo choć to gospodarze, mając w składzie m.in. Łukasza Monetę i Rafała Pietrzaka starali się atakować, nasi zawodnicy skutecznie się bronili, od czasu do czasu wyprowadzając kontry, głównie wykorzystując Sławomira Musiolika po lewej stronie boiska. Groźniejsi jednak byli lubinianie, którzy dwa razy doszli do klarownych sytuacji pod naszą bramką, ale w 22 min. Piotr Paś obronił strzał z 8 metrów Monety, a dobijający Paweł Żyra przestrzelił, a w 37 min. ten drugi zawodnik mógł trafić po dośrodkowaniu Pietrzaka, strzelił jednak słabo i w dodatku niecelnie. Znacznie lepiej zachował się w 45 min. Hanzel, który wykorzystał nie najlepszą interwencję Piotra Leciejewskiego po strzale z dystansu Piotra Trąda i z bliska wpakował futbolówkę do siatki. Bramka „do szatni” wlała nadzieje, że da się wygrać na tym trudnym terenie, ale boisko pokazało, że te nadzieje okazały się płonne.W 59 min. Arkadiusz Lalko dał się nabrać na prosty zwód Pietrzakowi, faulował rywala w polu karnym, a sam poszkodowany pewnie wykorzystał „jedenastkę”. Stracony gol jakby pobudził unitów, kilka razy „szarpnął” wprowadzony na boisko po straconej bramce Dawid Pawlusiński, z dystansu próbowali strzelać Kamil Kuczok i Dariusz Pawlusiński, ale to lubinianie byli znacznie skuteczniejsi. W 71 min. Moneta prostopadłym podaniem wyprowadził na czystą pozycję Konrada Andrzejczaka, jego strzał obronił Paś, ale wobec dobitki wprowadzonego na boisko w przerwie Filipa Dudziaka był już bezradny. Dziesięć minut później ponownie do kontry ruszył Andrzejczak, a jego strzał z 15 metrów trafił w nogę goniącego go Marcina Zarychty, co zupełnie zmyliło naszego bramkarza i gospodarze prowadzili już 3:1. W ostatnich sekundach spotkania Unię „dobił” Dudziak, który po akcji Andrzejczaka strzelił z 14 metrów w „okienko” naszej bramki. Po tej porażce oraz wobec zwycięstw Pniówka i rezerw Miedzi Legnica sytuacja Unii w tabeli stała się niezbyt ciekawa, oba w/w zespoły odskoczyły nam na cztery punkty, a w perspektywie czekają unitów trudne spotkania ze Ślęzą Wrocław u siebie oraz trzy wyjazdy do Zdzieszowic, Dzierżoniowa i Gorzowa Wlkp. By myśleć o zdobyczach punktowych musimy koniecznie poprawić grę w defensywie, szczególnie w meczach wyjazdowych. W czterech takich rozegranych wiosną straciliśmy aż 15 bramek, co chluby naszej drużynie na pewno nie przynosi. Należy wierzyć, że doświadczony duet trenerski Józef Dankowski- Marek Kostrzewa odpowiednio zareaguje na postawę swoich podopiecznych i już w meczu ze Ślęzą powrócimy do gry zademonstrowanej choćby w spotkaniu z Piastem Żmigród.

KGHM ZAGŁĘBIE II LUBIN – KS UNIA TURZA 4:1 (0:1)

0 – 1  Dawid Hanzel 45 min.
1 – 1  Rafał Pietrzak 59 min. (rzut karny)
2 – 1  Filip Dudziak 71 min.
3 – 1  Konrad Andrzejczak 81 min.
4 – 1  Filip Dudziak 90+3 min.

Sędziowali: Marcin Celejewski (główny), Dawid Kuraszkiewicz, Kamil Onichimowski (asystenci). Widzów: 100. Żółta kartka: Piotr Leciejewski

KGHM ZAGŁĘBIE II LUBIN: Piotr Leciejewski – Konrad Andrzejczak, Maciej Spychała, Paweł Bieliński, Daniel Dziwniel (46` Filip Dudziak) – Kacper Chodyna (55` Olaf Nowak), Dawid Pakulski (84` Łukasz Soszyński), Paweł Witsanko, Paweł Żyra, Rafał Pietrzak – Łukasz Moneta (74` Patryk Mucha). Pozostali rezerwowi: Krystian Kalinowski, Damian Oko, Karol Wierzchowski. Trener: Piotr Jacek
KS UNIA TURZA: Piotr Paś – Piotr Szymiczek, Arkadiusz Lalko, Marcin Zarychta, Krzysztof Suchecki – Marek Gładkowski (59` Dawid Pawlusiński), Kamil Kuczok, Dariusz Pawlusiński, Piotr Trąd, Sławomir Musiolik – Dawid Hanzel. Pozostali rezerwowi: Marcin Musioł, Paweł Staniczek, Kamil Kostecki, Krystian Dudała, Paweł Polak. Trener: Józef Dankowski

One thought on “Unia lepsza tylko do przerwy

  1. większa rotacja składu w drużynie z Lubina – a w naszym zespole trener dokonał jednej zmiany w całym meczu { pozostała czwórka graczy z pola grzała ławę } to o czym mówimy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top