Jesteś tutaj
Strona główna > III liga > W poniedziałek ruszają przygotowania

W poniedziałek ruszają przygotowania

Poniedziałkowym treningiem na własnym obiekcie przygotowania do nowego sezonu rozpocznie nasz pierwszy zespół seniorów. Pierwotnie trenerzy Piotr Hauder i Mateusz Galikowski mieli w planie w tym dniu przeprowadzenie testów wydolnościowo- szybkościowych, ale ostatecznie zostaną one wykonane nieco później, kiedy będzie już w większym wymiarze ustalona kadra na nowy sezon.

Z zespołu, który zdołał utrzymać się w III lidze kilku zawodników nie będzie już grało w naszej drużynie, Łukasz Czajka po skończeniu wypożyczenia powrócił do Górnika Zabrze, Patrykiem Dudzińskim interesują się Zameczek Czernica i Iskra Pszczyna, a Dawid Mikołajec i Dawid Fugiel zrezygnowali z gry w Unii ze względów osobistych.

Niejasna jest przyszłość Pawła Polaka, który po powrocie do ROW-u Rybnik nie zyskał uznania trenera Piotra Piekarczyka i być może „powróci” do Unii już na stałe. Wypożyczenia skończyły się też Szymonowi Gałeckiemu, Dawidowi Pawlusińskiemu oraz Krystianowi Dudale, ale Unia prowadzi rozmowy z macierzystymi klubami tych zawodników w sprawie dalszej ich gry w naszej drużynie.

Na pierwszych zajęciach pojawi się zapewne sporo chętnych do gry w Unii piłkarzy, z jednymi Prezes Zenon Rek prowadzi intensywne rozmowy, innych podsyłają aktywni w każdej przerwie w rozgrywkach menedżerowie, w dodatku z wypożyczeń wraca do nas aż 15 zawodników i kilku z nich będzie chciało przekonać trenera Haudera o swoich umiejętnościach.

Niestety ze względu na pucharowe obowiązki ROW-u Rybnik wypadł nam z kalendarza środowy sparing, więc pierwszy test dla formy naszych zawodników będzie w przyszłą sobotę, kiedy to przed południem zmierzymy się z beniaminkiem klasy okręgowej Płomieniem Połomia, a wieczorem z nowym IV-ligowcem Odrą Centrum Wodzisław.

7 thoughts on “W poniedziałek ruszają przygotowania

 1. Najważniejsze to dobrze wyselekcjonować i przygotować drużynę do sezonu. Krakanie tutaj wielu kibiców jest bez sensu. Myślę, że będziemy grali o jak najlepszy wynik końcowy w tabeli III ligi. Życzę drużynie UNI wielu sukcesów, a nam kibicom wielu emocji i wrażeń. Do zobaczenia na stadionie.

 2. Ja w zawodników wierzę ale w tych dwóch statystów trenerów nigdy nadają się natychmiast do wymiany !!! Za co im prezes płaci za nieudolstwo chyba? A cały Hauder chyba ślepy bo jak swoich błędów się nie widzi i nie daje sobie nic powiedzieć to jest po prostu katastrofa. Zarozumialec i tyle. Szkoda mi Pana Prezesa bo kasę wydaje a efekty niewidoczne

 3. hi guys.
  I came to Poland yesterday, but is it true that now the team is not complete and there are many players missing?
  I wanted to see the friendly against the ruch, but perhaps with all these absences will be really tough.
  what do you think..

  thanks

 4. Turza to wies zazdrosnikow. Jak sie cos w turzy zaczlo dziac to sie zaczly dogadywania po co 3 liga a czemu a tam to, przyklad rogow gral w 3 lidze tez dogadywania byly. Niech chlopcy graja w annalach klubowych czy polski sa zapisani oby grali jak najdluzej i wielki szacun wszystkim z zarzadu wlacznie z prezesem

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top