Wysokie zwycięstwo juniorów młodszych

Podopieczni trenera Przemysława Pawliczka zrehabilitowali się za słaby środowy występ w Pszowie ogrywając wczoraj trzeci zespół w tabeli LKS Nędza aż 8:1. Wynik meczu  był trochę niespodziewanie wysoki, zważając na dotychczasową postawę naszych gości w rozgrywkach, ale trzeba dodać, że w pełni zasłużony. Początek spotkania nie zapowiadał jednak takiego pogromu podopiecznych Mateusza Skwiruta, którzy kilka razy zagrozili naszej bramce, ale strzały z dystansu były na szczęście niecelne.

To co nie udało się gościom znakomicie wykonali turzanie i dwa razy na listę strzelców wpisał się Tobiasz Kacprzak, który skorzystał z prostopadłych podań Szymona Plewki i Jakuba Mrozka i wyprowadził Unię na dwubramkowe prowadzenie. A potem zaczął się show Szymona Plewki, który zdobył pięć bramek z rzędu. Najpierw jeszcze przed przerwą trafił z bliska po kapitalnej wymianie podań z Kacprzakiem, a chwilę później celną główką po rzucie rożnym Grzegorza Buczka ustalił wynik pierwszej połowy.

Po gwizdku rozpoczynającym drugą część gry kanonada Unii trwała dalej, a wspomniany Plewka szybko skompletował „pięciopaka”. W 43 minucie okazał się najsprytniejszy w polu karnym i z bliska pokonał bramkarza Nędzy po raz piaty w tym meczu, później wślizgiem wygarnął piłkę spod nóg rywala i efektownym strzałem lewą nogą umieścił futbolówkę w górnym rogu bramki gości, by po kilku kolejnych minutach skopiować swój wyczyn z pierwszej połowy i ponownie skorzystał z idealnego dośrodkowania Buczka z kornera i głową pokonał Michała Burdzego. Na 8:0 podwyższył cudownym uderzeniem w „okienko” Cezary Chojka, a goście odpowiedzieli tuż przed końcem strzałem z dystansu po krótko rozegranym rzucie wolnym, który zaskoczył dobrze do tej pory spisującego się w naszej bramce Mateusza Klepka.

Za tydzień czeka juniorów Unii mecz o wszystko z Górnikiem Pszów, który będzie okazją do rewanżu za niedawną porażkę 1:4 na ich boisku.

Skład Unii: Mateusz Klepek – Karol Kwiatkowski, Bartosz Wiaterski, Jakub Kucza, Cezary Chojka – Jakub Mrozek (41` Bartosz Plewka), Miłosz Sierny (65` Damian Mach), Grzegorz Buczek (65` Mikołaj Knopek), Szymon Plewka, Filip Odrozek (41` Patryk Brzeziński) – Tobiasz Kacprzak ( 70` Robert Zając)
Trener: Przemysław Pawliczek