Juniorzy młodsi zdobywają mistrzostwo Podokręgu!!!

Dzięki okazałemu zwycięstwu 6:2 nad najgroźniejszym rywalem do mistrzowskiego tytułu Górnikiem Pszów juniorzy młodsi Unii na kolejkę przed końcem rozgrywek zapewnili sobie mistrzostwo w tej kategorii wiekowej na szczeblu Podokręgu Racibórz. Przed dzisiejszym pojedynkiem oba zespoły miały taką samą liczbę punktów, a pierwszy mecz zwycięsko zakończyli podopieczni trenera Tomasza Gajewskiego zwyciężając 4:1. By być pewnym ostatecznego sukcesu turzanie musieli wygrać 3:0 lub różnicą czterech bramek, co wydawało się zadaniem niezwykle trudnym. W dodatku w tygodniu rozchorował się na anginę Tobiasz Kacprzak, który wraz z Szymonem Plewką stanowił o sile ofensywnej zespołu prowadzonego przez trenera Przemysława Pawliczka.

Niedzielny mecz był niezwykle interesujący i stał jak na tę kategorię wiekową na wysokim poziomie. Sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie, zaczęło się od dość szybkiego prowadzenia unitów 2:0 po golach Szymona Plewki z rzutu karnego i Miłosza Siernego. Potem turzanie mieli jeszcze kilka szans na podwyższenie rezultatu, m.in. Plewka trafił w poprzeczkę, ale i goście groźnie kontratakowali i też zmarnowali przynajmniej dwie wyśmienite sytuacje podbramkowe. To co z mozołem udało się wywalczyć w pierwszej części gry, unici stracili tuż po przerwie.

Najpierw kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Szymon Ostrzołek, a chwilę później złe ustawienie Mateusza Klepka wykorzystał Szymon Lechocki i praktycznie z linii końcowej boiska wcisnął piłkę do naszej bramki. Wyglądało na to, że nasi juniorzy będą mieli problemy z dotrzymaniem kroku rozpędzonym pszowianom, ale ci jakby zadowoleni z remisu cofnęli się do obrony. Przez 20 minut utrzymywał się wynik 2:2, aż wreszcie w zamieszaniu podbramkowym najlepszą orientacją wykazał się Szymon Plewka i wyprowadził Unię ponownie na prowadzenie.

Ostatnie 10 minut meczu to prawdziwe oblężenie bramki Górnika, najpierw kapitalnego gola uderzeniem spod linii bocznej boiska zdobył Bartosz Plewka, na 5:2 podwyższył strzałem głową Filip Odrozek, a decydującego o mistrzostwie gola zdobył w doliczonym czasie gry ponownie z rzutu karnego Szymon Plewka. Podopieczni trenera Przemysława Pawliczka pokazali dzisiaj, że porażka w Pszowie to był typowy wypadek przy pracy w dodatku z brakiem szczęścia w tle i zasłużenie wywalczyli tytuł najlepszej drużyny juniorów młodszych w Podokręgu Racibórz. Serdeczne gratulacje !!!