Jesteś tutaj
Strona główna > III liga > Unia zostaje w III lidze !

Unia zostaje w III lidze !

To co zapowiadano od dosyć dawna, wczoraj stało się faktem. Zdegradowana do III ligi Polonia Bytom nie przystąpi do rozgrywek na tym szczeblu, co spowodowało, że zajmująca w tabeli III ligi 15 miejsce Unia Turza pozostanie na następny sezon w tej klasie rozgrywkowej.

Cieszymy się z tego, iż nasz zespół będzie mógł dalej promować nasz region w międzywojewódzkich rozgrywkach. Liczymy na większy odzew ze strony okolicznych firm, które byłyby zainteresowane współpracą z naszym klubem.

Mamy nadzieję, że postawa naszych zawodników, szczególnie wiosną, może być dobrym argumentem dla pozyskania przyszłych sponsorów turskiej Unii, podobnie zresztą jak spora rzesza kibiców odwiedzających nasz kameralny stadion. Wierzymy, że przystąpimy do nowych rozgrywek dobrze przygotowani i powalczymy o coś więcej niż tylko utrzymanie. Początek przygotowań do nowego sezonu nastąpi 10 lipca.

7 thoughts on “Unia zostaje w III lidze !

  1. Jeżeli zostanie dalej trenerem ten nieudacznik Hauder wielki teoretyk swoich wymyślnych taktyk i wielki zarozumialec co on to nie umie to właśnie wyszło w tym sezonie,normalnie spuścił Unię ale prezentów już więcej nie bedzie!!! A co do tego chłopczyka Galikowskiego to wg mnie on nawet do trenowania trampkarzy się nie nadaje bierze kasę za zużywanie powietrza.Ja się pytam jak może trenować ktoś 3 ligę jak sam w niej nie grał ani wyzej.Panie prezesie nie daj się balamucic opiniami swoich doradcow z klubu,którzy nigdy nie grali w piłkę nożną.

  2. Myślę, że mimo wszystko drużyna UNI zasłużyła na pozostanie i grę w III lidze. Walka i gra do samego końca rozgrywek, zwycięstwo z Górnikiem w Zabrzu i doprowadzenie do remisu ze stanu 4 : 2 ze Stalą Brzeg dobitnie o tym świadczą. Ja osobiście bardzo się cieszę, że w nadchodzącym sezonie znów zagramy w III lidze. Drużyna ma potencjał i serce do walki. Nie zawsze szczęście było po naszej stronie, ale w końcu uśmiechnęło się do nas. Uszanujmy to i nie zmarnujmy tego, bo zostało wywalczone ogromnym wysiłkiem. Ja to doceniam i życzę drużynie i całemu sztabowi aby w nadchodzącym sezonie drużyna UNI ustabilizowała swoją pozycję w III lidze i nie musiała już grać pod taką presją jak to miało miejsce w zakończonym sezonie.

  3. Co ciekawe, z pomysłu pomału wycofuje się również Unia. – Nie było oficjalnych spotkań, były tylko zapytania. Powiedziałem, że jest to możliwe ale muszę sprawę przemyśleć. Nie rozmawialiśmy jednak bezpośrednio jako przedstawiciele klubów, to raczej inicjatywa osób trzecich. Nie zaprzeczyłem tej możliwości, ale też absolutnie jej nie potwierdziłem – ujawnia pytany o sprawę odsprzedania licencji na grę w III lidze bytomskiej Polonii prezes Unii Turza Śląska, Zenon Rek. – Braliśmy to pod uwagę, bo III liga to jednak spore koszty, jest bardziej wymagająca nie tylko sportowo, ale i finansowo. Wyjazdy do Zielonej Góry czy Kowar to zupełnie inna sprawa niż jeżdżenie w granicach województwa. Ale po tym, jak informacja ujrzała trochę światła dziennego odebrałem kilka telefonów i przybyło nam kilku sponsorów. Temat więc był, ale można powiedzieć, że już go nie ma. W powiecie wodzisławskim jesteśmy najwyżej w futbolowej hierarchii, a to dla nas prestiż. Kolejny sezon zapowiada się ciekawie i dziś mogę już oficjalnie mówić: Turza Śląska zagra w III lidze – deklaruje prezes Zenon Rek.

    Tak jak kiedyś pisałem Orzeł Babienica skonczył w A klasie przez 5 lat grał w 3 lidze a główny sponsor powiedział po co mi to,przez 5 lat grali o utrzymanie

  4. ten fragment to ze strony sportslaski.pl artykuł dotyczył ewentualnego połączenia Polonii Bytom i Unii a własciwie wykupieniu licencji od Unii

  5. Ty Kibic o co Ci właściwie chodzi cały czas cos Ci się nie podoba wychodzi z tego że Unia Turza kłuje Cię jak drzazga w dupie weż lepiej przerzuć się na sporty bardziej ekstremalne np. szachy i tam dziel się swoimi smutnymi komentarzami

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top