Jesteś tutaj
Strona główna > NEWS > Zimowe przygotowania drużyn młodzieżowych

Zimowe przygotowania drużyn młodzieżowych

Powoli zbliżamy się do startu rozgrywek w kategoriach młodzieżowych. Przypomnijmy, że Unię reprezentować będą wiosną juniorzy młodsi, którzy grać będą w III Lidze Wojewódzkiej oraz młodziki młodsze, orliki i żaki, którzy grać będą w Podokręgowych Ligach bądź turniejach w swoich kategoriach wiekowych. Ostra i długa zima nieco skomplikowała przygotowania, szczególnie drużynie juniorów młodszych, gdyż ze względu na minusowe temperatury odwołane zostały mecze sparingowe z Naprzodem Zawada i LKS Nędza, stąd forma naszych zawodników jest sporą niewiadomą. Część z nich grała jednak w sparingach drugiej drużyny seniorów i tam spisywali się całkiem przyzwoicie. Zresztą, wiosną trener Wojciech Hetmaniok będzie korzystał z nich również w meczach ligowych, gdyż kadra rezerw trochę się uszczupliła. Do zespołu trenera Przemysława Pawliczka dołączyli w większej liczbie zawodnicy z roczników 2002 i 2003, a także czterech nowych piłkarzy Bożydar Polny z Płomienia Ochojec, Łukasz Wójtowicz z MKP Odra Centrum Wodzisław Śl. oraz Rafał Franiczek i Stanisław Zieliński z KS 25 Kokoszyce. Już w niedzielę ( o ile pogoda pozwoli) czeka naszych zawodników pierwszy ligowy pojedynek, a zmierzymy się na wyjeździe z Sygnałami Gotartowice.
Wiosną w rozgrywkach zadebiutuje nasz zespół młodzików młodszych, który opierał się będzie na zawodnikach z rocznika 2007, ale w dalszym ciągu poszukujemy chętnych do gry w naszym klubie chłopców z rocznika 2006. Podopieczni trenera Tomasza Palasza brali udział pod koniec stycznia w turnieju w niemieckim Heidenau, ale w składzie było tylko dwóch zawodników z rocznika 2006, co niestety było widać na boisku, stąd też ostatnia lokata. W pewien sposób wyjazd na ten turniej był nagrodą dla unitów za dobrą postawę w rozgrywkach orlików w rundzie jesiennej i na pewno ci młodzi chłopcy „ograją” się wiosną w grze na większych boiskach, co powinno zaprocentować już w przyszłym sezonie.
Kilka turniejów oraz rozgrywki Ligi Halowej zaliczyły zimą nasze orliki i choć nie odnieśli jakichś spektakularnych sukcesów, to możemy być zadowoleni z ich postawy. W Lidze Halowej zajęli co prawda dopiero 8 miejsce, ale stało się tak głównie ze względu na nieudany turniej finałowy, w którym ponieśli trzy porażki. W czterech poprzedzających finał turniejach, długo młodzi unici walczyli o awans do najlepszej czwórki, w 15 meczach odnieśli 10 zwycięstw ( dziewięć razy zachowali czyste konto), raz zremisowali i zanotowali 4 porażki. Zabrakło im niewiele by grać o zwycięstwo w całej lidze, minimalnie lepsze okazały się jednak zespoły Tworkowa i druga drużyna raciborskiej Unii i to one awansowały do rywalizacji o mistrzostwo Ligi Halowej. Oprócz turniejów ligowych, turzanie brali udział także w turniejach towarzyskich w Świerklanach i czeskim Bohuminie. W tym pierwszym, w mocnej stawce 10 drużyn, zajęli 6 miejsce. W grupie pokonali Chwałowice 2:1, zremisowali z drugim zespołem gospodarzy 2:2 oraz ulegli 0:3 Orłowi Mokre i 0:4 UKS Champions Żory, co dało im trzecie miejsce. W meczu o piątą pozycję ulegli Naprzodowi Rydułtowy 0:2. Pomimo braku w składzie podstawowego bramkarza Piotra Pendziałka, unici dzielnie walczyli i zasłużyli na słowa pochwały. W sobotę 10 marca w Bohuminie unici wywalczyli piąte miejsce, pokonując w meczu o tę pozycję Silesię Lubomia 4:1. Miejsce mogło być nieco lepsze, ale w grupie pechowo przegraliśmy spotkanie z Zasovą 2:3 i to zadecydowało iż musieliśmy grać o miejsca 5-8, gdzie najpierw ograliśmy gospodarzy 2:1, a potem wspomnianą Lubomię. Skutecznością imponowali Kuba Biela i Patryk Adamczyk, którzy należeli do czołówki strzelców całego turnieju z odpowiednio sześcioma i pięcioma bramkami. W turniejach w Świerklanach i Bohuminie Unia wystąpiła w składzie: Sylwester Marcol, Patryk Adamczyk, Marcin Kłosok, Igor Rek, Kacper Osyda, Kuba Biela, Błażej Marcol i Piotr Pendziałek (tylko w tym drugim), a w Lidze Halowej grali jeszcze Karol Adamczyk, Filip Marcol, Jakub Pilipiec i Tobiasz Gawełek.
Udział w rozgrywkach Ligi Halowej mają też prowadzeni przez Dariusza Pawlusińskiego żaki Unii, którzy zaprezentowali się znakomicie. Większość naszych zawodników trenuje od niedawna, ale nie przeszkodziło im to w odniesieniu 10 zwycięstw, m.in. z Ikarem Racibórz i MKP Odrą Centrum Wodzisław Śl. Nasi najmłodsi adepci futbolu zaliczyli też w rozgrywkach cztery remisy i ponieśli 5 porażek, a bilans bramkowy z wszystkich spotkań to 25:11. Choć organizatorzy nie prowadzili oficjalnie tabeli, to można przyjąć, że nasz zespół w stawce 9 drużyn zajął trzecie miejsce, co niewątpliwie należy uznać za sukces. W pięciu turniejach zagrało 15 zawodników: Kacper Osyda, Kamil Tkaczyk, Błażej Marcol, Krzysztof Kufieta, Karol Adamczyk, Bartosz Kucza, Bartosz Kurzydem, Bartłomiej Pawłowski, Jakub Kaczorek, Dariusz Sikora, Theo Wodecki, Nataniel Sitek, Szymon Sitek i najmłodsi w ekipie Nikodem Hetmaniok i Filip Pawliczek.

Szkolenie młodzieży w naszym klubie, pomimo przedsezonowych zawirowań (odeszło 19 zawodników do prywatnej szkółki piłkarskiej) idzie w dobrym kierunku. Współpraca z Soccer Skills Poland przynosi pierwsze efekty, ale w dalszym ciągu poszukujemy chłopców, którzy chcieliby rozpocząć treningi w naszym klubie, tak aby stworzyć silne zaplecze do późniejszej gry w dorosłej piłce. Trenerzy wykorzystują do zajęć sale gimnastyczne w naszej Szkole Podstawowej oraz w Gorzyczkach, a w okresie letnim boisko boczne przy głównej płycie w Turzy i boisko Orlik w Gorzycach. Już od lipca będziemy także korzystać z nowo budowanego Orlika przy szkole w Turzy, co znacznie poprawi naszą bazę treningową dla najmłodszych grup wiekowych. Zachęcamy więc rodziców, aby zadbali o zdrowy rozwój swoich pociech, w czym pomogą im zajęcia w naszym klubie, pod okiem ambitnych trenerów, a być może doczekamy się kolejnego wychowanka po Piotrze Szymiczku, który zagra za kilka lat w polskiej ekstraklasie.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top