„Szybka” wygrana rezerw

Drugi zespół seniorów Unii Turza pokonał w niedzielę na wyjeździe LKS Bieńkowice 6:0. Spotkanie trwało tylko 45 minut, bowiem gospodarze wyszli na boisko w siedmioosobowym składzie, w przerwie zgłosili kontuzję Adriana Konska, stąd sędzia musiał przedwcześnie zakończyć ten mecz.

Nasi zawodnicy chcąc jak najdłużej pograć, nie forsowali zbyt mocnego tempa. Wiadomo było, że to spotkanie i tak zakończy się naszą wygraną, niewiadomą było tylko to, jak długo gospodarze będą chcieli pozostać na boisku.

Dotrwali do przerwy i chwała im za to, bo taki np. Łukasz Czajka przejechał prawie 80 kilometrów, by po kontuzji zagrać w rezerwach, a jeszcze na 10 minut przed meczem zanosiło się na to, iż nasi rywale poddają się bez walki. Na pierwszego gola nie trzeba było zbyt długo czekać, bo już w 4 min. po podaniu Patryka Dudzińskiego trafił do siatki Marcin Zarychta.

Ten duet „maczał” palce przy pięciu z sześciu zdobytych przez Unię bramek. Na 2:0 podwyższył Dawid Skrzyszowski po asyście Zarychty, trzeci gol był zasługą indywidualnej akcji Czajki, który wpadł w pole karne i wycofał piłkę do nadbiegającego Mirosława Pawlusińskiego, który uderzeniem z 12 metrów pokonał Grzegorza Adamczyka. Bramkarz gospodarzy był niewątpliwie najjaśniejszą postacią tego meczu, bowiem uchronił swój zespół od „dwucyfrówki”, broniąc kilka soczystych uderzeń z dystansu.

W ostatnim kwadransie pierwszej połowy był jednak bezradny przy dwóch strzałach Dudzińskiego (dwie asysty Zarychty), a potem ten duet zamienił się rolami i to Marcin „zamknął” wynik meczu. Przed naszymi zawodnikami jeszcze dwa ligowe spotkania z Rozwojem Bełsznica w świąteczny czwartek i na zakończenie zaległy mecz z LKS-em Owsiszcze w niedzielę 18 czerwca. Po nich okaże się, czy unici zajmą drugie miejsce w tabeli, które da miejsce w barażach o awans do A klasy.

LKS BIEŃKOWICE – LKS UNIA II TURZA 0:6 (0:6)

0-1  Marcin Zarychta 4′ (asysta Patryk Dudziński)
0-2  Dawid Skrzyszowski 16′ (asysta Marcin Zarychta)
0-3  Mirosław Pawlusiński 27′ ( asysta Łukasz Czajka)
0-4  Patryk Dudziński 30′ (asysta Marcin Zarychta)
0-5  Patryk Dudziński 36′ (głową) asysta Marcin Zarychta
0-6  Marcin Zarychta 37′ (asysta Patryk Dudziński)

Sędziowali: Grzegorz Wojda (główny), Antoni Krybus, Krzysztof Kurzydym (asystenci)
Widzów: 20

LKS BIEŃKOWICE: Grzegorz Adamczyk- Grzegorz Janas, Marcin Jaromin, Michał Konsek, Przemysław Konsek, Robert Marciniak – Adrian Konsek
Trener: Wiesław Deresz

LKS UNIA II TURZA: Dawid Fugiel – Jan Chlebik, Sławomir Szkonter, Krystian Dudała, Łukasz Czajka – Dawid Skrzyszowski, Przemysław Pawliczek, Wojciech Konopek, Marcin Zarychta, Mirosław Pawlusiński – Patryk Dudziński
Rezerwowi: Michał Żyluk, Tomasz Pogoda, Wojciech Hetmaniok, Jan Brocki
Trener: Wojciech Hetmaniok