Minimalna porażka juniorów młodszych

W czwartym meczu z rzędu nasi juniorzy młodsi musieli uznać wyższość swoich przeciwników, tym razem przegrali 3:4 wyjazdowe spotkanie z MKS-em Żory, tracąc remis w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. We wszystkich dotychczas rozegranych spotkaniach podopieczni trenera Przemysława Pawliczka toczyli wyrównane boje, przegrywając swoje mecze w ostatnich fragmentach gry i tak samo było również w minioną niedzielę. Turzanie szybko stracili gola, bo już w 2 min. Bartosza Kłosoka pokonał Alan Auguścik, ale w 10 min. był już remis, kiedy sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Robert Zając. W 14 min. ponownie naszych rywali na prowadzenie wyprowadził Auguścik, ale unici znów szybko odpowiedzieli wyrównującym golem, który był kopią naszej pierwszej bramki, tym razem lepszy od golkipera MKS-u okazał się Tobiasz Kacprzak. W drugiej połowie unici przeważali, ale nie potrafili pokonać Patryka Muszyńskiego, który m.in. obronił uderzenie z woleja Zająca. Zrobili to zatem gospodarze, którzy po bramce Szymona Drabika w 67 min. po raz trzeci w tym meczu objęli prowadzenie. Tak jak poprzednio unitom udało się dosyć szybko wyrównać, a gola strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył kapitan drużyny Grzegorz Buczek. Niestety decydujący cios w 80 min. meczu zadali rywale, a swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Drabik. Jeszcze w doliczonym czasie gry mógł wyrównać Buczek, ale jego uderzenie po „długim” rogu o centymetry minęło słupek żorskiej bramki. Nasi juniorzy muszą koniecznie popracować nad zachowaniem koncentracji do ostatniego gwizdka arbitra, W Gotartowicach remisowali do 68 min. 2:2 by przegrać 2:4, z Ruptawą było podobnie, gdyż decydujące bramki stracili w 68 i 79 min. meczu, a  w spotkaniu z Unią Racibórz prowadzili do przerwy 1:0, nie wykorzystali mnóstwa swoich szans, by ostatecznie polec 1:2. W najbliższą niedzielę czeka ich mecz z LKS-em Rój, który podobnie jak my,  ma zerowe konto punktowe.

MKS ŻORY – KS UNIA TURZA 4:3 (2:2)

1 – 0  Alan Auguścik 2 min.
1 – 1  Robert Zając 10 min.
2 – 1 Alan Auguścik 14 min.
2 – 2  Tobiasz Kacprzak 22 min.
3 – 2  Szymon Drabik 67 min.
3 – 3  Grzegorz Buczek 76 min. (rzut wolny)
4 – 3  Szymon Drabik 80 min.

Sędziowali: Krzysztof Kula (główny), Krzysztof Kazanecki, Estera Kuwik (asystenci). Widzów: 20. Żółte kartki: Bartosz Szyjer, Łukasz Sztachelek – Cezary Chojka, Karol Kwiatkowski

MKS ŻORY: Patryk Muszyński – Bartosz Tomporowski, Dawid Tarasiewicz, Konrad Nagórny, Kamil Toman, Łukasz Sztachelek, Jakub Dyrda, Szymon Drabik, Alan Auguścik( 59` Maksymilian Szafarczyk), Jakub Sosna, Bartosz Szyjer (70` Kacper Kumórek). Rezerwowy: Maksymilian Kłosek. Trener: Damian Siedziok
KS UNIA TURZA: Bartosz Kłosok – Jakub Sosna, Bartosz Wiaterski, Karol Kwiatkowski, Łukasz Wójtowicz (75` Filip Odrozek) – Jakub Mrozek (41` Przemysław Brachmański), Szymon Sopyła (53` Jakub Milek), Cezary Chojka (41` Damian Mach), Grzegorz Buczek, Robert Zając (65` Patryk Leśnik) – Tobiasz Kacprzak (65` Błażej Wiśniowski). Rezerwowy: Mateusz Klepek. Trener: Przemysław Pawliczek