Zwycięstwa trampkarzy i juniorów młodszych

Wczoraj nasi trampkarze odnieśli wysokie zwycięstwo z Ikarem Racibórz 9:2. Goście cały mecz grali w dziesiątkę, co nasi zawodnicy już do przerwy skrzętnie wykorzystali aplikując rywalom sześć goli.

Aż pięć z nich zdobył Robert Zając, który co pojawił się na murawie, to bezwzględnie karcił błędy raciborzan. W drugiej połowie częściej grali zmiennicy, a wobec kontuzji Jakuba Kury, między słupkami stanął Patryk Hanslik. Niewiele to zmieniło obraz gry, bo turzanie w dalszym ciągu dominowali, a goście trafili w tej części gry tylko z rzutu karnego.

Dla unitów gole dołożyli jeszcze Kacper Mularczyk dwie ( jedną w pierwszej połowie) oraz Krzysztof Szewczyk i Karol Kwiatkowski z rzutu karnego. Oprócz Jakuba Kury Unia straciła też na dłuższy czas Gabriela Kubinioka, który doznał kontuzji kostki i po wizycie w szpitalu wrócił do domu z założoną szyną. Przed podopiecznymi Rafała Kapka jeszcze jedno spotkanie w tym sezonie, w najbliższą sobotę zmierzą się na wyjeździe z sąsiadem w tabeli MKS-em Radziejów.

Skład Unii: Kura- Kubiniok, Kwiatkowski, Hanslik, Moj – Milek, Sosna, Plewka, Brachmański – Zając, Wiśniowski. Ponadto grali: Szewczyk, Mularczyk, Nogaś, Leśnik, Pawłowski
Trener: Rafał Kapek

W niedzielę swój mistrzowski sezon zakończyli już juniorzy młodsi, którzy w ostatnim meczu potwierdzili fakt, iż byli najlepszą drużyną w swojej kategorii wiekowej na szczeblu Podokręgu Racibórz wygrywając na wyjeździe z LKS-em Tworków 3:1 po dwóch golach niezawodnego Szymona Plewki i jednym trafieniu Tobiasza Kacprzaka.

Gospodarze nie mogli pogodzić się z takim obrotem sprawy, często dyskutowali z arbitrem i mecz kończyli w ósemkę. Podopieczni Przemysława Pawliczka wiosną z 10 meczów wygrali aż dziewięć, z tego kilka w naprawdę efektownym stylu i tylko spotkanie w Pszowie z miejscowym Górnikiem było w ich wykonaniu nieco słabsze, stąd porażka z najgroźniejszym rywalem do mistrzowskiej korony.

Zdobywając mistrzostwo nasi juniorzy młodsi wywalczyli sobie awans do III Ligi Wojewódzkiej i tam też będą najprawdopodobniej grać w sezonie 2017/2018.