Jesteś tutaj
Strona główna > III liga > W sobotę gramy z liderem

W sobotę gramy z liderem

Po inauguracyjnej porażce na własnym boisku z Polkowicami, tym razem czeka nasz zespół wyjazdowy pojedynek z liderującą po pierwszej kolejce Stalą Brzeg. Nasi rywale rozgromili na swoim stadionie Ślęzę Wrocław 6:0 i patrzą na wszystkich z góry tabeli. Zdajemy sobie sprawę, że to dopiero początek ligowych zmagań, przed rokiem to Unia przewodziła ligowej stawce na początku rozgrywek, a później z wielkimi kłopotami utrzymała się w lidze. Nowy sezon zaczęliśmy od wspomnianej porażki z Polkowicami, ale gra unitów w drugiej połowie mogła się podobać i liczymy, że w Brzegu turzanie zagrają jeszcze lepiej.

W minionym sezonie oba mecze pomiędzy tymi drużynami przyniosły sporo emocji, jesienią w Brzegu ulegliśmy 2:3, a spotkanie rewanżowe w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu na pewno zapisze się w historii naszego klubu. Był to jeden z bardziej emocjonujących meczów nie tylko w ubiegłych rozgrywkach, ale w całej historii Unii Turza. Przypomnijmy, że przegrywaliśmy 0:2, potem 1:3 i 2:4, by ostatecznie zremisować 4:4, co wobec nie przystąpienia do rozgrywek Polonii Bytom, dało nam utrzymanie w III lidze. Mamy nadzieję, że nasz „odnowiony” zespół nawiąże do tradycji i  „postawi” się sobotniemu rywalowi.

Zespół Stali opuściło latem kilku zawodników, m.in. Krzysztof Gancarczyk, Łukasz Żegleń czy Patryk Sowiński, ale do kadry dołączyli młodzi, ale już ograni w wyższych ligach Bartłomiej Kolanko (Odra Opole, Ruch Zdzieszowice), Dawid Pożarycki (MKS Oława, Foto-Higiena Gać), Jakub Żmuda (Polonia Bytom , Ruch II Chorzów) czy Dominik Bronisławski (Raków Częstochowa, Górnik Wałbrzych).  Kolanko i Bronisławski już w swoim ligowym debiucie zdobyli gole dla Stali, więc widać, że udanie wkomponowali się w zespół prowadzony przez trenera Krystiana Pikausa.

W naszym zespole nie zagra w sobotę kontuzjowany od dłuższego czasu Paweł Staniczek, którego powrót na boisko niestety się opóźnia, reszta zawodników jest gotowa do gry i wierzymy, że osiemnastka, która wsiądzie w sobotę do autokaru ze sporym zaangażowaniem powalczy o cenne ligowe punkty. Pierwszy gwizdek arbitra Huberta Sarżyńskiego o godz.17.00. Zapraszamy naszych najwierniejszych kibiców do odwiedzenia stadionu w Brzegu i głośny doping.

9 thoughts on “W sobotę gramy z liderem

  1. Stal Autor: Stal 13.08.2017 06:58 Lista aktualności Stal – Unia Turza Śl. 2:0 Stal – Unia Turza Śl. 2:0 W drugiej kolejce III Ligi, nasza drużyna pewnie pokonała Unię Turza Śląska 2:0. Gole w tym meczu zdobyli Lipiński oraz Nowacki. Skromna wygrana nie odzwierciedla przebiegu tego meczu w którym goście nie mieli nic do powiedzenia a gdybyśmy wykorzystali chociaż połowę sytuacji jakie sobie stworzyliśmy do przerwy powinno być już co najmniej 4:0. (http://stalbrzeg.futbolowo.pl)

    1. gdyby Bolt nie upadł toby Jamajka miała……gdyby Majka wygrał w Bukowinie to wygrałby cały…… w sporcie [ i nie tylko ] takie gdybanie nie ma sensu- oczywiście świadczy o dominacji ale jednocześnie ukazuje słabości w postaci nie wykorzystanych sytuacji – konkludując Brzeg był drużyną lepszą i wygrał zasłużenie dobrze że skończyło się na 2-0

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top