Jesteś tutaj
Strona główna > III liga > Unia ograła Rekord !

Unia ograła Rekord !

Cenne wyjazdowe zwycięstwo odnieśli dzisiaj nasi piłkarze ogrywając 2:1Bielsku-Białej miejscowy Rekord. Gole zdobyli niezawodni ostatnio Sławomir Musiolik i Dawid Hanzel, którzy są autorami ostatnich dziesięciu trafień unitów w tej rundzie. Ten duet mógł już otworzyć wynik meczu w 7 min. kiedy to po oskrzydlającej akcji Musiolika strzelał z bliska Hanzel, ale piłka o dobry metr minęła prawy słupek bramki Rekordu. Pięć minut później Sławek już sam zakończył swój solowy rajd pokonując Żerdkę strzałem w „krótki” róg. Niestety radość naszych zawodników nie trwała zbyt długo, bo w 17 min. w zamieszaniu podbramkowym najlepiej zorientował się Hilbrycht i z bliska pokonał Pasia.

29 min. znów bliski zdobycia gola był Musiolik, który po sprytnie rozegranym rzucie wolnym uderzył z linii pola karnego minimalnie nad poprzeczką. W odpowiedzi kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego z 30 metrów popisał się Sobik, ale na szczęście ta”petarda” ostemplowała tylko prawy słupek naszej bramki. Do końca pierwszej połowy trwała nieustanna walka o każdy metr boiska, arbiter często musiał temperować zawodników, szkoda, że tylko naszych, choć to gospodarze grali znacznie ostrzej. M.in. w wyniku faulu Sobika z boiska musiał zejść młodszy z Pawlusińskich, a Kuczok na „pamiątkę” do Turzy przywiózł 15-centymetrową szramę na prawej nodze. Początek drugiej połowy należał do gospodarzy, ale świetnie spisywała się nasza defensywa i bielszczanie bili głową w mur. W 60 min.

Dariusz Pawlusiński przechwycił podanie Madzi do Bojdysa, uruchomił na prawej stronie Hanzela, który nie przyjął najlepiej piłki i próbował lobować bramkarza, ale nie był to dobry wybór, bo Żerdka z łatwością sobie z nim poradził. W 75 min. tuż po swoim wejściu na boisko szczęścia próbował Czernek, ale Paś obronił ten kąśliwy strzał, a dobijający Hałat był na pozycji spalonej. Unici kilka razy próbowali skontrować gospodarzy, ale brakowało precyzji przy ostatnim podaniu, a strzały Okraszewskiego minęły w sporej odległości bramkę Rekordu. Kiedy wydawało się więc, że mecz zakończy się wynikiem nierozstrzygniętym, turzanie w pierwszej minucie doliczonego czasu gry zadali decydujący cios. Musiolik, po krótkiej szarży, posłał prostopadłe podanie do Hanzela, ten wprowadził piłkę w pole karne i precyzyjnym strzałem nad wybiegającym bramkarzem zdobył, jak się po chwili okazało, gola na wagę trzech punktów.

Bielszczanie rzucili się co prawda do szaleńczego ataku, ale dwa stałe fragmenty, które wywalczyli w końcówce, dzięki dobrej postawie naszej formacji obronnej, nie przyniosły im spodziewanego efektu. Ubiegłotygodniowa wygrana z rezerwami Miedzi Legnica i dzisiejsze zwycięstwo z Rekordem to pierwszy przypadek w naszej krótkiej przygodzie z III ligą, kiedy wygrywamy dwa mecze z rzędu. Ten mecz potwierdził też fakt, że kiedy unici jako pierwsi zdobywają gola, to w tym sezonie nie przegrywają. Przed nami jeszcze zaległe spotkanie z Polonią Głubczyce, które rozegramy w sobotę 25 listopada, a ewentualne zwycięstwo pozwoli nam zakończyć rundę jesienną na 12 miejscu.

BTS REKORD BIELSKO-BIAŁA – LKS UNIA TURZA 1:2 (1:1)

0 – 1  Sławomir Musiolik 12 min. asysta Dariusz Pawlusiński
1 – 1  Damian Hilbrycht 17 min.
1 – 2  Dawid Hanzel 90+1 min. asysta Sławomir Musiolik

Sędziowali: Andrzej Urban (główny), Łukasz Nalepa, Piotr Bajer (asystenci)
Widzów: 50
Żółte kartki: Marek Sobik – Marcin Zarychta, Marek Gładkowski, Paweł Staniczek

BTS REKORD BIELSKO-BIAŁA: Krzysztof Żerdka – Mateusz Gaudyn, Mateusz Madzia, Michał Bojdys, Kamil Żołna (90+2` Jan Dudek) – Ronald Solorzano ( 85` Łukasz Szędzielarz), Dawid Nagi, Damian Hilbrycht, Marek Sobik – Mateusz Kubica (63` Dawid Hałat), Dawid Ogrocki (74` Michał Czernek)
Pozostali rezerwowi: Paweł Góra, Dariusz Rucki, Marek Profic
Trener: Piotr Jaroszek

LKS UNIA TURZA: Piotr Paś – Piotr Glenc, Paweł Staniczek, Marcin Zarychta, Stanislav Shtanenko (70` Piotr Szymiczek) – Marek Gładkowski (90+3` Jan Chlebik), Kamil Kuczok, Dariusz Pawlusiński, Dawid Pawlusiński (42` Tomasz Okraszewski, 83` Konrad Powała), Sławomir Musiolik – Dawid Hanzel
Pozostali rezerwowi: Mateusz Szczotok
Trener: Józef Dankowski

4 thoughts on “Unia ograła Rekord !

  1. Gratulacje z dla całego zespołu Unii za konsekwentną grę do samego końca meczu,za zwycięstwo w trudnym spotkaniu.Ważne zwycięstwo w kontekście utrzymania w III lidze.Gdyby tylko udało się pokonać w zaległym meczu Polonie Głubczyce,to sytuacja w tabeli się znacznie poprawi,będzie można spokojnie przepracować zimę i przygotować się do rundy rewanżowej.

  2. Teraz należy wydłużyć do trzech liczbę kolejnych zwycięstw- brawo-i fajnie że Unia punktuje i zamyka usta hejterom

  3. Zwycięstwo w meczu z Rekordem ogromnie cieszy. Brawo Unia. A do meczu z Polonią Głubczyce trzeba podejść skoncentrowanym i z całym szacunkiem do przeciwnika, żeby wywalczyć zwycięstwo i zakończyć rundę jesienną z dobrym wynikiem. Myślę , że my kibice stawimy się licznie aby dopingować naszą drużynę. Do zobaczenia w sobotę.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top