Rezerwy coraz bliżej baraży

Po zwycięstwie 3:2 nad liderem z Kornowaca nasz drugi zespół seniorów awansował w tabeli na drugie miejsce, i jeśli je utrzyma zagra w barażach o awans do klasy A. Do końca rozgrywek pozostały jeszcze trzy kolejki, a Unię czekają spotkania z Bieńkowicami, Bełsznicą i Owsiszczami. W dzisiejszym meczu na szczycie ligowej tabeli drużynę rezerw wzmocniło 6 zawodników z III-ligowej kadry, których bacznie obserwował duet trenerów Piotr Hauder – Mateusz Galikowski.

Od początku meczu unici przystąpili do szturmu na bramkę rywala, ale nie potrafili znaleźć sposobu na świetnie dysponowanego Michała Radeckiego, który w pierwszej minucie dwa razy ratował swój zespół od straty gola. Najpierw wyciągnął spod poprzeczki „bombę” z 20 metrów Marcina Zarychty, a po rzucie rożnym także główkę Patryka Dudzińskiego.

Zawodnicy Kornowaca liczyli w tym spotkaniu głównie na kontry i stałe fragmenty gry i kilka razy byli blisko zdobycia bramki, ale na szczęście ich celowniki nie były najlepiej ustawione. W 20 minucie w polu karnym gości sfaulowany został Zarychta, a skutecznym egzekutorem rzutu karnego okazał się Dudziński. Niestety turzanie nie cieszyli się zbyt długo z prowadzenia, bo już po siedmiu minutach na tablicy wyników widniał rezultat 1:1.

Goście wykorzystali zawahanie naszego bramkarza oraz brak asekuracji ze strony obrońców i po wrzutce Sebastiana Mańki do siatki trafił Sebastian Bugdol. Stracona bramka podziałała na unitów jak przysłowiowa płachta na byka, ale trzykrotnie fantastycznymi paradami popisał się Radecki, który najpierw końcami palców wybił na rzut rożny główkę Dudzińskiego, potem jeszcze efektowniej wybronił strzał z rzutu wolnego Przemysława Pawliczka, by wreszcie na minutę przed końcem pierwszej połowy zatrzymać szarżującego Mirosława Pawlusińskiego.

Drugą połowę również lepiej zaczęli gospodarze i już w 50 min. odzyskali prowadzenie. Stało się tak po wrzutce w pole karne Jana Chlebika i skutecznym zakończeniu płaskim strzałem przez Marcina Zarychtę. Sześć minut później powinno być już po meczu, ale Dudziński zmarnował kolejną „setkę”, tym razem po błędzie stopera Kornowaca znalazł się sam przed Radeckim, ale zamiast od razu strzelać próbował minąć jeszcze golkipera przyjezdnych,  ten jednak nie dał się na to nabrać i wygarnął mu futbolówkę spod nóg. O mały włos się to od razu nie zemściło, ale na szczęście po złym rozegraniu nogą Żyluka, Sławomir Szkonter zdołał zablokować strzał Dariusza Mańki do pustej bramki.

W 72 minucie Michał Szczurek wywalczył po solowej akcji i kolejnej udanej interwencji Radeckiego rzut rożny, a po dośrodkowaniu Dudzińskiego zszedł na „krótki” słupek i z bliska pokonał bezradnego golkipera Kornowaca. W 81 minucie goście wrócili do gry, po tym jak Dariusz Mańka skutecznie wykonał rzut wolny z 17 metra, ale w nerwowej końcówce obrona Unii nie popełniła już błędów i bezpiecznie dowiozła ważne trzy punkty do ostatniego gwizdka arbitra.

LKS UNIA II TURZA – KS KORNOWAC 3:2 (1:1)
1-0  Patryk Dudziński 20′ (rzut karny)
1-1  Sebastian Bugdol 27′
2-1  Marcin Zarychta 50′ (asysta Jan Chlebik)
3-1  Michał Szczurek 72′ (głową) asysta Patryk Dudziński
3-2  Dariusz Mańka 81′ (rzut wolny)

Sędziowali: Bartosz Ochyj (główny), Czesław Porwoł, Oliwer Huptaś (asystenci)
Widzów: 100
Żółte kartki: Patryk Dudziński, Piotr Macura, Michał Szczurek – Daniel Komorek, Michał Koczor

LKS UNIA II TURZA: Michał Żyluk – Jan Chlebik, Michał Szczurek, Krystian Dudała, Łukasz Czajka (81` Tomasz Pogoda) – Dawid Skrzyszowski (61` Piotr Macura), Piotr Sitek (22` Sławomir Szkonter), Przemysław Pawliczek (90` Robert Weisman), Marcin Zarychta, Mirosław Pawlusiński – Patryk Dudziński