Dwa mecze – dwie porażki 1:2

W sobotę Unia rozegrała dwa mecze sparingowe, przed południem uległa beniaminkowi IV ligi MKP Odra Centrum Wodzisław 1:2, a popołudniu w takich samych rozmiarach przegrała z Płomieniem Połomia. Oba spotkania miały identyczny przebieg, nasi rywale dość szybko obejmowali prowadzenie, unici jeszcze przed przerwą doprowadzali do wyrównania, by w końcówkach meczów tracić decydujące trafienia.

W spotkaniu z Odrą grał teoretycznie pierwszy zespół, za wyjątkiem kontuzjowanych w czwartek Dawida Hanzela i Pawła Staniczka oraz chorego Szymona Gałeckiego, ale pojawiło się też pięciu testowanych zawodników, którym pod nieobecność trenera Piotra Haudera przyglądał się jego asystent Mateusz Galikowski. Grali też zawodnicy którzy już są bardzo blisko przejścia do Unii, w ich przypadku czekamy tylko na powrót prezesa Zenona Reka z urlopu i wtedy sfinalizujemy cztery transfery.

Przedpołudniowy mecz toczył się w niezłym tempie, oba zespoły starały się grać ofensywnie i przeprowadziły kilka groźnych akcji. Te jednak nie zakończyły się bramkami, które padły po stałych fragmentach gry. Najpierw w 17 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mateusza Sitnika ( w nowym sezonie grał będzie w Odrze) w zamieszaniu podbramkowym największym sprytem wykazał się Krzysztof Cerkowniak, który z bliska wpakował piłkę do bramki. Unia wyrównała w 30 minucie, tym razem z rzutu rożnego dośrodkował Dariusz Pawlusiński, a najwyżej wyskoczył testowany przez Unię stoper i głową umieścił futbolówkę w siatce.

Przed przerwą Odra miała jeszcze dwie świetne okazje na objęcie ponownego prowadzenia, ale Cerkowniak mając przed sobą pustą bramkę fatalnie spudłował, a później jeden z napastników Odry strzelał zbyt słabo i Marcin Musioł poradził sobie z tym uderzeniem. W drugiej połowie tempo gry nieco siadło, a do momentu straty gola na uwagę zasługiwała tylko indywidualna akcja Łukasza Reinharda, który przedarł się w pole karne, ale jego strzał poszybował obok bramki.

W 72 minucie po kolejnym rzucie rożnym i dośrodkowaniu Bartłomieja Sikorskiego ( podobnie jak Sitnik grał będzie w Odrze) niepewnie zachował się w bramce testowany golkiper, piłka trafiła w nogę drugiego z testowanych stoperów i wpadła do naszej bramki. Po upływie dwóch minut młodziutki bramkarz Unii naprawił swój błąd, kiedy w efektownym stylu obronił „główkę” jednego z wodzisławian. Turzanie chcieli doprowadzić do remisu, ale ich akcje zatrzymywały się na zwykle 20 metrze od bramki Odry, czasem wodzisławianie ratowali się faulami, ale dwa rzuty wolne wykonywane przez Dawida Pawlusińskiego nie znalazły drogi do bramki.

MKP ODRA CENTRUM WODZISŁAW – LKS UNIA TURZA 2:1 (1:1)

1 – 0  Krzysztof Cerkowniak 17′
1 – 1   zawodnik testowany 30′ (głową, asysta Dariusz Pawlusiński)
2 – 1  zawodnik testowany 72′ (samobójcza, asysta Bartłomiej Sikorski)

Sędziowali: Mateusz Piszczelok (główny), Łukasz Sytnik, Bartosz Ochyj (asystenci)
Widzów: 50

Skład Unii: Marcin Musioł – Piotr Glenc, Dariusz Pawlusiński, Kamil Kuczok, Marcin Zarychta i sześciu zawodników testowanych
W drugiej połowie grali: Jonatan Domin, Piotr Szymiczek, Jan Chlebik, Dawid Pawlusiński, Krystian Dudała i dwóch zawodników testowanych
Trener: Mateusz Galikowski

Po południu czekał Unię drugi mecz sparingowy, tym razem na boisku w Połomii podejmowaliśmy miejscowy Płomień. W naszym zespole grali głównie zawodnicy z A klasowych rezerw, choć trenerzy Piotr Hauder i Mateusz Galikowski desygnowali do gry również kilku kadrowiczów, którzy mniej grali w porannym spotkaniu.

Drużyna gospodarzy po awansie do klasy okręgowej jeszcze wzmocniła skład i była faworytem tego sparingu. Unitom dał się we znaki szczególnie Paweł Szczeciński, który już w 11 min. wywalczył dla swojego zespołu rzut karny, ale debiutujący w bramce Unii Piotr Paś obronił strzał Łukasza Matuszka. Potem mogła skarcić rywala Unia, ale po długim podaniu Przemysława Pawliczka i niepewnej interwencji Łukasza Tecława do pustej bramki strzelał jeden z testowanych zawodników, ale niestety nie trafił w jej światło.

Gospodarze starali się grać kombinacyjnie i po jednej z takich akcji wyszli na prowadzenie. Z lewej strony idealnie w pole karne dośrodkował dobrze nam znany Adam Ucher ( w naszych barwach rozegrał 53 mecze) a cała akcję zamknął na „długim” słupku Szczeciński i głową skierował piłkę do bramki. W 35 minucie swoje firmowe zagranie zademonstrował Pawliczek, który z rzutu wolnego z ponad 20 metrów wymiótł pajęczynę w „okienku” bramki Płomienia.

Druga połowa, podobnie jak w meczu z Odrą, nie toczyła się już w tak szybkim tempie, ale wpływ na to miały głównie zmiany, jakich obaj trenerzy dokonywali w trakcie drugich 45 minut. Inicjatywę posiadali gospodarze, ale dobrze grała nasza defensywa z Krzysztofem Tanżyną na czele. Nasz doświadczony stoper m.in. przerwał kilka groźnych akcji oraz zablokował dwa niebezpieczne uderzenia z dystansu Grzegorza Świentego i Dawida Łyżwy.

80 minucie był jednak, podobnie jak jego koledzy, bezradny wobec indywidualnej akcji Konrada Cieślaka, który przedarł się lewą stroną boiska i o dziwo prawą nogą posłał piłkę obok próbującego interweniować naszego testowanego bramkarza. Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie i Unia po raz drugi w tym dniu schodziła z boiska z wynikiem 1:2.

KS PŁOMIEŃ POŁOMIA – LKS UNIA TURZA 2:1 (1:1)

1 – 0  Paweł Szczeciński 28′ (głową, asysta Adam Ucher)
1 – 1  Przemysław Pawliczek 35′ (rzut wolny)
2 – 1  Konrad Cieślak 80′

Sędziowie: Magdalena Figura, Marcin Knopek, Marcin Bugajski
Widzów: 50

KS PŁOMIEŃ POŁOMIA: Łukasz Tecław – Daniel Wawrziczek, Dawid Łyżwa, Daniel Lubszczyk, Adam Ucher – Paweł Szczeciński, Marcin Plura, Karol Szypuła, Przemysław Swoboda – Łukasz Matuszek, Tomasz Siegmund.
Ponadto grali: Adrian Henkel, Michał Sitko, Artur Kuczka, Arkadiusz Kindalski, Marcin Piechaczek, Konrad Cieślak, Grzegorz Świenty, Paweł Wita, Marcin Prusakowski
Trener: Mirosław Szwarga

LKS UNIA TURZA: Piotr Paś – Jan Chlebik, Krystian Dudała, Sławomir Szkonter, Piotr Szymiczek – Dawid Skrzyszowski, Przemysław Pawliczek, Piotr Sitek, Dawid Pawlusiński – Piotr Macura, zawodnik testowany
Ponadto grali: Mirosław Pawlusiński, Wojciech Konopek, Krzysztof Tanżyna, Patryk Kocur, Tomasz Pogoda i czterech zawodników testowanych
Trener: Wojciech Hetmaniok

3 thoughts on “Dwa mecze – dwie porażki 1:2

1. Skąd Kibicu Unii wiesz czy znowu Unia będzie walczyć o utrzymanie?Mogę się zgodzić koszty utrzymania klubu w 3 lidze są duże.Wierzę w lepsze wyniki sportowe w nowym sezonie