Jesteś tutaj
Strona główna > III liga > Trudne zadanie przed Unią

Trudne zadanie przed Unią

Po ubiegłotygodniowej porażce we Wrocławiu ze Ślęzą, dzisiaj czeka unitów kolejny ciężki mecz, tym razem gościć będziemy na własnym boisku Ruch Zdzieszowice. Drugi zespół poprzedniego sezonu obecnie spisuje się co prawda nieco słabiej, bowiem zajmuje w tabeli dopiero 11 miejsce z dorobkiem 12 punktów, ale ostatnio gra podopiecznych trenera Andrzeja Polaka może się podobać.

Zdzieszowiczanie kilka spotkań przegrali różnicą jednej bramki, tocząc wyrównane boje z czołowymi drużynami obecnego sezonu. Gra Ruchu opiera się na szczelnej defensywie i wyprowadzaniu groźnych kontr, które starają się finalizować Dawid Czapliński czy też Denis Sotor. Czołowe role odgrywają też pomocnicy Jarosław Wieczorek i Jakub Czajkowski oraz wysocy defensorzy Michał Bachor i Konrad Kostrzycki, ostoją w bramce jest też 24-letni Patryk Sochacki.

W ubiegłym sezonie Unia przegrała z Ruchem oba mecze, jesienią w 76 min. doprowadziliśmy do remisu, ale już trzy minuty później zdzieszowiczanie zdobyli zwycięskiego gola, a wiosną nie potrafiliśmy przeciwstawić się rozpędzonemu rywalowi, który do końca walczył z Jastrzębiem o awans do II ligi i musieliśmy przełknąć gorycz porażki 0:4.

Obecnie nasz zespół boryka się ze sporymi kłopotami kadrowymi, w meczu z Ruchem oprócz trzech już dłużej pauzujących z powodu kontuzji zawodników  doszły jeszcze osłabienia „kartkowe” Dawida Hanzela i Piotra Szymiczka. Sporym osłabieniem będzie też absencja Marcina Musioła, którego obowiązki pracownicze skierowały na szkolenie do Bydgoszczy. Wierzymy jednak, że pomimo tych osłabień podopieczni trenera Józefa Dankowskiego „postawią” się niewygodnemu rywalowi i będą walczyć do upadłego o zwycięstwo. Pomimo nie najlepszej pogody zapraszamy kibiców na dzisiejszy mecz i prosimy o gorący doping dla naszych zawodników. Pierwszy gwizdek arbitra Mateusza Maja z Wrocławia zabrzmi o godz.15.00

4 thoughts on “Trudne zadanie przed Unią

  1. jest poniedziałek godz. 17 z minutami a relacji z Unii jak nie było tak niema więcej można dowiedzieć czytając gazety sportowe czy też wchodząc na strony internetowe drużyn przeciwnych

  2. A o czym maja pisać o strefie spadkowej ?jak kiedyś wygrywali to jeszcze nie było ostatniego gwizdka a już się chwalono zwycięstwem teraz chociarz to remis to wiadomo ze jestesmy na spadku a tak z drugiej strony to po co nam 3 liga wystarczyla by fajna okregowa i po sprawie ambicje powalonych dzialaczy sie odzywaja i dla tego jestem za zeby wiedzial pan prezes ile to kosztuje moze zmadzeje

    1. kolego Dzosi jeśli klub posiada stronę internetową to potrzebą chwili jest relacja z meczów swoich drużyn niezależnie od tego czy się wygrywa czy też nie i tak dzieje się w każdym dobrze funkcjonującym klubie a za taki uważam Unię Turza Śl i nie interesuje mnie kto i jakie ma ambicje i nie zaglądam prezesowi do kieszeni a poza tym dobrze że są jeszcze ludzie z ambicjami bo inaczej bylibyśmy na poziomie B-klasy

    2. Panie Dzosi proszę nie obrażać działaczy, a Panu Prezesowi to należy się szacunek za to co zrobił i nadal robi dla klubu Unia Turza Śl. i dla nas kibiców. Piłka nożna to nie tylko same zwycięstwa, przecież walka o opuszczenie strefy spadkowej może być także emocjonująca. Ja przynajmniej tym żyję i życzę naszej drużynie jak najlepiej. Wierzę, że III liga pozostanie w Turzy Śląskiej. Jeśli Panu marzy się okręgówka, to ma Pan wokół wiele drużyn, których mecze może Pan oglądać.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top