Jesteś tutaj
Strona główna > Juniorzy > Nieudany weekend drużyn młodzieżowych

Nieudany weekend drużyn młodzieżowych

Cztery mecze – cztery porażki to bilans weekendowych występów naszych drużyn młodzieżowych. Juniorzy młodsi B1 trenowani przez Przemysława Pawliczka ulegli na własnym boisku Granicy Ruptawa 2:4. Gole dla Unii zdobyli Jakub Kucza i Tobiasz Kacprzak. W 54 minucie tego meczu turzanie prowadzili 2:1, ale po następnych 10 minutach gry było już 3:2 dla gości po bramkach zdobytych przez Szymona Lutego, a w doliczonym czasie gry zwycięstwo ruptawian przypieczętował Krzysztof Miler. W czwartek czeka unitów zaległe spotkanie z Unią Racibórz, zbiórka zawodników o 15.15 na boisku w Turzy (wyjazd busem).

Dwie porażki na swoje konto dopisali też juniorzy młodsi B2, którzy najpierw w czwartek minimalnie ulegli Rymerowi Rybnik 3:4, a w sobotę przegrali na wyjeździe z Granicą Ruptawa 1:4. Szkoda szczególnie meczu z Rymerem, bo w 48 minucie Unia prowadziła 3:1 po golach niezawodnego Roberta Zająca, ale po kilku zmianach dokonanych przez trenera Rafała Kapka nie udało się utrzymać korzystnego rezultatu. Wczoraj swój inauguracyjny pojedynek przegrały także nasze orliki, ulegając na wyjeździe drugiemu zespołowi Unii Racibórz 4:7.

Po zawirowaniach jakie miały miejsce z powodu rezygnacji z pracy w naszym klubie trenera Marcina Grabowskiego, który założył własną Akademię Młodych Mistrzów „Rapid” i „zabrał” ze sobą kilku wyróżniających  się zawodników do współpracującej z nią APN Odra Wodzisław, możemy być zadowoleni z występu naszej drużyny, która długo dotrzymywała kroku znacznie wyżej notowanemu rywalowi. Po szybko straconych dwóch golach, młodzi turzanie zaczęli również trafiać.

Trzy bramki w tym meczu zdobył Kuba Biela a jedną dołożył Patryk Adamczyk, który miał jeszcze kilka innych szans na powiększenie swojego bramkowego dorobku w tym spotkaniu, ale znakomicie w bramce spisywał się młodziutki golkiper raciborskiej Unii. U nas z tą pozycją mamy na razie najwięcej problemów, po odejściu do wspomnianego APN-u Michała Muchy, w bramce stało dwóch zawodników dotychczas grających w polu, którzy dopiero uczą się bramkarskiego rzemiosła. W pewnym momencie doszliśmy rywala na jedną bramkę (4:3 w 26 minucie), ale potem zabrakło już skuteczności i to raciborzanie cieszyli się ze zwycięstwa.

Skład Unii Turza: Kacper Osyda (31` Tobiasz Gawełek) – Igor Rek, Marcin Kłosok, Bartosz Borszcz – Filip Marcol, Patryk Adamczyk, Kuba Biela. Ponadto grali: Karol Adamczyk, Dawid Siedlaczek, Martin Kolek, Jakub Pilipiec. Trenerzy: Wojciech Hetmaniok i Dariusz Pawlusiński

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top