Zwycięstwo w ostatnim sparingu

Unia Turza pokonała w piątek na boisku w Czyżowicach rezerwy GKS-u Tychy 3:1. Licznie zgromadzona publiczność zobaczyła ciekawy, szybki mecz, który w końcowej fazie na swoją korzyść rozstrzygnęli podopieczni trenera Piotra Haudera.

W pierwszej połowie turzanie grali dobrze, ale nie potrafili przebić się przez zasieki obronne tyszan, a dośrodkowania po oskrzydlających akcjach Piotra Szymiczka czy Mateusza Krzyżoka nie znajdowały adresatów. Za to nasi rywale wyprowadzili dwie groźne kontry, a ta pierwsza zakończyła się stratą gola przez unitów. Prostopadłe zagranie z głębi pola zaskoczyło naszych stoperów i niespełna 18-letni Konrad Pipia minął w pełnym biegu Piotra Pasia i strzałem do pustej bramki zapewnił gościom prowadzenie.

W 22 minucie sytuacja się powtórzyła, ale tym razem z lepszym dla nas końcem, bo strzał napastnika GKS-u był minimalnie niecelny. Do końca pierwszej części gry obie drużyny toczyły wyrównany pojedynek, ale miały kłopot z wypracowaniem sobie dobrych sytuacji strzeleckich. Tuż po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę unici stworzyli sobie dwie znakomite sytuacje bramkowe, niestety ani Dariusz Pawlusiński, ani debiutujący w Unii Marek Gładkowski nie zdołali umieścić futbolówki w tyskiej bramce.

Ta sztuka udało się dopiero w 67 minucie, a w głównych rolach wystąpili Paweł Polak i Dariusz Pawlusiński, którzy sprytnie rozegrali rzut rożny, pierwszy strzał „Plastika” sparował na poprzeczkę golkiper GKS-u, ale wobec poprawki Darka był już bezradny. Widać było gołym okiem, że turzanie zaczynają coraz bardziej dominować, w ostatnich 20 minut trener Hauder spróbował grać dwoma napastnikami i można powiedzieć, że wyglądało to całkiem nieźle, a w dodatku dwójkowa akcja Hanzela z Gładkowskim przyniosła nam drugiego gola.

Goście starali się odgryzać, ale dwie świetne interwencje zaliczył pozyskany z Przyszłości Rogów niespełna 18-letni Mateusz Szczotok. W ostatniej akcji meczu zwycięstwo Unii przypieczętował Polak, który po akcji Jonatana Domina nie miał problemów z trafieniem do pustej bramki. Tym spotkaniem nasi piłkarze zakończyli sezon przygotowawczy, a już w najbliższą niedzielę rozpoczynamy meczem z Polkowicami nowy, drugi III-ligowy sezon.

LKS UNIA TURZA – TYSKI SPORT II S.A. 3:1 (0:1)

0 – 1  Konrad Pipia 16′
1 – 1  Dariusz Pawlusiński 67′
2 – 1  Marek Gładkowski 87′
3 – 1  Paweł Polak 90′ (asysta Jonatan Domin)

Sędziował: Adrian Markiewicz
Widzów: 100

Skład Unii: Piotr Paś (60` Mateusz Szczotok) – Piotr Szymiczek (46` Jan Chlebik), Kamil Kuczok (46` Krystian Dudała), zawodnik testowany, Mateusz Krzyżok (46` Dawid Pawlusiński) – Piotr Glenc (46` Jonatan Domin), Bartłomiej Setlak (61` Marcin Zarychta, 71` Dawid Hanzel), Marcin Zarychta (46` zawodnik testowany), Sławomir Musiolik (46` Dariusz Pawlusiński) – Tomasz Okraszewski (46` Paweł Polak), Dawid Hanzel (46` Marek Gładkowski)
Trener: Piotr Hauder