Porażka na koniec przygotowań

We wczorajszym meczu kontrolnym Unia Turza uległa 0:2 LKS-owi Czaniec, a oba gole dla naszych rywali w drugiej połowie zdobył ze stałych fragmentów gry Krzysztof Jurczak, który najpierw trafił po krótko rozegranym rzucie wolnym, a potem pewnie wykorzystał rzut karny. Trener Józef Dankowski oszczędzał w tym spotkaniu swoich liderów, wolne dostał Arkadiusz Lalko, krótko grał wracający po chorobie Dawid Hanzel, a 45 minut na murawie przebywali m.in. Dariusz Pawlusiński, Marek Gładkowski czy Sławomir Musiolik. W pierwszej połowie gra toczyła się pod dyktando naszego zespołu, ale nie wykorzystaliśmy swoich szans. Już w 8 min. powinno być 1:0 dla Unii, ale Gładkowski niepotrzebnie podawał do Piotra Trąda, bo miał przed sobą praktycznie pustą bramkę, a tak defensorzy Czańca zdążyli zablokować naszego pomocnika. W 15 min. po akcji Piotra Glenca przed szansą stanął Paweł Polak, ale uderzył w środek bramki i Michał Majda nie miał problemów z obroną tego strzału. W 29 min. 21-letni golkiper popisał się świetną paradą po uderzeniu z dystansu Dariusza Pawlusińskiego, a tuż przed przerwą zatrzymał również w efektowny sposób mocny strzał Trąda, zresztą oddany po najlepszej akcji naszego zespołu w całym spotkaniu. Poczynania ofensywne naszych rywali ograniczyły się w tej części meczu do kilku strzałów z dystansu, z których tylko jeden był celny, ale najlepszy wśród podopiecznych grającego trenera Macieja Żaka, Karol Lewandowski trafił w środek bramki i Piotr Paś pewnie złapał to uderzenie. Druga połowa rozpoczęła się od trafienia Jurczaka, który po krótko rozegranym rzucie wolnym, płaskim strzałem zaskoczył Pasia, który odbił co prawda piłkę, ale ta trafiła w słupek i wpadła do siatki. W 63 min. arbiter uznał, że Paweł Staniczek faulował w polu karnym Jakuba Zarembę, czym wprawił w osłupienie nie tylko „Staniola”, ale chyba wszystkich oglądających to spotkanie,  i podyktował dla naszych rywali rzut karny, który bez większych problemów wykorzystał Jurczak. Trener Dankowski zareagował wpuszczeniem na boisko Dawida Hanzela, który wrócił do treningów po chorobie, i praktycznie od razu po swoim wejściu po zagraniu Kamila Kuczoka znalazł się sam przed Majdą, ale trafił wprost w niego. Później nasz najlepszy strzelec w jesiennej rundzie jeszcze dwukrotnie mógł trafić do siatki, ale widać,że po tej dwutygodniowej przerwie w treningach, stracił nieco czucie piłki, bowiem najpierw próba lobu była zupełnie nieudana, a po kilku minutach ponownie mógł lobować „wysoko” grającego Majdę, ale niepotrzebnie podprowadził piłkę bliżej bramki, i co prawda wywalczył rzut wolny, ale strzał Kuczoka obronił świetnie dysponowany bramkarz Czańca. Do końca meczu nie udało się już unitom zmienić rezultatu, ale najważniejsze, że pomimo trudnych warunków i ambitnie walczącego przeciwnika obyło się bez urazów, z którymi w dalszym ciągu borykają się Piotr Szymiczek, Krystian Dudała i Jan Chlebik.  Bilans zimowych sparingów to 5 zwycięstw i dwie porażki, ale wyniki nie były w nich najważniejsze. Cieszyć musi zdobycie w nich 19 bramek oraz stworzenie sobie jeszcze sporo sytuacji bramkowych. Jeżeli dołożymy do tego konsekwentną grę w obronie, to z optymizmem możemy spoglądać na zbliżający się wielkimi krokami początek rundy rewanżowej.

LKS CZANIEC – KS UNIA TURZA 2:0 (0:0)

1 – 0  Krzysztof Jurczak 50 min.
2 – 0  Krzysztof Jurczak 63 min. (rzut karny)

Skład Unii: Piotr Paś – Piotr Glenc, Kamil Kuczok, Marcin Zarychta, Krzysztof Suchecki (46` Mateusz Danieluk) – Dawid Pawlusiński (66` Miłosz Sierny), Paweł Staniczek, Dariusz Pawlusiński (46` Kamil Kostecki), Piotr Trąd – Paweł Polak (66` Dawid Hanzel), Marek Gładkowski (46` Sławomir Musiolik). Trener: Józef Dankowski

4 thoughts on “Porażka na koniec przygotowań

1. Myślę, że najważniejsze to dobre przygotowanie drużyny do rundy wiosennej. Czy została już ostatecznie ustalona kadra pierwszej drużyny na nowy sezon ? W składzie widać nowe nazwiska, nie ma natomiast pozyskanego jesienią Stanisława Shtanenko.

2. Do Kibica jakiemu Pan Klubowi kibicuje? Chyba nie KS Unia Turza. Mecze kontrole nic nie znaczą, zobaczymy już niebawem jak będzie. Życzę Klubowi powodzenia w rozgrywkach na wiosnę