Udany rewanż orlików

Z nawiązką udało się zrewanżować naszym orlikom drużynie Przyszłości Rogów, z którą przed niespełna dwoma tygodniami przegraliśmy 4:5, tym razem nasza wygrana nie podlegała dyskusji i skończyło się na efektownym zwycięstwie 11:1. Początek meczu nie wskazywał na tak wysoki rezultat, dosyć długo oba zespoły nie potrafiły zdobyć gola, ale w 20 minucie w końcu do siatki trafił wczorajszy solenizant Konrad Lis i worek z bramkami się rozwiązał. Jeszcze przed przerwą gole zdobyli Pascal Hetmaniok, Patryk Adamczyk i ponownie Konrad Lis i stało się jasne, że tym razem to unici okażą się lepsi.

W drugiej połowie kanonada trwała dalej, po dwie bramki zdobyli w niej Hetmaniok i Adamczyk, a po jednej dołożyli jeszcze Kuba Biela , Kacper Osyda i Samuel Lis. Jedynego gola dla rogowian zdobył przy stanie 0:7 Tymoteusz Rejowski.

Podopieczni trenera Marcina Grabowskiego pokazali w tym meczu dobrą grę, zdecydowanie przewyższali swoich rywali wyszkoleniem technicznym, a niektóre zagrania Patryka Adamczyka wzbudziły entuzjazm wśród zgromadzonych kibiców, a nawet trenera Dariusza Pawlusińskiego, który ma za sobą prawie 150 spotkań w polskiej ekstraklasie.

Podobać mogła się także gra Samuela Lisa, który był motorem napędowym ofensywnych akcji unitów, zresztą wszyscy zasłużyli na słowa pochwały za swoją postawę w tym spotkaniu. To drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej naszego zespołu, przed którym jeszcze dwa mecze z Unią Racibórz II i Tworkowem, w których nie są bez szans na kolejne punkty.

Skład Unii: Bartosz Hanc ( Michał Mucha) – Artur Sosna, Jakub Mucha, Kacper Osyda – Samuel Lis, Pascal Hetmaniok, Konrad Lis
Na zmiany wchodzili: Patryk Adamczyk, Kuba Biela, Andrzej Chlebik, Jakub Nielaba
Trener: Marcin Grabowski