Jesteś tutaj
Strona główna > III liga > Sezon czas zacząć

Sezon czas zacząć

Już jutro nasi zawodnicy wybiegną na boisko, by rozegrać pierwszy mecz nowego sezonu. Przy Bogumińskiej gościć będziemy KS Polkowice, czwarty zespół poprzednich rozgrywek i drugi najlepszy w rundzie wiosennej. Rywalizacja Unii ze swoim jutrzejszym rywalem w minionym sezonie była wyrównana, oba mecze zakończyły się zwycięstwami gospodarzy 2:0, a wiosną to Unia po golach Jonatana Domina i Dawida Hanzela odniosła dwubramkowe zwycięstwo.

W zespole z Polkowic nie zaszły zbyt wielkie zmiany, ale trzeba zwrócić uwagę na brak długoletniego kapitana Dawida Wacławczyka, a przede wszystkim Michała Bednarskiego, który wiosną zdobył 13 bramek i powrócił do Chrobrego Głogów. Na plus trzeba zaliczyć powroty młodych, ale już doświadczonych Piotra Azikiewicza i Mateusza Magdziaka, którzy w rundzie wiosennej grali odpowiednio w Kotwicy Kołobrzeg i rezerwach Lecha Poznań.

Za to w Unii mamy prawdziwe trzęsienie ziemi, działacze musieli przeprowadzić aż 11 transferów, wliczając w to nowe wypożyczenia Dawida Pawlusińskiego z Cracovii i Pawła Polaka z ROW-u Rybnik oraz transfer definitywny Krystiana Dudały z Zagłębia Sosnowiec. Ośmiu nowych zawodników to bramkarze Piotr Paś i Mateusz Szczotok, obrońcy Mateusz Krzyżok i Konrad Powała, pomocnicy Tomasz Okraszewski, Bartłomiej Setlak i Sławomir Musiolik oraz napastnik Marek Gładkowski.

Dość powiedzieć, że z kadry która pojechała przed rokiem do Polkowic pozostało tylko siedmiu zawodników, przy czym jutro na pewno nie zagra Paweł Staniczek, który w pierwszym sparingu z Ruchem Chorzów doznał kontuzji i dopiero w przyszłym tygodniu ma powrócić do pełnego treningu. Z klubu odeszły dwie ikony ostatnich „tłustych” lat, kapitan Bartłomiej Sikorski i najlepszy strzelec ostatniego pięciolecia Paweł Kulczyk, którzy zasilili beniaminków IV ligi MKP Odrę Centrum WodzisławGKS Dąb Gaszowice.

Jak te zmiany wpłyną na jakość gry Unii zobaczymy w najbliższym czasie, ale trzeba zauważyć, że trener Piotr Hauder ma bardzo przyjemny ból głowy, bo praktycznie na każdej pozycji ma dwóch równorzędnych kandydatów do gry, choć przydałby mu się z pewnością jeszcze jeden defensywny gracz. Warto byłoby dobrze zacząć nowy sezon, by od początku uniknąć nerwówki. Najważniejsze by wszyscy wierzyli w dobry wynik, w swoje umiejętności, bo jak wszyscy wiemy „głowa” w piłce odgrywa niebagatelną rolę. Zapraszamy naszych kibiców do odwiedzenia stadionu przy Bogumińskiej i prosimy o gorący doping dla naszych zawodników. Pierwszy gwizdek arbitra z Opola Bartosza Owsianego o godz.17.00

4 thoughts on “Sezon czas zacząć

  1. Stal Autor: Stal 13.08.2017 06:58 Lista aktualności Stal – Unia Turza Śl. 2:0 Stal – Unia Turza Śl. 2:0 W drugiej kolejce III Ligi, nasza drużyna pewnie pokonała Unię Turza Śląska 2:0. Gole w tym meczu zdobyli Lipiński oraz Nowacki. Skromna wygrana nie odzwierciedla przebiegu tego meczu w którym goście nie mieli nic do powiedzenia a gdybyśmy wykorzystali chociaż połowę sytuacji jakie sobie stworzyliśmy do przerwy powinno być już co najmniej 4:0. (http://stalbrzeg.futbolowo.pl)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top