Unia remisuje z Bełkiem

W swoim przedostatnim meczu kontrolnym w letniej przerwie w rozgrywkach Unia Turza zremisowała na wyjeździe z KS Decor Bełk 2:2. Oba gole dla gospodarzy zdobył Piotr Bysiec, dla Unii zaś jedna bramka padła po strzale samobójczym Dawida Grabca, a wyrównał z rzutu karnego Dawid Hanzel. Spotkanie prowadzone było w dość szybkim tempie, gospodarze nastawili się na kontry i kilka z nich było zabójczych. Już w 10 minucie właśnie jedna z nich przyniosła prowadzenie naszemu rywalowi. Unici wykonywali rzut rożny, piłkę do przodu ekspediowali defensorzy Decoru, trochę pomogło im zagranie ręką faulowanego Damiana Olczaka, po którym w sytuacji sam na sam z Marcinem Musiołem stanął Bysiec.

Pierwszy strzał napastnika gospodarzy odbił nogami nasz bramkarz, ale po chwili „poprawka” snajpera Bełku była już skuteczna. W 15 minucie mogło być 2:0, ale po długim zagraniu z obrony, Olczak ubiegł Musioła, ale jego próba lobu była jednak niecelna. W 22 minucie po kolejnej kontrze po raz drugi na listę strzelców wpisał się Bysiec, tym razem pomogło mu gapiostwo asystenta, który nie zauważył wyraźnego spalonego napastnika Decoru. Oburzony postawą arbitrów trener Piotr Hauder mocno zareagował na ich postawę w trakcie przerwy na uzupełnienie płynów, i kiedy zawodnicy wrócili na boisko, to od razu unici zdobyli kontaktowego gola.

Uderzenie z rzutu wolnego Tomasza Okraszewskiego niefortunnie do własnej bramki skierował wspomniany Grabiec i turzanie jeszcze mocniej zaatakowali. Niestety każda strata piłki kończyła się sporym zagrożeniem pod naszą bramką, na szczęście poprawiliśmy grę obronną i zawodnicy Decoru, jak się później okazało, więcej goli w tym meczu już nie zdobyli. W 37 minucie wyrównać mógł Krystian Dudała, ale jego strzał z woleja obronił bramkarz gospodarzy. Druga połowa zaczęła się od błędu testowanego przez Unię defensywnego pomocnika, ale dobrze w bramce interweniował Piotr Paś, który efektowną paradą zatrzymał strzelającego z 16 metra Byśca.

Kilka minut później prowadzenie mógł podwyższyć doświadczony Łukasz Żyrkowski, ale znów dobrze spisał się Paś. Nasz bramkarz w 62 min. jeszcze raz zatrzymał strzelającego głową Byśca i potem wreszcie do głosu doszli unici. Dobrą zmianę dał próbowany w tym meczu na prawej pomocy Piotr Glenc, który najpierw wypracował dwie znakomite okazje Hanzelowi, niestety nasz napastnik dwa razy głową nie trafił w światło bramki, a potem wywalczył rzut karny, który już pewnie na bramkę zamienił snajper wyborowy Unii. W ostatniej akcji spotkania o naszym zwycięstwie mógł przesądzić Jonatan Domin, ale jego strzał prawą nogą z 16 metrów poszybował minimalnie nad poprzeczką. W piątek zagramy ostatni w letniej przerwie mecz sparingowy, a naszym rywalem będzie drugi zespół GKS-u Tychy.

KS DECOR BEŁK – LKS UNIA TURZA 2:2 (2:1)

1 – 0  Piotr Bysiec 10′
2 – 0  Piotr Bysiec 22′
2 – 1  Dawid Grabiec 24′ (samobójcza) asysta Tomasz Okraszewski
2 – 2  Dawid Hanzel 77′ (rzut karny)

Sędziował: Mateusz Konieczny
Widzów: 50

Skład Unii: Marcin Musioł (46` Piotr Paś) – Piotr Szymiczek, Krystian Dudała (69` zawodnik testowany), zawodnik testowany (46` Kamil Kuczok), Mateusz Krzyżok (66` Dawid Pawlusiński, 82` Przemysław Pawliczek) – Jonatan Domin (46` Piotr Glenc), Marcin Zarychta (46` zawodnik testowany), zawodnik testowany (69` Marcin Zarychta), Dawid Pawlusiński (46` Sławomir Musiolik) – Tomasz Okraszewski (46` Paweł Polak), Dawid Hanzel (82` Jonatan Domin)
Trener: Piotr Hauder

8 thoughts on “Unia remisuje z Bełkiem

1. A Pan „2kibic” to chyba kibicuje innej drużynie, a nie Uni Turza Śląska. Na mecze Uni pewnie Pan nie chodzi, bo po co jak wg Pana za rok 4 liga. Pan to potrafi podbudować zespół !

2. co jakiś czas pojawia się jakiś pajac który tylko potrafi dołować – won z trollami- takich jak 2 kibic tu nie potrzebujemy niech swoimi wpisami ”kibicują ” np. no nie wiem Odrze Wodzisław czy Swornicy Czarnowąsy

3. Ja bym nikogo nie krytykował ale jak widać nasza obrona jest ewidentnie do dupy sparing ten spokojnie mogliśmy przegrać nie ma obrony nadal a to w lidze zaraz wyjdzie nieubłaganie w czym widzę poprawę na lepsze to zaczęto grać na napadziora bo w lidze poprzedniej 90% sytuacji sam sobie wypracował ale za nie nagrywanie na niego obwiniam w większej mierze Pelego ale jego już nie ma.Może teraz nowy rozgrywający pomocnik zacznie dostrzegać napastników i więcej grać na nich a nie jak jego poprzednik gral do boków i obrony co wielokrotnie wstrzymywalo akcje tak nie może byc trener widać tego nie widział bo taki system gry był praktycznie na każdym meczu ale jak mówią jaki trener taka dryzyna. Zobaczymy jakie swoje nowe ” taktyki” zastosuja. ja wierzę w drużynę że,jakoś dają radę bo potencjał maja, a 4 liga jak będzie to będziemy mogli wszyscy za to podziękować 2 trenerkom bo jak tak dalej będą macic w skladzie to spadek jest pewny.Ja wierzę w zawodnikow, że zaczną na boisku wprowadzać coś od siebie a nie cały czas opierac się na słowach trenerkow.A Panu prezesowi Rekowi życzę wytrwałości i postawienie jakiegoś ultimatum co do prowadzenia drużyny trenerom a nie tylko,że walczymy o utrzymanie bo będzie powtórka z tamtego sezonu a wtedy to 4 liga będzie na 200%.Zawodnikom życzę jak najmniej kontuzji i niepotrzebnych kartek.

1. Odczep się pan Hold od obrony bo najpierw trzeba być piłkarzem i trenerem żeby mieć pojęcie o piłce a nie siedzieć na du… i pisać komentarze

4. Panie A to tyle straconych bramek puścili kibice chyba jak nie obrona po tym Pana stwierdzeniu widać jakie masz pojęcie o piłce a jak ja grałem w piłkę to pan chyba pytał co to jest?A pan nie siedzi na dupie jak pisze komentarze?