Jesteś tutaj
Strona główna > A klasa > Minimalna porażka rezerw

Minimalna porażka rezerw

Czwartą porażkę z rzędu poniosła nasza druga drużyna seniorów, która tym razem uległa na wyjeździe w Pietrowicach Wielkich miejscowemu Startowi 1:2. 

Nasi piłkarze zaprezentowali się o niebo lepiej niż w spotkaniu sprzed tygodnia w Tworkowie, ale nie wystarczyło to na gospodarzy, którzy najpierw pewnie wykorzystali rzut karny, a w drugiej połowie Tomasz Śliwiński kapitalnie uderzył tuż sprzed pola karnego i to zapewniło podopiecznym Marka Klobuczka skromne zwycięstwo. Mecz rozpoczął się jednak udanie dla unitów, bo już w 10 min. Piotr Macura skorzystał z prostopadłego podania Dawida Skrzyszowskiego i wykorzystał sytuację sam na sam z Mateuszem Stebelem dając Unii prowadzenie.

Mogliśmy je podwyższyć kilka minut później, ale po kolejnej akcji Skrzyszowskiego, tym razem nie trafił w światło bramki Szymon Plewka. Gospodarze też często atakowali, na pewno w akcjach zaczepnych wyróżniał się zaledwie 17-letni Michał Krutki, który kilka razy próbował indywidualnie przedrzeć się przez szyki obronne unitów, ale na szczęście ci nie dali się mu zaskoczyć i w porę zażegnywali niebezpieczeństwo. W 28 min. arbiter spotkania uznał, iż stojący w murze Mateusz Krzyżok zagrał ręką i wskazał na punkt oddalony o jedenaście metrów od bramki strzeżonej przez Dawida Fugiela, i na nic zdały się protesty naszych zawodników.

Przed tygodniem nasz bramkarz obronił karnego w meczu z Tworkowem , ale tym razem Gabriel Durschlag zmylił Fugiela i pewnym strzałem doprowadził do remisu. W drugiej połowie trwała wyrównana walka, gospodarze może częściej znajdowali się przy piłce, ale turzanie grali uważnie w defensywie i z rzadka dopuszczali rywali do niebezpiecznych sytuacji. W 57 min. w wydawało się niegroźnej sytuacji, na strzał z „pierwszej” piłki zdecydował się Śliwiński, a że trafił w nią idealnie, to Fugiel był bez szans na skuteczną obronę. Po objęciu prowadzenia, gospodarze skupili się na obronie własnej bramki, od czasu do czasu próbując kontratakować, a unici cierpliwie rozgrywali swoje akcje, próbując wykorzystać wzrost przesuniętych do przodu Krzysztofa Tanżyny i Miłosza Siernego.

Z naszej strony najbliżej doprowadzenia do remisu byli Plewka, który minimalnie chybił z rzutu wolnego oraz Macura, który urwał się obrońcom po główce Tanżyny, ale nie miał już sił by mocniej uderzyć i Stebel bez problemów złapał ten strzał. Niestety nie udało się już naszym zawodnikom osiągnąć celu, jakim był przynajmniej remis i znów musieliśmy pogodzić się z rolą przegranych. Teraz przed nami mecze z czołówką A-klasowej tabeli i o punkty będzie niezmiernie trudno, ale w grze naszych rezerw pojawił się po meczu w Pietrowicach mały promyk nadziei, że wreszcie forma podopiecznych trenera Wojciecha Hetmanioka pójdzie w górę.

LKS START PIETROWICE WLK. – LKS UNIA II TURZA 2:1 (1:1)

0 – 1  Piotr Macura 10 min. asysta Dawid Skrzyszowski
1 – 1  Gabriel Durschlag 28 min. (rzut karny)
1 – 2  Tomasz Śliwiński 57 min.

Sędziowali: Oliwer Huptaś (główny), Andrzej Niestrój, Czesław Sroka (asystenci). Widzów: 50. Żółte kartki: Mateusz Nieckarz – Patryk Kocur, Tomasz Pogoda

LKS START PIETROWICE WLK.: Mateusz Stebel – Marcin Kozub, Tomasz Kopiec, Dawid Marcinek, Damian Herud – Wojciech Sochacki (46` Jakub Moc), Mateusz Nieckarz, Michał Krutki (88` Michał Wilczek), Tomasz Śliwiński (71` Patryk Karcz), Paweł Szelepa – Gabriel Durschlag.
Trener: Marek Klobuczek

LKS UNIA II TURZA: Dawid Fugiel – Patryk Kocur, Jan Chlebik, Wojciech Hetmaniok (79` Krzysztof Tanżyna), Tomasz Pogoda – Dawid Skrzyszowski, Szymon Plewka, Piotr Sitek, Mateusz Krzyżok (46` Miłosz Sierny), Wojciech Konopek – Piotr Macura.
Trener: Wojciech Hetmaniok

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top