Rezerwy już w barażach

Po wczorajszym zwycięstwie 5:2 nad Rozwojem Bełsznica nasz drugi zespół seniorów zapewnił sobie udział w meczach barażowych o awans do klasy A.

Stało się tak również dzięki porażkom rywali którzy deptali unitom po piętach, Naprzód Krzyżkowice poległ 3:5 w meczu z Kornowacem, a rezerwy Przyszłości Rogów przegrały 1:2 z Owsiszczami. Mecze barażowe rozegrane zostaną 24 lub 25 oraz 28 czerwca, a naszym przeciwnikiem będzie LKS Pawłów.

Rozgrywany w świąteczne popołudnie mecz z Rozwojem był jakby namiastką tego, co czeka naszych zawodników w barażach, bowiem trener Wojciech Hetmaniok miał do dyspozycji tylko trójkę zawodników z III-ligowej kadry, którzy za wyjątkiem Jana Chlebika nie będą mogli grać w spotkaniach o awans do A klasy.

W pierwszej połowie gra Unii wyglądała całkiem dobrze, przeprowadziliśmy mnóstwo oskrzydlających akcji, ale zdecydowanie brakowało skuteczności. Zaczęło się zresztą od prowadzenia gości, którzy w 6 min. pewnie wykorzystali rzut karny podyktowany za zagranie ręką Wojciecha Hetmanioka.

Dwie minuty później powinno być już jednak 1:1, ale Mirosław Pawlusiński w sytuacji sam na sam z bramkarzem fatalnie spudłował. „Wyczyn” swojego kolegi skopiował po kilku minutach również Piotr Macura, który po zagraniu Pawlusińskiego nie trafił z 5 metrów do pustej bramki. W 29 min. ponownie przed szansą stanął Macura, ale tym razem strzałem z woleja trafił wprost w bramkarza.

Unici wykonywali rzut rożny, po nim piłkę dośrodkowaną przez Przemysława Pawliczka do własnej bramki skierował Łukasz Ciuberek. W 37 min. po składnej akcji całego zespołu i dośrodkowaniu Dawida Skrzyszowskiego z prawego skrzydła na prowadzenie Unię wyprowadził Pawlusiński. Po chwili ten sam zawodnik mógł podwyższyć na 3:1, ale tym razem po kolejnym zagraniu Skrzyszowskiego w dobrej sytuacji nie trafił w światło bramki. Te zmarnowane okazje o mały włos się w końcówce pierwszej połowy nie zemściły, na szczęście Tomasz Palasz trafił z rzutu wolnego z 17 metrów tylko w słupek.

W drugiej części gry dwukrotnie przed szansą stanął Zbigniew Poloczek, ale w 51 min. zmarnował sytuację sam na sam z Michałem Żylukiem strzelając obok prawego słupka, a 20 minut później po idealnej wrzutce Palasza główkując z 5 metra przeniósł piłkę nad poprzeczką. Po tej sytuacji nareszcie obudzili się turzanie i w ciągu dwóch minut rozstrzygnęli losy spotkania.

Najpierw po uderzeniu Łukasza Czajki bramkarz Rozwoju odbił piłkę do boku, tam czyhał na nią Skrzyszowski, który z bliska wepchnął futbolówkę do bramki, a po upływie 120 sekund było już 4:1 kiedy to Pawliczek przechwycił piłkę w środku boiska, uruchomił podaniem szarżującego na lewym skrzydle Czajkę, a ten uderzeniem po „długim” rogu nie dał szans Pawłowi Lubszczykowi na skuteczną obronę.

W 83 min. golkiper Rozwoju obronił w ładnym stylu strzał z 10 metrów Krzysztofa Tanżyny na rzut rożny, a po nim goście wyprowadzili ładną kontrę, którą na bramkę zamienił Poloczek. W doliczonym czasie gry swoją dobrą grę w ofensywie potwierdził Czajka, który po kolejnym świetnym zagraniu Pawliczka nie miał problemów z pokonaniem Lubszczyka.

W niedzielę czeka nasz zespół mecz z Owsiszczami, jeśli go wygramy, to pierwszy mecz barażowy zagramy na wyjeździe w Pawłowie, a rewanż w Turzy.

LKS UNIA II TURZA – LKS ROZWÓJ BEŁSZNICA 5:2 (2:1)

0 – 1  Aleksander Kucza 6′ (rzut karny)
1 – 1  Łukasz Ciuberek 29′ (samobójcza) asysta Przemysław Pawliczek
2 – 1  Mirosław Pawlusiński 37′ (asysta Dawid Skrzyszowski)
3 – 1  Dawid Skrzyszowski 77′
4 – 1  Łukasz Czajka 79′ (asysta Przemysław Pawliczek)
4 – 2  Zbigniew Poloczek 85′
5 – 2  Łukasz Czajka 90+2′ (asysta Przemysław Pawliczek)

Sędziowali: Kamil Jureczko (główny), Wacław Błaszczok, Bronisław Pytlik (asystenci)