Drugie zwycięstwo rezerw

Po niedzielnej wygranej z rezerwami Gaszowic, również wczoraj nasz drugi zespół seniorów odniósł zwycięstwo pokonując na wyjeździe Zawadę Książęcą 3:1. Dzięki tej wygranej unici dalej zasiadają w fotelu lidera mając na koncie komplet punktów i wyprzedzając lepszym bilansem bramkowym zespoły z LysekStudziennej. Zwycięstwo to jest tym cenniejsze, że zostało odniesione w składzie prawie A-klasowym, a na boisku pojawiło się aż czterech 16-latków. Choć pierwsza bramka padła dopiero w 42 minucie, to od początku turzanie kontrolowali przebieg gry.

Dyrygowani przez doświadczonego bramkarza Piotra Pasia w defensywie nie dopuszczali gospodarzy w pobliże swojej świątyni, a w ataku konstruowali ciekawe akcje, jednak nie kończyli ich strzałami.  Tuż przed przerwą wreszcie oddaliśmy kilka strzałów, a dwa z nich znalazły drogę do siatki. Najpierw ładnym technicznym uderzeniem popisał się Piotr Sitek, który z narożnika pola karnego strzelił obok golkipera Zgody, a minutę później strzałem z 20 metrów zaskoczył nie najlepiej interweniującego bramkarza gospodarzy Szymon Plewka.

W drugiej połowie na 3:0 podwyższył będący w świetnej formie Sitek, który po akcji Przemysława PawliczkaWojciechem Konopkiem z najbliższej odległości dopełnił formalności strzelając do pustej bramki. Gospodarze próbowali się odgryzać, zdobyli nawet dwie bramki, ale w obu przypadkach strzelcy znajdowali się na spalonym, stąd dalej turzanie pewnie prowadzili. Dopiero w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry udało się gospodarzom strzelić honorowego gola, po dobrej akcji prawym skrzydłem i wycofaniu piłki na 10 metr celnym uderzeniem popisał się Paweł Czogalla.

W niedzielę czeka unitów pojedynek z Górnikiem Pszów, który w dwóch meczach zgromadził na swoim koncie 4 punkty i zajmuje w tabeli raciborskiej A klasy 4 miejsce.

LKS ZGODA ZAWADA KSIĄŻĘCA – LKS UNIA II TURZA 1:3 (0:2)

0-1  Piotr Sitek 42′. asysta Przemysław Pawliczek
0-2  Szymon Plewka 43′ asysta Piotr Sitek
0-3  Piotr Sitek 75′ asysta Wojciech Konopek
1-3  Paweł Czogalla 89′

Sędziowali: Andrzej Knura (główny), Zdzisław Matysiak, Tomasz Figurniak (asystenci)