Jesteś tutaj
Strona główna > III liga > Józef Dankowski poprowadzi Unię

Józef Dankowski poprowadzi Unię

Nowym trenerem naszego III-ligowego zespołu został 57-letni Józef Dankowski, który w poprzednim sezonie prowadził rezerwy Górnika Zabrze. Z tym klubem był również związany jako piłkarz,  zdobył z nim cztery razy mistrzostwo Polski, co w efekcie zaowocowało powołaniem do reprezentacji, gdzie zagrał trzy spotkania. W swojej piłkarskiej przygodzie reprezentował też barwy Hetmana Zamość, Polonii Warszawa i Stali Stalowa Wola.

Karierę kończył w Concordii Knurów, gdzie rozpoczął też pracę trenerską. Wtedy właśnie po raz pierwszy doszło do „spotkania” naszego nowego trenera z Unią, gdyż 8 października 1995 roku nasz zespół grał z rezerwami Concordii prowadzonymi przez Waldemara Waleszczyka w rybnickiej A klasie, a trenerowi Dankowskiemu, obecnemu na tym meczu, szczególnie w oko wpadł Dariusz Pawłowski, który niebawem przeniósł się jednak nie do Knurowa, a do grającego wtedy w II lidze Górnika Pszów.

Potem trener Dankowski przez długie lata pracował w Górniku Zabrze, z przerwami na prowadzenie GKS-u Bełchatów, Piasta Gliwice, GKS-u Katowice czy niedalekiej Przyszłości Rogów. Od 2010 roku ponownie związał się z Górnikiem, będąc tam m.in. w sezonie 2014/2015 trenerem pierwszego zespołu. Wraz z trenerem Dankowskim do sztabu szkoleniowego Unii dołączył też Marek Kostrzewa, który będzie asystentem głównego szkoleniowca.

Jak widać przyszedł do nas duet trenerów z ogromnym doświadczeniem i mamy nadzieję, że wydobędą z naszych zawodników wszystko to co najlepsze. Życzymy trenerowi Dankowskiemu samych sukcesów w pracy w naszym klubie i jak najszybszego wyciągnięcia Unii z dolnych rejonów III-ligowej tabeli.

One thought on “Józef Dankowski poprowadzi Unię

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top