Rezerwy też zwycięskie

Nasz drugi zespół seniorów pokonał dzisiaj LKS Chałupki 4:2 prezentując przez prawie cały mecz solidny futbol. Dopiero w końcówce goście wykorzystali rozluźnienie w naszych szeregach i zmniejszyli rozmiary porażki. Te powinny być jednak znacznie wyższe, bowiem turzanie wypracowali sobie jeszcze przynajmniej cztery stuprocentowe sytuacje, a dodatkowo Piotr Macura trafił z dystansu w słupek.  Od początku spotkania było widać jakość w naszej grze i już w 7 minucie objęliśmy prowadzenie, kiedy to po dośrodkowaniu Mateusza Krzyżoka głową piłkę zgrał Krzysztof Tanżyna, ta spadła pod nogi nieco zaskoczonego Piotra Sitka, ale nasz pomocnik wepchnął ostatecznie futbolówkę do siatki.

18 minucie sytuację sam na sam zmarnował aktywny tego dnia Krzyżok, który trafił w nogi wybiegającego z bramki Łukasza Janety. W 29 minucie unici przeprowadzili składną akcję, Patryk Kocur zagrał w pole karne do Szymona Plewki, ten wycofał piłkę na 12 metr do nadbiegającego Tanżyny, który precyzyjnym uderzeniem w „długi” róg pokonał bramkarza gości. Minutę później powinno być 3:0, ale tym razem strzelec gola na 2:0 nie trafił z 2 metrów do pustej bramki po świetnym zagraniu Krzyżoka.

Dwie minuty później na strzał spoza pola karnego zdecydował się Macura, piłka minęła już bramkarza, ale trafiła w słupek. W 36 minucie po raz pierwszy musiał swój kunszt pokazać Piotr Paś, który sparował na rzut rożny groźny strzał Pawła Matuszka z 17 metrów. Lepiej przymierzył kilka minut później Konrad Powała, który wyskoczył najwyżej do piłki po centrze z rzutu rożnego Macury i trafił głową pod poprzeczkę. Tuż po gwizdku rozpoczynającym drugą część gry unici po raz czwarty pokonali Janetę, gol padł po dwójkowej akcji Macura – Plewka, po której nasz młodziutki pomocnik technicznym strzałem nie dał żadnych szans Janecie na skuteczną interwencję.

65 minucie znów w sytuacji sam na sam znalazł się Krzyżok, ale i tym razem trafił w nogi bramkarza Chałupek. W 79 minucie goście wykorzystali złe ustawienie w naszej defensywie oraz poślizgnięcie się Piotra Pasia i Marek Korytowski bez problemów trafił do prawie pustej bramki. W 86 minucie swoją najlepszą okazję w tym spotkaniu zmarnował Macura, który otrzymał idealne podanie od Miłosza Siernego, ale trafił wprost w Janetę.

W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry podopieczni trenera Romana Kaczora przeprowadzili dobrą akcję prawym skrzydłem, nasi obrońcy nie zdołali zablokować dośrodkowania i z bliska do naszej bramki trafił 16-letni Daniel Chorzępa. Na więcej już unici nie pozwolili i po dwóch porażkach znów schodziliśmy z boiska w glorii zwycięzców.

LKS UNIA II TURZA – LKS CHAŁUPKI 4:2 (3:0)

1-0  Piotr Sitek 7′ (asysta Krzysztof Tanżyna)
2-0  Krzysztof Tanżyna 29′ (asysta Szymon Plewka)
3-0  Konrad Powała 38′ (głową – asysta Piotr Macura)
4-0  Szymon Plewka 48′ (asysta Piotr Macura)
4-1  Marek Korytowski 79′
4-2  Daniel Chorzępa 90′

Sędziowali: Stanisław Wieczorek (główny), Grzegorz Gajda, Wacław Błaszczok (asystenci)