Pewne zwycięstwo rezerw

W pierwszym meczu nowego sezonu nasz drugi zespół seniorów pokonał rezerwy Dębu Gaszowice 5:1 i zważając na przebieg spotkania jest to najmniejszy wymiar kary dla naszych rywali. Gdyby turzanie wykorzystali tylko połowę ze swoich stuprocentowych okazji wynik byłby dwucyfrowy. Niewątpliwie bohaterem pierwszej połowy był młodziutki bramkarz Dębu Mateusz Mrozek. W 13 minucie 17 -letni golkiper w kapitalny sposób obronił uderzenie z 7 metrów Piotra Macury, a w 19 minucie nie dał się pokonać z rzutu karnego Jonatanowi Dominowi.

Dziesięć minut później w tylko sobie wiadomy sposób obronił strzał z 3 metrów Macury, a w 40 minucie wyszedł obronną ręką z sytuacji sam na sam z Piotrem Sitkiem. W tej części gry dwukrotnie pomagali mu też obrońcy, którzy najpierw wybili z bramki główkę Szymona Plewki, a w doliczonym czasie gry także strzał Tomasza Okraszewskiego. Wtedy już prowadziliśmy 1:0, bo w 43 minucie po akcji Okraszewski – Macura, trafił z bliska głową Domin.

Goście z rzadka atakowali, ale dwa razy mogli skarcić naszą defensywę, jednak najpierw Artur Sapek trafił głową w słupek, a w 38 minucie z bliska spudłował Dawid Wojaczek. Druga połowa zaczęła się podobnie jak pierwsza od skomasowanych ataków unitów. Tuż po wznowieniu gry sam przed Mrozkiem znalazł się Sitek, ale jego uderzenie sparował nogami na rzut rożny golkiper Gaszowic. Po kolejnych trzech minutach w sukurs przyszła mu poprzeczka, kiedy to po dośrodkowaniu Tomasza Pogody główkował Sitek.

W 57 minucie Mrozek wygrał pojedynek jeden na jednego z Macurą, ale w następnej akcji był bezradny po strzale Sitka, obsłużonego świetnym podaniem przez Domina. W 64 min. najlepszy w naszym zespole Przemysław Pawliczek trafił bezpośrednio z rzutu rożnego w poprzeczkę, a minutę później faulowany w polu karnym był po raz drugi w tym meczu Domin. Tym razem do piłki ustawionej na 11 metrze od bramki podszedł Pawliczek i piłka odbiwszy się od słupka wpadła do siatki. Dwie minuty później Macura trafił z ostrego kąta w słupek gaszowickiej bramki, a w kolejnej akcji obrońcy zdążyli wybić piłkę zmierzającą do bramki po zbyt słabej „podcince” Domina.

W 72 minucie jedna z nielicznych kontr gości zakończyła się bramką, a zdobył ją wprowadzony w przerwie na boisko Krzysztof Tomaszewski, który wykorzystał sytuację sam na sam z Mateuszem Szczotokiem. W 76 minucie bramkę mógł zdobyć po akcji Macury Patryk Kocur, ale na linii jego strzału stanął Piotr Berger i wybił piłkę na rzut rożny. W 82 minucie powinno być 4:1, ale Pawliczek najpierw trafił z bliska w słupek, a dobitka do pustej bramki była niecelna. Nasz kapitan zrehabilitował się cztery minuty później, kiedy po akcji Sławomira Szkontera trafił z woleja z 14 metra oraz w 88 minucie kiedy posłał kapitalne podanie z głębi pola do Macury, który strzałem głową przelobował wychodzącego z bramki Mrozka.

To efektowne zwycięstwo pozwoliło naszemu zespołowi zasiąść w fotelu lidera i oby tak było jak najdłużej. We wtorek czeka naszą drużynę wyjazdowy mecz z Zawadą Książęcą, która wczoraj pokonała 3:2 na wyjeździe faworyzowanych Czarnych Gorzyce, wykazując się niesamowitą końcówką, gdyż jeszcze w 80 minucie przegrywali 0:2.

LKS UNIA II TURZA – GKS DĄB II GASZOWICE 5:1 (1:0)

1-0  Jonatan Domin 43′ (głową) asysta Piotr Macura
2-0  Piotr Sitek 58′. asysta Jonatan Domin
3-0  Przemysław Pawliczek 66′ (rzut karny)
3-1  Krzysztof Tomaszewski 72′
4-1  Przemysław Pawliczek 86′ asysta Sławomir Szkonter
5-1  Piotr Macura 88′ asysta Przemysław Pawliczek

Sędziowali: Robert Wala (główny), Bartosz Ochyj, Kamil Jureczko (asystenci)