Jesteś tutaj
Strona główna > NEWS > Wizyta Antoniego Piechniczka

Wizyta Antoniego Piechniczka

We wtorek na naszym kameralnym obiekcie gościł Antoni Piechniczek, m.in. były selekcjoner Reprezentacji Polski, która w 1982 roku wywalczyła w Mistrzostwach Świata 3 miejsce. Legendarny szkoleniowiec obserwował treningi drużyn młodzieżowych naszego klubu prowadzone przez trenerów Przemysława Pawliczka, Tomasza Palasza i Dariusza Pawlusińskiego, a potem spotkał się z rodzicami naszych najmłodszych adeptów futbolu, którym swoimi cennymi uwagami na temat roli rodzica w prawidłowym rozwoju „kariery” piłkarskiej swoich pociech, starał się nakreślić pewne schematy jakie obowiązują w tym zakresie.

Trener Piechniczek odpowiadał również na pytania, które zadawali obecni na sali rodzice, posiłkując się często fachową literaturą, którą przywiózł ze sobą do Turzy. Później obejrzał on także trening naszego pierwszego zespołu, który prowadzili oczywiście trenerzy Józef Dankowski i Marek Kostrzewa, a w kuluarowych rozmowach chwalił klub za bardzo dobry stan murawy boiska, która pomimo takiej intensywności prowadzonych na niej zajęć treningowych wygląda znakomicie.

Ostatnim punktem wizyty trenera Piechniczka w naszym klubie było spotkanie przy kawie i śląskim kołoczu ze sponsorami i sympatykami Unii na którym nie zabrakło wspomnień z historii tej bliższej jak i tej już bardziej zapomnianej. Trener Piechniczek obiecał, że jeżeli zdrowie i czas pozwoli, to będzie częściej nas odwiedzał i zapowiedział już obecność na jednym z październikowych meczów naszego zespołu grającego w III lidze.

One thought on “Wizyta Antoniego Piechniczka

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top